Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldi apától származó...

Külföldi apától származó gyerek is jól fog beszélni magyarul?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy egy magyar nő egy ausztrál férfitól vár gyereket. Ha a gyerekhez ugyan úgy beszélnek, mint egy magyar apától származó társához, akkor ugyan olyan jól fog majd beszélni magyarul? Nem gond az apa génjei?
2010. márc. 19. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan jól fog beszélni magyarul, mint az anya. Ez nem génfüggő, hanem tanult dolog.
2010. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

:-) Érdekes kérdésfeltevés, de szerintem ez ilyen tekintetben nem génfüggő. Elképzelhető, hogy a babád "hordozza majd a génjeiben" mindkét nyelvet, de ez legnagyobb részt biztosan a neveltetésen múlik.

Én magam jó példa vagyok erre, "félvér" létemre - minden szerénység nélkül- kiváló magyar nyelvismerettel. :-D :-D :-D

Nálam születésemtől fogva erősen dominál a magyar, a magyar öntudat. Magyarországon nevelkedtem, magyar suliba jártam, a második nyelvemet kb. erős középfokom beszélem csak.

Mondhatni én csak egynyelvű vagyok. Viszont származásomnál fogva sok kétnyelvű (szintén félvér) emberkével találkoztam, akik az egyik szülővel az egyik nyelven, a másik szülővel a másik nyelven kommunikálnak, és szinte párhuzamosan éltek mindkét hazájukban - pár évet ott, majd pár évet itt.

Szinte kivétel nélkül elmondhatom róluk, hogy bár anyanyelvi szinten beszélik a két nyelvet, közel sem olyan "igényesen", mint pl. én, akinek van egy dominánsabb nyelve. (azzal, hogy "igényes", nem nagyképűsködni akarok, egyszerűen nem jut jobb szó az eszembe.)

Mindkét anyanyelvükön vétenek nyelvtani hibákat, nem beszélnek valami választékosan, írásukban meg aztán végképp igénytelenek. A konyhanyelv még megy nekik, de ha pl. egy hivatalos levelet kell megírni, ott már érződnek a hiányosságok.


Persze nem általánosítani akarok, nyilván vannak kivételek, akik mindkét anyanyelvüket magas szinten űzik.


Rajtad rengeteg múlik majd! :-)

2010. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, a beszédet tanulja az ember, nem a génektől függ.
2010. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel a beszédet tanuljuk én nem velünk születik, teljesen mindegy, hogy a szülők milyen anyanyelvűek, az a fontos, hogy milyen nyelvi közegben nő fel. Egy idegen országból adoptált csecsemő is tökéletesen megtanul magyarul (vagy bármilyen más nyelven), ha az őt gondozók azt a nyelvet használják körülötte. Egyébként unokahúgom férje amerikai, a gyerekei mindkét nyelvet tökéletesen beszélik.
2010. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó már nekik. =)

Bár csak nekem is az egyik szülőm angol lett volna... Vagy ausztrál, csak angolul beszéljen. :D

2010. márc. 19. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!