Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az anyósülésben ül a...

Ha az anyósülésben ül a gyerek gyerekülésben, akkor be kell kapcsolni a légzsákot?

Figyelt kérdés
Vagyis nem bebihordozoban háttal, hanem rendes gyerekülésben, mert ugye a KRESZ mar engedi.
2015. nov. 23. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Én mintha úgy hallottam volna, hogy ha van légzsák amit nem lehet kikapcsolni akkor nem lehet elöl a gyerek az anyósülésen.
2015. nov. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bébihordozónál Ki kell kapcsolni, ha nem lehet akkor nem ülhet ott. Gyerekülésnél nincs korlátozás.

[link]


[link]

2015. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es, az csak a menetiránynak háttal bekötött ülésre vonatkozik.

Ha menetiránynak megfelelően van, akkor a te döntésed. Szerintem maradjon bekapcsolva, talán az a kisebbik rossz baleset esetén...

2015. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bébihordóban háttal ül, akkor ki kell kapcsolni. Pici koccanásnál is bekapcsolhat és csórit nekinyomja az ülés háttámlájának. Nagyobb baja lehet.
2015. nov. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi félreolvastam....ha nem háttal ül, akkor viszont legyen bekapcslva!!!Inkább légzsák, mint üvegek vagy bármi más a fejének.
2015. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is úgy gondolom, hogy legyen inkább bekapcsolva. Az így, menetirany szerint ülő gyerek kb ugyanolyan mintha egy felnőtt utazna ott, és annak is jobb ha be van kapcsolva.
2015. nov. 23. 11:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Én eleve nem ültetném előre.


A légzsák felnőtt méretekre van tervezve. Ha gyerek ül ott, máshová esnek a légzsákhoz képest a testrészei, könnyen maga a légzsák sebzi meg. (Felnőttet is egyébként.) Hátul szerintem biztonságosabb.


A kresz ettől függetlenül engedi, a légzsákot ilyenkor be kell kapcsolni.

2015. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Több cikk is foglalkozott már vele, h a gyerek a légzsák kinyílásakor akkoraütést kap pont a fejére, mint ha beboxolnának neki. Felnőtt magasságra tervezték, üljön inkább hátul.
2015. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha koppig hátra van tolva az anyósülés,el se éri a gyereket a légzsák!
2015. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A férjem kocsijába 2 ülés van (sportkocsi), és csak ritkán ül bele a gyerek. De ez az ülés hatratolas jo ötlet, majd kipróbáljuk.
2015. nov. 23. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!