Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen pozitív dolgokat...

Milyen pozitív dolgokat tudnátok mondani az anyaságról?

Figyelt kérdés

Sokszor csak a negatívat hallom és nincs előtte pozitív minta ilyen téren.


Igazából férjhez mente, de ennek ellenére egyre jobban elmentő tőle a kedvem. A férjemmel minden rendben, egyszerűen úgy érzem, hogy nagyon sokáig nem szeretnék és nem tudom mitől és mikor alakulna ki bennem az a vágy, hogy babát szeretnék.:( Azt érzem, hogy bennem ilyen már sosem lesz, pedig régebben nagy családot szerette volna. Félek attól, hogy nem fogok neki örülni, ha esetleg várandós lennék.

22L


2015. nov. 18. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
27 éves koromig gondoltam én is így. Azóta lett 2 gyerekem. Hiába mondok pozitív dolgokat, ez téged meggyőzni nem fog. Meg kell várni, míg eljön az ideje, nem csak anyagilag, nem csak fizikailag és párkapcsolatban, de lelkileg is. Főleg lelkileg. Ne erőltesd, amíg nem érzed, hogy akarod! Ehhez nem érvek kellenek, nem az ész akar babát, hanem a szív. Olyan, mint a szerelem, erőltetni nem lehet.
2015. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

22 évesen még én is csak játszottam a gondolattal de fogalmam se volt mit is jelent anyának lenni. aztán ahogy teltek az évek és szépen sorban elkezdtek jönni a babák a környezetemben, én is jobban rálátást szereztem, és ezzel egy időben a kedvem is megjött hozzá. Szóval ne aggódj, lehet hogy már jövőre, de pár éven belül biztosan Te is megérsz a dologra. Mindenképpen pozitív hogy férjhez mentél, merted magad elkötelezni, ez felelősségteljes gondolkodásra vall, és ez az első lépés a nagybetűs CSALÁDHOZ, egyáltalán nem kell azt érezned, hogy nem jó úton haladsz.

A pozitívumaim:

- amióta a lányom megszületett (1,5 éves) minden napom szó szerint vidám és boldog - hiába vagyok itthon lényegében egyedül és persze baromi fárasztó, egyszerűen minden pillanatában valami olyan dolgot csinál ami felvidít, hatalmas, feltétel nélküli szeretet tud adni, amire még senki nem volt képes a környezetemben, persze a férj is szeret, de az más érzés, legalább ilyen jó, de más.

- jó érzés hogy valakit irányíthatsz, saját elveid szerint nevelhet, gondoskodhatsz róla

- végre van kinek sütit sütni :)

- nem kell dolgozni, több idő marad a kertre, a háztartásra (igen is, mindenre lehet szakítani időt, főleg míg csak egy gyermek van)

- nőnek érzem magam, jobban mint valaha, sőt motivál, hogy mint anya és mint nő egyszerre megálljam a helyem

- újra megtanultam örülni a játéknak, sokkal lazább, felszabadultabb lettem, nem annyira merev gyakorlatias, szürke.

- rengeteg új embert ismerek meg a környékünkről, gyereksétáltatás, játszóterezés közben.

- nem dolgozom, itthon vagyok, van időm tanulni, képezni magam.

- jobban összejött a család, azok a rokonok akik amúgy ritkán fordultak itt meg, havonta jönnek látogatni.


ennyi de még biztos jutna eszembe ha nagyon gondolkoznék :)

2015. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pozitív rengeteg van ,talán könnyebb a negatívumokat felsorolni (szülés alatt a fájdalmak,fáradtság,magamra nincs már annyi időm,most több nem jut eszembe).De ha te úgy érzed ,teher lenne most akkor mondhatom napestig ,hogy milyen jó ,nem fog meghatni.Fordítva is igaz ,ha nagyon vágysz rá nem fog érdekelni a fájdalom ,a kialvatlanság meg ilyesmik.Várj még ,hiszen nem vagy elkésve semmivel.Ha 40 lennél azt mondom húzz bele ,de 22 évesen ...nem kell elkapkodni.
2015. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

arra meg kell érni, hogy értékelni tudd és megélhesd az örömet amit egy gyermek tud okozni.

ha majd azt érzed minden vágyad már, akkor talán készen állsz.

most biztos hogy nem, nem is értem, minek gondolkozol rajta egyáltalán.

2015. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

22 évesen még nagyon nem akartam gyereket vállalni, és nem tudtam elképzelni sem, hogy tényleg van ilyen, hogy a nőknél egyszercsak bekattan valami, és nagyon akarnak babát. 26 évesen jött el a pillanat, sziinte egyik napról a másikra, amikor erre saját magamnak cáfoltam rá, én magam is meglepődtem:D Mindig is gyerekkel képzeltem ela jövőt, de azt hittem, majd valamikor 30 után bőven ráér. Hirtelen minden bajom lett, alig vártam, hogy nekiálljunk akciózni. Végül 27 évesen jött el ez a pillanat, mert munka miatt várnunk kellett, és most nagyon boldog vagyok, hogy itt mocorog a hasamban a kisfiam.


Miért ment el a kedved tőle? A férjed szeretne már gyereket, vagy miért probléma ez? Még csak 22 éves vagy.

2015. nov. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszok!


A férjem pozitívan áll hozzá, ha én vágyok rá bárikor lehet, de ő semmiben sem sürgetni. Egyszerűen azért foglalkoztatott, mert úgy képzelte el, hogy 3-4 gyereket szeretnék, de ha már most nincs kedve hozzá félek, hogy kicsúszok az időből.


Lehet azért ment el a kedvem tőle, mert a körülmények nem állnak készen erre. Nem az anyagiakra gondolok, hanem arra, hogy én még bőven tanulok, szeretnék utána dolgozni, kipróbálni maga és csak azután szeretném. A környezetemben viszont egyre több gyerekes van és ők ilyenekkel nem is foglalkoztak annyira lazán állnak hozzá. Lehet én vagyok ebben nagyon merev, de annyi mindent szeretnék még, amit baba mellett nem lehet (buli,utazás,egyetem, jó munkahely). Lehet megváltoztam gondolkodásban vagy nem tudom miért érzem most ezt.

2015. nov. 18. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
27 vagyok, most van úton az első, 3-at szeretnénk. Miért ne tanulhatnál, dolgozhatnál, bulizhatnál te is még pár évig? Még abba is beleférhet 3-4 gyerek. Aztán majd 1 után úgyis meglátjátok, mikor akarjátok a következőt, vagy akartok-e, aztán a következő után megint, stb.
2015. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!