Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beágyazódás alatt és a terhess...

Beágyazódás alatt és a terhesség kimutatásáig végzett kemény fizikai munka ártalmas?

Figyelt kérdés
12 órát dolgozom (nappal és éjszaka) sokat kell emelni is. Ez okozhat gondot a beágyazódás illetve a korai terhesség alatt (mármint a tesztig meg amíg a doki megnéz az UH-n)?
2015. nov. 17. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
nem
2015. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát a fene tudja, nekem van olyan ismerősöm, akinek pozitív lett a tesztje, de mire eljutott orvoshoz, addigra elment a baba (kb. három nap volt a teszt és az orvos között), de ez alatt sokat kellett emelgetnie, pakolnia. Az orvos azt mondta, hogy bár nyilván nem tudja száz százalékra megmondani, de elég valószínű, hogy a sok emelgetés is kiválthatta azt, hogy ne maradjon meg a baba.
2015. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első pozitív tesztig teljesen kiszámíthatatlan szerintem, ott nem a fizikai munka a befolyásoló, hanem más tényezők (genetika, hormonok), de ha már megvan a pozitív teszt onnantól azért én már figyelnék, hogy visszavegyek... mondjuk szabira mennék, ha megtehetem. Aztán az orvos úgysem fogja engedélyezni ezt a munkát várandósan, ki fog írni szerintem...
2015. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Határozottan igen, hormonszakértő legalábbis azt mondta, hogy minden, ami hirtelen alhasi vérbőséget okoz, vagy ráz az akadályozhatja a beágyazódást és meghozhatja a menstruációt. 5 kilónál többet - hacsak nem vagy hozzászokva a terheléshez - ne emelj.


Az aviva torna nevű hormontorna menzeszt meghozó gyakorlata amúgy részben pont erről is szól.

2015. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!