Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen védekezési módot...

Milyen védekezési módot választabál, ha 2 gyerek után harmadikat nem szeretnél. Miért ezt?

Figyelt kérdés
2015. nov. 18. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Petefészek elköttetés + gumi.
2015. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tabletta. Azért mert megbízható.
2015. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

"Tabletta. Azért mert megbízható."



:)))))))))))))))))))))))))))))))

:)))))))))))))))))))))))))))))))

2015. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha csak nem akarunk gyereket, akkor egyféle módszert alkalmazunk, most pl tablettát szedek, előtte spiralom volt (nekem nem vált be). De amikor nagyon nem akartunk gyereket, akkor kiegészítettük a védekezést óvszerrel is, mert önmagában egy módszer sem tuti, de ha tabletta és gumi mellett sikerül egy gyerek, akkor ő aztán igazán megérdemli, hogy éljen.
2015. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Eü okokból mindenfajta hormonális jellegű kiesik nálam, ami marad, abban az óvszeren kívűl nem bízom, elköttetni nem szeretném magam, így úgy védekeznénk, ahogy korábban, gumival.
2015. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Első, el nem fogják neked kötni, ugyanis 3 gyerek alatt nem végzik el.
2015. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én a Mirenát választottam. Nem csak a védekezés miatt, hanem a rövid ciklusaim, az erős menstruációs vérzés és az emellett fellépő napokig tartó pecsételés elmulasztása is esélyes a méhen belüli eszközzel. Hogy mennyire válik be, arról még nem nagyon tudok nyilatkozni, még nincs 4 hete, hogy fent van. Egyelőre semmi panasz.

Az elköttetés 2 gyerek után még pénzes mutatvány, ha jól tudom, és eléggé végleges. Ha mégis szeretne az ember lánya gyereket, akkor már csak lombikkal lehet. Szóval én azt 2 gyerek után nem választanám.

A "sima" spirál nagyon nem szimpi nekem, elég rossz a hatékonysága, növeli a menstruációs vérzést és helyi gyulladást okoz.

Ösztrogén-tartalmú fogamzásgátló tablettát már nem szednék a korom miatt. 35 felett általában nem ajánlott.

A többi fogamzásgátló módszer akkor jöhetne szóba, ha nem tervezek több gyereket, de ha összejön, akkor sincs világvége.

2015. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha jol tudom az elkotes 3 gyerek utan es CSAK csaszarosoknak ingyenes! Mivel mar mutet utan el is kotik.Sajna nekem nem csinaltak meg mert a fogadott dokim nem jott be szulesre es meg a kerelmem folyamatban volt utana meg jol letolt,hogy en vagyok a hibas:/ En is 35 felett vagyok es gumi mellett dontottunk vegul :)
2015. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
A hatályos jogszabály szerint 18 éves kor felett, gyerekszámtól függetlenül bárki kérheti, hogy kössék el.
2015. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kerheti csak fizetos :)
2015. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!