Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok ultrahang árt a babának?...

A sok ultrahang árt a babának? Mahzati szívhangfigyelő Angel Soung ártalmas lehet? Többi lent

Figyelt kérdés

15 hetes lesz.holnap a felesegem,lombikosok vagyunk es sokszor volt ultrahangunk.


6.heten megallapitottak,kb 8-10 perc.

7.heten eros barnazas

kedd este ugyelet,kb 10 perc

Szerda sajat dokinal 10 perc

Csutortok 8-10 perc Erosodott azert kellett ennyi


8.Heten ellenorzes kb 5-7 perc

10. Heten magan dokinal kb 10 perc

12.heten genetikai ultrahang 15 perc

13. Heten ellenorzes 28 perc


Szerintetek minden rendben nem volt káros ennyi ultrahang? Jelenleg a 15 hetben leszunk holnap,minden rendben koranak megfelelo szepen no minden negativ eros szivhang. P



2015. máj. 26. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem káros.
2015. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kisbabák ennél többet bírnak ám, mint néhány ultrahang! :) Nem esik semmi baja, és csodálatosan fejlődik, meglátod! :) Gratulálok!


(Csak megnyugtatásképp... nálam sajnos találtak ezt-azt, ami nenm a várandóssággal kapcsolatos, de iszonyú sok hasi ultrahangon voltam, nem akarok hazudni, de szerintem első trimeszterben 20 alkalom felett volt, mert az orvosok társkonzultációkat kértek egymástól. Aztán volt egy MR-em is, a biztonság kedvéért, majd egy altatásos hasi műtétem, és utána is számtalan ultrahang. A babánk makk egészséges, erős, és semmi baja sincs, azóta lassan két éves! :))

2015. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem. Legalábbis én úgy tudom. Bár engem nem UH-oztak ennyit én 6,8,,12,20,30,36.héten csináltak UH-ot. Ohh plusz 18 hetesen babamoziztunk:) Emellett a fogadott dokim is minden hónapban csinált egy UH-ot.

28 hetes voltam mikor megvettük a szívhangfigyelőt. Azért sokszor hallgattuk a kis szívét:)


A kicsim teljesen egészségesen született,semmi gond nincsen:) 5 és fél hónapos már:)

2015. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a kommenteket Kicsit aggodos vagyok annyi mindent olvasni :)
2015. máj. 26. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 6,8,12,16,18,20,24,28,32,34,36,38 hetesen voltam ultrahangokon + még kétszer 4 dimenzióson.Ma màr 5 èves a lányom és semmi baja.Egyátalàn

nem àrt a babànak.

2015. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sok orvos mondja, hogy nem art, viszont nem szeretik a babak. Föleg a szivhangfigyelöt. Mi sem örulnenk ha tul gyakran 30-40 Hz-en rezegne valami a fejunk mellett.

Nyilvan, ha fontos, akkor kell az ultrahang, de csak azert, hogy nezegessuk a babat, nem szoktam uh-ra menni. (ferjem radiologus).

2015. máj. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is azt láttuk az ultrahangon a 15.héten hogy a füléhez kapta a kezeit. Szonográfus azt mondta, ezt több,ilyen fiatal magzatnál megfigyelték,de elvileg nem káros...
2015. máj. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van szívhanghallgatóm és lányom sem szerette annak idején, most a kistesó is rugdos, csak a magam megnyugtatására hallgatom meg, hogy dobog-e a szíve, de ahogy megvan, abbahagyom. Nem káros az UH, de minek kínozzam, ha nem szereti.
2015. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is lombikos vagyok. Nekem a dokim csak annyit ultrahangoz, amennyi feltétlenül szükséges. Az otthoni szívhangfigyelgetést, a felesleges élményultrahangokat sem támogatja, így én ki is hagyom ezeket.
2015. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!