Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiprobalnatok ezt a kalkulator...

Kiprobalnatok ezt a kalkulatort (a gyerekek magassagaval, sulyaval kapcsolatos). Milyen eredmeny jott ki nalatok?

Figyelt kérdés

[link]


Eszerint nekem mindket fiam tultaplalt/tulsulyos. Kicsit meglepodtem, mert nagyok a korukhoz kepest, de szerintem nem koverek. Rendszeresen merik is oket az iskolaban, az orvosnal is, a kisebbiket masfel hete vittem egy teljes koru kivizsgalasra, mindent mert es nezett rajta az orvos. Nem mondta, hogy kover lenne.


Leirom a mereteket, de nagyon kivancsi lennel, hogy nalatok milyen eredmeny jon ki.


1. Eppen 7 eves fiu, 131 cm es 30 kg. A BMI szazalek 88 lett, ami tultaplalt.


2. Majdnem 6 eves fiu, 124 cm es 27 kg. 92% az eredmeny, ami tulsulyost jelent.


A kisebbik fiatalabb most valoban husisabb, mint szokott lenni, de ez nala tobbszor valtozik egy evben, mert ha barmilyen betegseget osszeszed, akkor hetekig alig eszik es 2-3 kilot is lead. Tavasszal mindig vekony, osszel erosebb.


Mindketto aktiv, az egesz csalad az, sportolunk, kirandulunk.


Szerintetek aggodnom kellene, vagy valtoztatni valamin?


2015. nov. 22. 09:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Most mar kezdem azt hinni, hogy tenyleg koverek, ha minden mas gyereknel realisat mutat a kalkulator. A ferjem szerint nem azok, mar mondtam neki is.


De nem akarom, hogy az en vaksagom miatt legyen valami bajuk esetleg.


Osszeszedtem roluk harom fotot, ami az elmult 2-3 honapban keszult es nagyjabol egesz alakos es nincs isntul sok ruha, kabat. Az arcot persze kivagtam, de nezzetek ra legyetek szivesek.

Ez tenyleg tulsulyossagnak nez ki?

[link]

2015. nov. 22. 19:42
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem egyáltalán nem kövérek!!@
2015. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem kövérek szerintem sem.
2015. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A súlyuk alapján kövérnek gondoltam Őket, de a képek alapján nincs semmi gond velük.
2015. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Valami nem jó. Két éves fiam 91 cm és 12 kg és 97%-ot kapott, vagyok kórosan elhízott, ami nyilván baromság. Még gizda is szegény, ki van minden bordája.
2015. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha én ezeket az adatokat beírom, akkor 5% jön ki, nem 97.
2015. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

én meg ezt használom nézem .

[link]

2015. nov. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Akkor ezek szerint ti sem latjatok kovernek oket, megnyugodtam.

Lehet hogy csak ilyen a testalkatuk, eleg izmosak (gyerekhez kepest), lehet, hogy emiatt nehezek.


Utolso valaszolo:

Megneztem a gekkos tablazatot, aszerint igazabol rendben vannak.

Pl a 6 eves fiura a legmagasabb ertek a magassagnal 124 cm, a sulyra pedig 27 kg. A fiam epp ekkora hosszra is, sulyra is, igaz, hogy meg 3 honapja van a hat eves korig.

Mondjuk ok nem hirtelen lettek ekkorak, akkor is hosszuak voltak, amikor szulettek, jol is hiztak, gyorsan nottek. En is 178 cm vagyok, a ferjem atlagos magassagu, de a mi csaladunkban a ferfiak 190-200 cm kozott vannak.

Az is lehet, hogy ezt orokoltek. A sulyuk meg nyilvan ezzel aranyos.

2015. nov. 23. 18:05
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy rossz a mérleged? Nekem a digitális fixen 3 kilót csal felfelé, az analóg pontos. Nem kövér a gyereked egyáltalán a kép alapján.
2015. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

A merleg jol mer, mar kiprobaltam en is, hogy ide-oda rakom es milyen erteket mutat. Volt egy masik merlegunk, ami kb 2-3 kilot is ugralt attol fuggoen, hogy epp jarolapon hasznaltam, vagy laminalt padlon. De ez mindig ugyanazt mutatja.

Illetve nemreg voltunk orvosnal, megmertem a fiamat indulas elott, majd a dokinal is kozel ugyanaz a suly jott ki.

2015. nov. 24. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!