Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egy felnőtt megüt egy...

NejlonZacskoo kérdése:

Ha egy felnőtt megüt egy gyereket akkor az kiskorú bántalmazásnak számít?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szituációtól függ. Ha idegen üti meg a te gyermekedet, vagy te egy idegenét, az bizony baj. Ha egy szülő indokolatlanul és aránytalanul veri a gyerekét, az kiskorú bántalmazásának számít. Ha a fenekére versz valamiért, az persze nem kifogásolható, de ha ld. szíjjal vered, vonalzóval, vagy valamilyen már tárggyal, vagy akár ököllel, akkor súlyos vétséget követsz el és kiskorú bántalmazásának minősül. Hatósági beavatkozást igényel.
2011. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ne mugy értam hanem hogyha engem (14/F) az osztály társam apja megüt azért mert a fiának beszoltam
2011. máj. 31. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Más gyerekét nem ütheti meg senki!
2011. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor az már gyermek bántalmazás? amiért ha jól tudom 2 év börtön jár ugye ?
2011. máj. 31. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
olyan van, hogy testi sértés, vagy tettleges becsületsértés, bizonyos feltételektől függően. De valóban idegen nem üthetne meg.
2011. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha 14 éves vagy, akkor nem vagy sem gyerek sem kiskorú. Hanem fiatalkorú és nem hinném, hogy ezért börtön járna max ha komolyabban megsérültél volna, de akkor viszont már hivatalból indítottak volna eljárást testi sértésért, egy pofonért nem fog kapni semmit. Azt sem hiszem, hogy ezzel a rendőrség törödne.
2011. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
xD jött a gyerek de az apja nem mondta h rendezük le én meg jol megvertem xD
2011. máj. 31. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!