Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez bántalmazásnak számít?

Ez bántalmazásnak számít?

Figyelt kérdés
Ha egy 2-3 éves gyerek felkel éjszaka, sír, nem hallgat el semmire, ha az anyja ráteszi a kezét a gyerek szájára, úgy hogy befogja pár másodpercre? Ez bántalmazásnak minősül?
2015. nov. 23. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Jujj, csak nehogy tovább tartsa rajta.
2015. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én inkább kérdéssel vàlaszolnèk: szerinted vezet e jóra?

Mit tanul meg azzal a gyerek?

2015. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom ez annak minősül-e, de az én anyám a különböző szadizások, testi és lelki terror fogásaként ezt is alkalmazta. Ha valamiért sírtam, akkor befogta a szám és szorította, míg abba nem hagytam. Egyből ez ugrott be.

El sem tudom mondani, hogy mennyire nehéz, fájó, borzalmasan rossz érzés volt, mennyire utáltam érte, hogy ezt csinálta velem. Soha nem hallgattatnám így el a gyerekemet. Ha sír, azt azért teszi, mert neki épp valamilyen kis lelki fájdalma van. Ha az csak hiszti, ő akkor is úgy érzi, hogy vele rossz dolog történt és sajnálja magát és azért sír. Ezt elfojtani szerintem szívtelenség.

2015. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jézusom!Szerintem egyértelműen igen!Ha nem is fizikai,de mindenképpen lelki terror/bántalmazás.Az én legkisebbem-3 gyerek van-3 éves,ha vigasztalhatatlanul sír a teljes repertoárt végig játszom:megölelem,innivalóval kínálom,simogatom,odabújok,ha semmi nem hat felveszem,és sétálgatok Vele.Ha ez sem oké,és felébred,a villanyt fel nem kapcsolva(legfeljebb a redőnyt felhúzva)mesélek Neki,beszélek,megnyugtatom.Ja,hogy reggel tök kialvatlan vagyok?Igen,ez így igaz,de ÉN akartam Őket.Ráadásul 3 gyerek van,volt olyan hét,hogy 3-4 alkalommal majd egész éjszaka fenn voltam,mert 2 gyerek is "éjszakai" törődésre szorult....bár hulla fáradt voltam,eszembe se jutott,hogy ily módon hallgattassam el.
2015. nov. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

Ez leginkább kiborulásnak és kimerülésnek számít az édesanya részéről, ha amúgy nem viselkedik így és szertő, gondoskodó anya..

Természetesen helytelen és nem szabad ismétlődnie! Ha ismétlődik, akkor az anyának segítséget érdemes kérnie a gyerekekhez és magához is mentálisan.

2015. nov. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk volt visítva üvöltözős ordítás bőven. Nemcsak időszakosan, hanem folyamatosan. Tudomilyen kiborító, de ezt soha nem tudnám megcsinálni. Egyedül háborús helyzetben tudnám elképzelni, de azért hogy vasárnap éjjel csend legyen...
2015. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!