Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti meddig fogadtatok el...

Ti meddig fogadtatok el segítséget szülés után? És milyen jellegűt?

Figyelt kérdés

4 hetes a babánk, ha valaki nagyon közeli rokon (anyósom, anyukám, apukám) jön hozzánk, akkor hoz főtt ételt.

Ez nekem nagy segítség, örülök neki. Minden mást a férjemmel együtt csinálunk.


Belefér ez még szerintetek? Vagy már vissza kéne utasítanom?

Nekik nem megterhelő, szívesen segítenek.


2015. nov. 11. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha mindenkinek jó, akkor miért ne férne bele?


Én külföldön szültem, még ki se engedtek a kórházból, de anyukám már kint volt nálunk, 6 hétig maradt, óriási segítség volt, senkit nem zavart.

2015. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én nem kértem segítséget, nem volt rá szükségem, de azt gondolom, ha neked kell, és az illetőnek se gond, akkor addig, míg mindenkinek megfelel és nem teher.
2015. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Miért mások véleményére adsz?


Mi rendeljük az ebédet a 3 hónapos mellett is. Csak, mert. Megtehetjük és így könnyebb.

Ha lenne, aki hozna időnként a rokonságból, elfogadnánk (feltéve hogy neki nem megterhelő).

2015. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért ne férne bele? Ha szívesen hoznak, akkor az tök jó, egy egyhónapos baba mellett meg amúgy is nagy segítség bármi, amit nem neked kell megcsinálni.

Ha mi anyukámhoz megyünk vendégségbe, ő is mindig csomagol nekünk főtt ételt, kedvességből. Pedig a mi gyerekünk már 8 éves :D De örülünk neki, mert egyrészt finomakat főz, másrészt tök jó, hogy van 1-2 napra elég étel, amit vihetünk magunkkal a munkába.

2015. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3,5 éves, a múlt héten beteg volt (4 napig magas láz, erős köhögés). Anyukám kétszer is hozott ebédet nekünk és én gond nélkül elfogadtam. Van aki szerint én biztos rossz anya és háziasszony vagyok ezért, de engem meg pont nem érdekel más véleménye. Szerintem téged se érdekeljen, csináld, ahogy jó nektek és kész.
2015. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Miért ne fogadnád el? Akinek nincs semmi segítsége, az is rendel gyakran ételt, ez van, nem mindenki épül fel ugyanolyan gyors ütemben.
2015. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

nem kértem segítséget de amit kaptam azt elfogadtam

szerintem simán belefér ez :-)

2015. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Amikor a 2. babánk született, 3 hétig volt folyamatos segítségem (a férjem, anyukám, anyósom). Elfogadtam a segítségüket, főztek, alkalmanként még apróbb házimunkát is elvégeztek, míg én a gyerkőcökkel, főleg a nagyobbal foglalkoztam. A kicsi sokat aludt, a nagy viszont lelkileg picit megreccsent, rengeteget voltam kettesben Vele. Két szopi között bújtunk, olvastunk, sétáltunk. Így volt jó. Minden segítséget megért az, hogy a gyerekem lelkivilága helyre billenjen. Ezzel a nagyik is egyetértettek.

Ha van segítséged, fogadd el! Családban élünk, a család szerves részei a nagyszülők is. Számomra fontos, hogy ezt a családmintát lássák a gyerekeim is.

2015. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem kértem semmilyen segítséget, mindent megoldottunk a férjemmel eddig is és azután is. 10 hétig rendeltem ebédet, emellett, ha volt kedvem főzni, akkor főztem, ha nem, akkor nem. Nem is tudnám elképzelni, h nekem jöjjön anyukám/anyósom és mossa a koszos bugyim, törölje utánam a wc-.
2015. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

ha nekik nem megterhelő, semmikor sem kell elutasítani, sem most, sem szülés után 4 évvel :)

az én anyósom is mindig hoz, nem bírja ki, pedig én így is úgyis főzök, mikor jönnek, általában a fagyasztóba kerül, de akkor is jó hogy hozza, nálunk minden elfogy :)

Szülés után a takarítást a férjem csinálta 2-3 hétig (nagyszülőktől ezt nem fogadtam volna el). A kertet rendbe tették anyósomék egyszer, nagy munka volt, egész nap ott dolgoztak - persze erre sem kértem őket...főzni már a 2. héttől én főztem. A befőzést anyukám csinálta. A 4. héttől már mindent én csináltam, ha jöttek, akkor inkább abban kértem a segítségük, hogy babázzanak helyettem, amíg én elvégzem amit kell...


de mondom, az hogy főz, az a legtöbb embernél általában hobbi, különben nem csinálná :) nyugodtan fogadd el.

2015. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!