Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik fogamzásgátló módszerre...

Melyik fogamzásgátló módszerrel kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Egy gyerekem van, többet nem szeretnék.

Jelenleg hüvelygyűrűt használok, de sajnos hajlamosít gombás fertőzésre.

A tablettás verzióról az orvosom lebeszélt a trombózis lehetősége miatt.


Gondolkodtam a spirálon is, de nem tudom, hogy a felhelyezése mennyire fájdalmas, illetve megéri-e.

Elgondolkoztam az elköttetésen is, de az orvosom lebeszélt, mondván, soha nem tudhatom, hogy milyen változás áll be az életemben, ennyire végleges megoldáshoz ne folyamodjak - azt hiszem igaza is van.


Természetesen a végső döntést az orvosommal konzultálva hozom meg, de személyes tapasztalatokra is kíváncsi lennék.


Korábban tablettával, hüvelygyűrűvel vagy megszakítással védekeztünk, terhes csak tervezetten lettem, akármelyik megoldás volt is porondon.Most, hogy fontosabbá vált a fogamzásgátlás, minél biztosabbra szeretnék menni.


2015. nov. 24. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszer és spirál mellett terhes lettem. Most erős gyógyszert szedek, ami mellett eddig nem lettem terhes, viszont vannak kellemetlen mellékhatásai. Májusban elkötnek, addig ki kell bírnom sajnos.
2015. nov. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én hüvelygyűrűt használtam szülés előtt is évekig és azóta is (3,5 éve). Tökéletesen megbízható szerintem és gombás fertőzésem sincs többször, mint mielőtt használni kezdtem. A spirálról rengetegszer hallom, hogy terhes lett mellette a nő.
2015. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Méhen belüli fogamzásgátló eszköz?

Nekem nem volt még, de én még nem is szültem, viszont az orvosom nagyon dicsérte, hogy senki sem panaszkodott még miatta.

Állítólag nagyon kényelmes, mert minimálisra csökkenti a vérzést, van hormontartalma, de közvetlenül a méh nyálkahártyájára hat. A véráramba nem kerül be, csak minimális mennyiség, így mellékhatásai sincsenek mint a gyógyszernek.

5 évre felhelyezhető és kb. 40 ezer forint.

Esetleg kérdezz rá az orvosodnál, hogy mi a véleménye róla. :)

2015. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Óvszer nem jöhet szóba?
2015. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az óvszert nem igazán szeretem, így ha egy mód van rá, más módszert szeretnék találni.


Gondolati szinten a vaszektómia is felmerült a férjemnél, de ennyire végleges megoldásra őt se szeretném rábeszélni, hiszen nem látunk a jövőbe. (Neadjisten elválunk, engem elüt egy busz, akármi miatt újranősül, stb.)

2015. nov. 25. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!