Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyerekülésben szabad...

Milyen gyerekülésben szabad biciklin kisgyereket szállítani? Mik a követelmények?

Figyelt kérdés
Van egy régi gyerekülésünk, amelyben még engem szállítottak pici koromban, de annak nincs biztonsági öve. Szállíthatom-e benne a 14 hónapos gyerekemet? Szabályos-e?

2013. márc. 25. 09:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a gyereknek milyen viselet kötelező ilyenkor? Kell-e rá bukósisak? Az világos, hogy érdemes rátenni, de kötelező-e, és szabálytalanul közlekedek-e akkor, ha nincs biztonsági öv az ülésen, és bukósisak a gyereken?
2013. márc. 25. 09:03
 2/6 anonim ***** válasza:
a sisak nem kötelező, de az öv igen.
2013. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem rossz indulat de bennem fel sem merült volna,hogy öv nélkül vigyem a gyereket a biciklin.
2013. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 20-30 évvel ezelőtti gyerekülés már nem használható, ha be akarod tartani a szabályokat. Vegyél újat, csak biztonsági öveset találsz. Ilyen pici babának érdemes olyat választani, amit előre is tudsz felszerelni, mert sokkal jobban élvezi a bringázást, tudsz vele beszélgetni, és a legfontosabb, h látod, mit csinál. Arra figyelj oda, hogy a súlyának megfelelőt válaszd, én a helyedben 0-22 kg-ig használhatót vennék, az kisiskolás korig is jó lehet. Kiegészítőként (ha előre teszed) szélvédőt is felszerelnék, h ne legyen folyton beteg a szembe széltől. Legalábbis mi így csináljuk, most 2 éves a lányom. Ami pedig a buksit illeti, 1000ft-tól lehet kapni már sisakot, ezen ne spórolj. Hibába vagy te figyelmes, szabályosan közlekedő bringás, attól még lehet más a hülye.
2013. márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Engem 1 éves koromtól addig, amíg ki nem nőttem, ebben az ülésben szállítottak, és egyszer sem estem ki, a szemem sem lett beteg a széltől. De mivel be szeretném tartani a szabályokat, veszek biztonsági öveset. Az meg alap, hogy olyat veszek, amit előre fel lehet tenni. Én is mindig úgy utaztam, hogy előre volt felszerelve.

Köszönöm az eddigi válaszokat, és jöhetnek még továbbiak is.

2013. márc. 25. 09:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az ülés jó állapotban van, akkor lehet, hogy csak övet vennék rá, de nem tudom lehet e rögzíteni ilyen régi ülésen, amin nem volt gyárilag. Sisakon nem spórolnék.
2013. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!