Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló szedése mellett...

Fogamzásgátló szedése mellett van peteérés?

Figyelt kérdés
Már 2 éve szedem, egyszer sajnos hiba csúszott bele akkor terhes is lettem, azóta erősebbet szedek, de még mindig úgy érzem hogy van peteérésem. Kb középidőben szurkál, fáj a petefészkem (mindig csak az egyik). Lehetséges?
2015. okt. 4. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy nincs.
2015. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs, az lenne a lényege. Ha megis van, az azt jelenti, hogy nálad nem tudja elnyomni a peteérést. Egyébkén szerintem ez nagyon ritka. De középidőben célszerű lenne egy UH legközelebb.
2015. okt. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában nincs, de egyébként előfordulhat. Éppen ezért hat többféleképpen a fog. gátló. Tehát elsődlegesen megakadályozza a peteérést, de ha ez mégis megtörténik, akkor egy olyan közeget alakít ki a hüvelyben, ami meggátolja, hogy a spermiumok célhoz jussanak, de tegyük fel, hogy ez is megtörténik és megtörténik a megtermékenyítés, akkor pedig van még egy olyan hatása, hogy teljesen elvékonyítja a méhnyálkahártyát, így ha meg is történt a megtermékenyülés a megtermékenyített petesejtnek nincs hová beágyazódnia.

Úgyhogy ha netán lenne is peteérésed, de ettől függetlenül fog. gátló mellett is lehet ilyen tüneteket érezni, akkor meg hat még másképpen és ezáltal véd a terhesség ellen.

Viszont arra nagyon, de nagyon figyelj, hogy mindig előírásszerűen szedd, ne hagyj ki egyetlen szemet se, nem pótold későn, vagy ha van ilyen, akkor kell kiegészítő védekezés, illetve akkor is, ha valamilyen gyógyszer, vagy esemény miatt csökken vagy csökkenhet a hatása!

2015. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!