Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire zavaró vagy mennyire...

Mennyire zavaró vagy mennyire hat furcsán számotokra egy eszperente név?

Figyelt kérdés
Pl. Fekete Levente, Nemere Bence, Egres Zente, stb? Ilyesmikre gondolok. Szerintetek ez nagyon zavaró? Mennyire veri ki nálatok a biztosítékot?

2015. nov. 25. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, de ízlések és pofonok.
2015. nov. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik, és őszintén, eddig senkivel sem találkoztam, akinek tetszett volna. Ismerek egy Fekete Bencét, na ő gyűlöli, hogy ilyen a neve, szerinte nagyon "gagyi".

Szeritnem is kerülendő, de a Varga Barbara stb. is.

2015. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy Fekete Gergelyt, őt nem igazán zavarja a neve, és a baráti körből mástól sem hallottam még. Gondolom, idővel mindenki megszokta, hogy így hívják. Nálam sem veri ki a biztosítékot, de a saját gyerekemnek azért nem adnék ilyen nevet, ha egy mód van rá.
2015. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem fel se tűnne, hogy eszperente

általában max keresztneveket ha meg tudok jegyezni, pl most a fiam bölcsistársait, és gondozóit.

2015. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van az ismeretségi körömben olyan, aki mind a 3 gyerekét így nevezte el. Nekem nagyon nem tetszik, de a 3 tesó neve együtt még rátesz egy lapáttal.
2015. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ismerek ilyen kisgyerekeket, testvérek, full e-s vezetéknévvel, és mindkettőnek e-s keresztneve is van (Gergely és Levente). Szerintem nem zavaró, nekem eleve fel sem tűnt, amíg az anyuka nem mondta, hogy mások furcsállni szokták.
2015. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semennyire nem veri ki a biztosítékot. :) Nincs vele bajom. Talán akkor már valamennyire zavaró lehet, ha kötőjeles vezetéknév, vagy a második keresztnév is ilyen. Pl. Kelemen-Seres Levente, vagy Kerek Emese Eperke...akkor már elég erőltetett. De a mi nyelvünk erről híres többek között, gyakori az "e" hang.
2015. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát kicsit zavaró, de nincs nagy gond vele.
2016. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!