Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen költségekkel jár egy...

Milyen költségekkel jár egy óvodás, iskolás gyerek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mindenre,pl. van valami fizetős az oviba,suliba,vagy gyakrabban kell-e ruhát venni mint picinek, milyen sűrűn kér játékot,viszitek el valahová vagy mennek kirándulni, úgy mennyi plusszra jön ki kb ey hónapban?
2015. nov. 24. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi három gyerekesek vagyunk, így az ovis étkezés nekünk ingyenes. Amúgy 10 ezer körül lenne, mert a jövedelmünk nem esik az ingyenes kategóriába.

Csoportpénz egy fél évre 2000 ft. Most karácsonyi támogatás 1000 ft, plusz egy 1000 bábszínház. Fényképezés volt az oviban ez 2500. Mindig van valami apróság. Ovi előtt ruhavásárlás. Jó pár melegítő, benti cipő stb. Nem számoltam utána, hogy havonta mennyi pénz pluszban az ovis kisfiunk, de sztem messze nem annyira vészes, mintha sulis lenne.

2015. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk is 3 gyerkőc van, a nagyobbak ovisak. Az ebéd ingyenes, amúgy 525,-/nap. Csoportonként havi 600,- Ft a csoportpénz + félévente 1.500,- Ft. eszköz-hozzájárulás (ceruza, ragasztó, gyurma). Csoportonként 2 havonta nagy tisztasági csomag (wc papír, szalvéta, szappan, popsitörlő, papírzsepi), a kis csomag csak papírzsepis.

Ovikezdés elején neked kell az ágyneműt, oviszsákot beszerezni.

Egy különórára járnak az alkalmanként 750,-/fő (ebből kapunk tesókedvezményt, és hiányzás esetén lejárható). Van olyan különóra, ami drágább és betegség esetén se lejárható.

Emellett hetente viszünk gyümölcsöt (nincs külön gyümölcsnap).


Ha van valami egyéb program pl. zenekar jön az oviba, mennek valahova, az többletköltség. Pl. a tavalyi ovis előadás 600,- Ft/fő volt.


Ruhát általában akkor veszek, amikor akciós, és tudom, hogy hamarosan amúgy is vennék. Mindig egy picit nagyobbat (ne lógjon, de még simán nőhet bele). Így nem annyira sok.

2015. nov. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 ovisom van. Csoportpénz 600Ft/hó, eszközpénz fél évente 1000. Étkezés kb. 10000 körül van /hó/gyerek. Negyedévente tisztasági csomag (4 db wc papír, 2 cs. zsepi, 1 fogkrém, 1 szalvéta, 1 folyékony szappan) valamint fél évente egy köteg másolópapír. Gyümölcsnap van havonta max 2, ilyenkor 2 kg gyümit kell bevinni. A különböző előadások 400-700 Ft/fő, novemberben pl. a nagylányomék 3 előadáson is voltak. Úszás 1100Ft/alkalom középső csoporttól heti 1 van. Néptánc 500 Ft/alkalom, szintén heti 1. Külön még úszásoktatásra jár a nagyobbik heti 2-szer, szintén 1100/alkalom.

Ruhákat a pici többnyire a nagytól örökli, sokszor veszek neki azért külön is. Amúgy rengeteg ruhájuk van, örököltek unokatesótól is és én is szeretek nekik vásárolgatni. Főleg a Lidl-ben, H&M-ben szoktam nézelődni. Ha tetszik valami jó áron csak esetleg még nagy, megveszem, majd belenő. Most is van kb. 6 felső, amibe bele kell nőnie.

2015. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Oviköltséget hagyjuk, magánoviba járnak. Ebben benne vannak a kirándulások, külön foglalkozások, bábszínház stb árai is. Két ovisunk van.

Ami külön tétel: logopédia a nagynak, 5.000 Ft körül van/hó. Ruha több fogy, mintha otthon lenne. Néha naponta kell nadrágot mosni, így van jelenleg fejenként 3-3 bélelt nadrágjuk. Kabát is +1, ha mosni kell hétközben, meg tudjon száradni. 2-2 váltás ruha bent van az oviban. A nagynál igazából már nincs szükség rá, a kicsinél fogy (kiscsoport és nagycsoport). Mind a kettő sportol, havi 10.000 a nagynak, 7.000 a kicsinek. Ha elmegyünk valahová, azt 10.000 Ft alatt nem nagyon ússzuk meg (belépő, parkolás, perec, nyalóka). Havonta 1x étterem/pizzéria, az is 10.000 Ft kb alkalmanként. Összesen sok.

2015. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Budapesti egyedülálló anya vagyok ovis kisfiúval, aki nagycsoportos.


Magánoviba jár, havi díja 90 eFt/hó. Ebben minden benne van (úszás, küzdősport, angol, rendszeresen megy ki hozzájuk gyermekzenész, bábszínház, egyéb programok, ők is mennek pl. játszóházba, állatsimogatóba stb.)- mást már nem kell fizetnem, hozzák-viszik őket ovis időben.


Alkalmanként még előjöhet:

- oviban tartott szülinap költsége (nyilván évente egyszer, de akkor torta, üdítő, lehet esetleg bohócot vagy hasonlót rendelni vagy arcfestőkelléket vagy csillámtetkó kelléket veszek, stb.)- mondjuk 15 eFt

- évente 1-2szer fényképek, személyre szabott videót lehet kérni (nyilván nem kötelező), mondjuk 15 eFt/év szintén


Sok szép értelmes játék van mind otthon, mint az oviban.

Havi átlagban mondjuk 15 eFt-ot fordítok arra,hogy számára egy-egy készségfejlesztő játékot (pl. Logico feladatlap vagy Smart Games logikai játék vagy geomag kiegészítő vagy LÜK füzet) vegyek, illetve talán havi átlagban mondjuk 5 eFt-ot egy-egy könyvre, foglalkoztatóra, kifestőre. Természetesen ünnepekkor ez több, "sima" hétköznapokon kevesebb.


Programok: ilyen hideg időben, amikor már kora délután sötétedik és nem is járunk annyit a szabadba kirándulni, biciklizni, gördeszkázni, rollerezni, kosarazni stb. még jobban előjönnek a benti programok.

Havonta 1-2-szer egy-egy kis barátjával és a szüleivel közösen elmegyünk egy játszóházba (pl. Elevenpark vagy Minicity)- belépők, esetleg ott ebédelünk valamit, akkor kettőnkre alkalmanként 5-7 eFt-ot nyugodtan lehet számolni.

Havonta legalább egyszer megyünk Bábszínházba vagy a Kolibri gyermekszínházba vagy a Center Színházba vagy a MÜPA gyermekelőadásaira, kettőnknek a belépőjegyek esetleg utána egy-egy ebéddel vagy cukrászdával vagy a bábszínházban egy üdítővel ugyancsak 5-7 eFt-ra jön ki kettőnknek átlagban.


Az Operaházba szóló gyermekbérletünk van most vasárnap délutáni hangszervarázsra- játékos ismerkedés a komolyzenével, hangszerekkel- fejenként 4-4 eFt volt a bérlet, alkalmanként 2 eFt.


Tavaszi, nyári, kora őszi időszakban inkább többet kirándulunk. Országon belüli 1-1 napos kirándulások (pl. Szalajka-völgy vagy Rám-szakadék vagy valamilyen vár, visegrádi napok stb.) útiköltséggel, belépőkkel, esetleg egy-egy főétkezéssel (ha kirándulunk akkor inkább szendvicsezünk, de mondjuk akkor van az étterem helyett erdei vasút vagy valamilyen múzeumi belépő stb.) kb. 15 eFt.


Nem veszek gyakrabban ruhát azért, mert ovis- ha kinövi, akkor természetesen kell venni, ez általában hullámokban történik, méretváltáskor. Évszakonként kell azért még új cipő (talán mostanában már előfordult, hogy egy tavaszi átmeneti cipő még jó volt ősszel is, de téli ruházat, overal, hótaposó és nyári szandálok stb. egy évet nem bírnak ki, még simán kinövi), illetve ovis benti cipő egy ovis évben legalább 2 fogy méretváltás miatt.

Szupinált benti cipőket hord, amik nem a legolcsóbbak, így havonta mondjuk nagy átlagban a ruházkodásra nyugodtan számolok 10 eFt-ot (nyilván télen több, nyáron kevesebb).


Ami mostanában még nagyobb tétel volt nálunk azok a sporteszközök és kiegészítők: pl. kétkerekű bicikli, gördeszka, könyök- és térdvédő felszerelés, nagyobb roller, neki való kisebb kosárlabda, bőrfoci- valahogy most ez így egyszerre jött ebben az évben.

Tavasszal talán lesz görkori is, illetve az állítható korcsolyáját fogja kinőni szinte bármikor.


A fentiekre így mondjuk olyan 150 eFt-ot mondanék, de természetesen nehéz ezt összehasonlítani másokkal- nekem ennyi fér bele a havi költségvetésbe, ezért dolgozom.


Nem említette még eddig senki, de én pl. a gyerekkel kapcsolatos kiadások közé vezetem magamnak a megtakarítások egy részét is (ami neki megy), illetve az egészségpénztári megtakarításom/egyenlegem nagyobbik része is jellemzően a kisfiam szükségleteivel kapcsolatos kiadásokra megy el (akár vitamin, akár megfázásra pl. gyógyszer vagy szupinált cipő vagy magánorvos stb.)


A fentiekre így mondjuk olyan 150 eFt-ot mondanék, de természetesen nehéz ezt összehasonlítani másokkal- nekem ennyi fér bele a havi költségvetésbe, ezért dolgozom.


A havi jövedelmem kb. 25-30%-át fordítom úgy összességében a gyermekemre- de ez az arány nyilván azért is torz, mert ketten élünk együtt.


Ha a megtakarítás ágat is beleveszem, akkor még több a "keret".

Tisztában vagyok azzal, hogy nem minden szükséges az élethez és szerencsés vagyok, hogy ezt megadhatom neki.


Alapvetően viszont nem szükséges csak az ovis léthez olyan nagy plusz kiadás- ha otthon lenne, ugyanúgy étkezne (még drágábban is akár), ugyanúgy kellene ruházat neki (amit most ovis kinti ruhának használ, az játszóteres otthoni lenne stb.).

Ha kevesebbel gazdálkodhatnék, akkor nyilván megoldanám kevesebb pénzből. Főleg a programokat és a magánóvodát lehetne gyorsan leredukálni.

2015. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk sajnos nagyon sok a csoportpénz, havi 1050 ft, bár ebben benne van a havi program, ami ugye elvileg nem kötelező, de általában délelőtt jönnek ezek a zenés előadók, max. azt tehetném meg, hogy aznap nem viszem a gyereket.

Így is eddig egyszer fizettünk csoportpénzt, sajnos nekem ez a havi 1000 ft is nagyon sok, de mivel ez amúgy is úgymond "ilegális", így nem is zavartatom magam az elmaradás miatt. Ha gazdag lennék én is befizetném, de így inkább ételt, számlát fizetek, mint ezt.

Ezenkívül 3 havonta kérnek tisztasági csomagot.

2015. nov. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó, milyen munkahelyed van hogy megteheted, hogy ilyen programokkor nem viszed oviba?
2015. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos semmilyen :(

Ha lenne munkahelyem,nem okozna gondot a havi csoportpénz befizetése...

2015. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Huuu! 5-ös! Mi a foglalkozásod? Manager? Orvos, ügyvéd, diplomata vagy hasonló? Nem semmi, hogy ennyi mindent meg tudsz engedni egyedülálló anyukaként. Tök jó, hogy ennyi élményt tudsz biztosítani a fiadnak. Kicsit irigykedem, de nem rosszmájúan. :) Jó, hogy te megteheted!
2015. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Kicsit off.

Banki szférában dolgozom, pénzügyi elemzőként (közgazdász, nemzetközi IFRS számvitel, nemzetközi kontrolling)


Hidd el, nagyon nem egyszerű egyedülállóként.

Én meg a teljes családokat "irigylem" egy kicsit- akkor is, ha nem telne magánovira.


(természetesen NEM a volt férjem által fizetett gyermektartásból "élünk jól" :)

2015. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!