Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a keresztnevetek kezdőbetűi...

Ha a keresztnevetek kezdőbetűiből kijönne egy név, adnátok? Vagy ez nem befolyásolna?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok például, hogy ha a szülők Zoltán és Dóra, akkor a kezdőbetűkből kijön a Zóra név. Párommal nekünk is hasonlóan kijön egy név a keresztnevünk első 2 betűjéből. Erre most nem rég jöttem rá. Bár ismertem ezt a nevet, de olyan elmegy kategória volt, de most, hogy erre rájöttem szemezek vele. Csak vannak nevek, amik ezen kívül is tetszenek és nem tudom, "használjam-e ki" ezt a lehetőséget. Ti ilyen esetben hajlanátok a nevetekből alkotott név felé? Vagy egyáltalán nem befolyásolna?
2015. nov. 30. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Zoltán és Dóra kezdőbetűje Z és D, a Zd pedig nem adható. Zodó lesz, ha az első két betűt választod...

Amugy ilyen nem érdekelne

2015. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát én azt a nevet adnám, ami tetszik, nem azt, ami kijön így, egyébként nagy valószínűséggel ezt rajtatok kívül senki nem fogja észrevenni, vagy érdekelni, szóval ahogy érzed.


nekem kicsit fura, pl. Sára és Andor gyereke legyen Sándor?

2015. nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oké, tényleg elírtam, rossz példa volt, ott nem a kezdőbetűkből, hanem csak a két név kereszteződéséről beszélhetünk.

A mi neveinkből a Noel jön ki egyébként.

2015. nov. 30. 13:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ha a szülőknek a Sándor név tetszik, akkor igen, az is egy jó példa erre.
2015. nov. 30. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Én nem adnám, de nem amiatt, amit te írtál, hanem mert minden 2.mostanában született kisfiút Noelnek hívnak...
2015. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Sokan nem foglalkoznak ezzel, sok embernél nem jön ki sehogy semmilyen név és vannak, akiknek tetszik. Egyszóval ez mindenkinél más.


Nekünk nem jön ki sehogy semmi. Párom János és nekünk a Janka nagyon megtetszett, de pont azért vetettük el, mert nagyon hasonlít a Janira. Nem akarom, hogy kavarodás legyen és szeretném, hogy mindenkinek saját jól elkülöníthető egyedi neve legyen a családon belül.


Egyébként nekem tetszik az ilyen szimbolikus megoldás is, mivel a gyerek is anyából és apából lesz, és így a neve is mindkét szülőét magában foglalja. :)


Viszont csak akkor választanék így, ha az a név tényleg tetszene, amit össze lehet mixelni a neveinkből.


Noelt nem választanám, mert egyrészt nagyon felkapott, másrészt van olyan, ami sokkal jobban tetszik és nem helyezném csak azért elé, mert ez jön ki a neveinkből adott esetben.

De ha nektek ez a név tetszik, akkor nyugodtan adjátok. :)

2015. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszene a név, adnám, bár szerintem zavarna, hogy mindenki kérdezgeti, hogy ugye AZÉRT adtam. Szóval lehet, hogy mégsem adnám.

Amúgy első gyereknél valahogy előkerült ez a téma, meg is állapítottam, hogy ha lány, lehetne Csabett, ezen

könnyesre röhögtük magunkat, és továbbléptünk. :D

2015. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik az ötlet. :) Ha Dóraként fognék magamnak egy Fábiánt, simán adnám a Doriánt, hiszen egyébként is az egyik kedvenc nevem. :D
2015. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Zoltán és Dóra pont jó példa, mert Szinetár Dóra és Bereczki Zoltán éppen így választottak keresztnevek annak idején a gyereküknek.


Egyébként, ha a "kapott név" tetzsik, miért is ne!?

2015. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!