Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szólnátok, ha a keresztneve...

Mi szólnátok, ha a keresztnevetek Angyalka lenne? Adnátok gyermeketeknek ezt a nevet?

Figyelt kérdés

Vélemény?

Mi olyan szépnek találjuk, párom sokat becézett így az elején, míg nem észrevettük van is ilyen keresztnév.

De vajon milyen lehet annak, akit így hívnak?

Esetleg van itt olyan nevű?


Köszi


2009. jan. 15. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
hmmm:)
2009. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem becenévnek aranyos, de én nem örülnék, ha így hívnának és nem is adnám a lányomnak. Ha mégis úgy döntötök, hogy ezt a nevet adjátok, én javasolnám, hogy két keresztneve legyen, és a másik egy kicsit szokványosabb. Ha nem tetszik neki, később tudja a másikat használni.

Üdv

2009. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szép meg aranyos név, de szerintem csak egy kislánynak. Felnőtt nőhöz már nem illik.
2009. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Mindig arra kell gondolni, hogy a kicsi aranyos baba egyszer felnőtt ember lesz...Én biztos nem adnék ilyen nevet neki! De attól még becézhetitek Angyalkának :-)
2009. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem tudom.... Nálam a Ráhel név akkor esett ki a pixisből amikor megtudtam, hogy gyermekét sirató anyát jelent. Az Angyalkának van pozitív jelentése is, de Angyalkának hívják azokat a babákat akik nem születtek meg, vagy nem sok idő adatott nekik ezen a világon.
2009. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Névadáskor a gyerek jövőjére gondolj! Az Angyalka név, már bocs, de nagyon röhejes. Ha nekem valaki így mutatkozna be, röhögőgörcsöt kapnék.

Ha ez lesz a neve, akkor soha, de soha nem fog kapni egyetlen jó állást sem felnőtt korában, maximum szalagmunkát.

Inkább adj neki egy "normális" nevet, és csak magatok között hívjátok így.

2009. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
92%
Aranyos, de nekem nem tetszene, ha ez lenne a hivatalos nevem. Kislányként talán, de felnőttként már fura, ha nem becenév. Képzeld el azt, ha egy hivatalos helyen bemutatkozik, pl. munkahelyen, állásinterjún. Ugyanolyan, mint az "Ajándék", ami szintén létezik névként, vagy a "Fradika", amit egy megszállott zöld-fehér drukker apuka anyakönyveztetett a lányának több évvel ezelőtt. Én megkímélném a gyerekemet a kínos helyzetektől, és ha ragaszkodtok ehhez, akkor egy másik keresztneve is legyen, ami hivatalos bemutatkozásnál nem eredményez elkerekedett szemeket és visszafogott nevetéstől rángatózó arcizmokat.
2009. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a dédnagymamámat hívták Angyalkának, de azért, mert akkoriban még nem engedélyezték az Angéla nevet, csak a "magyarosított" változatot.

Én nem adnám a gyerkőcömnek ezt a nevet, mert mi van akkor, ha egy vadóc kis ördögfióka lesz, aki mindenféle pajkosságot csinál... Teljesen komolytalan ilyen névvel leszidni valakit. Angyalka, vigyázz a szádra! Hát nem tudom...

2009. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban nagyon kedves név egy babának, de gondoljatok a felnőttkorára! Ilyen névvel legfeljebb művészi pályán érvényesülhet majd, mert másutt nem veszik komolyan! És mi lesz, ha ő nem vonzódik majd a művészetekhez, hanem egy olyan pályát választ, ahol csak egy szokványosabb névvel veszik komolyan az embert... Tudom, hogy jót akartok neki, éppen ezért ne "skatulyázzátok be" egy névvel.
2009. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

ne haragudj, de nekem nagyon nem tetszenek az efajta "keresztnevek"


Nagyon meghitt ha ezt mondjuk a gyereknek, vagy a szeretteinknek becézésből, kedvességből, de keresztnévként egy életen át idegenek szájából is hallgatni.. háát...

2009. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!