Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A második szünetben sem jött meg?

A második szünetben sem jött meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Fogamzásgátlót szedek már 1 éve(Tri-Regol)A múlthónapban nem jött meg a szünetben.Beszéltem a dokimmal azt mondta előfordulhat nyugodjak meg és szedjem tovább.Most vagyok a 5. gyógyszer mentes napomon,de semmi..Mostmár kezdek aggódni.Viszont terhesnek nem érzem magam.A hasam fáj, a melleim feszülnek,mint amikor meg akar jönni.3 gyermekem van és nem szeretnék már többet.Pláne így hogy folyamatosan szedtem a gyógyszert.Volt valakinek hasonló?Tényleg el tud múlni a menstruáció a gyógyszer mellett?Köszönöm
2015. dec. 2. 05:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért csinàllj evy tesztet mert ez a terhesnek nem èrzem magam nem jelent semmit.

Nekem a mellem fàjt,a hasam is görcsölvetettt nem jött meg....màr itt szuszog mellettem az oka.

Soha nem volt hànyingerem, èy egyebek vagy nem tudom mit èttesz az alatt hogy nem èrzed magad terhesnek....

Ugyan ezt mondta a dokim is, majd 15hetesen vettem èszre, úgy hogy az első hónapokban volt valamicske vèrzèsem, ràadàsul papírom volt arró hogy termèszetes úton nem lehet gyerekem...gondolhatod a meglepit :-)

2015. dec. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden terhességem hányással,fáradékonysággal járt.Múlthónapban csináltam tesztet az negatív lett.Én valahogy mindig meg érzem ha babát várok,ezt nem tudom megmagyarázni :)A kisfiúnk spirál mellett fogant..de teljesen egészségesen született.Pénteken elmegyek a dokihoz hogy nézzen meg mitől maradt ki már másodjára...Köszönöm a választ!
2015. dec. 2. 06:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az elözö terhességeket "megérezted", még nem biztos, hogy most is úgy lenne.


Vegyél egy tesztet, akkor többet tudsz.


Emellett nem értem a "folyamatosan szedtem a gyógyszert" kitételt, ez annyit jelent, hogy az elöírás szerint, vagy hogy nem haygtál szünetet? Emellett elöfordulhat úgy is terhesség, ha másféle gyógyszert szedsz mellette (nemcsak antibiotikumot), vagy egyszer-kétszer ment a hasad.


Ha valaki fogamzásgátlót szed, attól a megvonásos vérzés nem szüneik meg (mert az nem menstruáció, hanem a gyógyzser által kiváltott vérzés), szóval ez az ok kizárt.

2015. dec. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szedek más gyógyszert.A folyamatosan szedtem annyit jelent,hogy természetesen a szünetet meghagytam.Írtam is hogy a szünetben nem jött meg.
2015. dec. 2. 07:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy érdemes lenne gyógyszert váltani. Én is szedtem Tri-Regolt (nem is tudtam, hogy még forgalomban van), és egy év után nekem is váltanom kellett. Igaz, nekem nem egészen ez volt a gondom, hanem az, hogy egy év szedés után egyik napról a másikra kezdődött az, hogy amint bevettem a gyógyszert, fél óra múlva elkezdtem vérezni. Nem nagyon, épp csak egy picit, egy óra alatt abba is maradt, de rettentően zavaró volt, hogy ez minden egyes nap megtörtént. A szünetekben a vérzést viszont egy nap alatt letudtam. Ez nem zavart különösképpen, de azért úgy voltam vele, hogy ez nem normális így.

Miután váltottam másik gyógyszerre, meg is szűnt az összes ilyen panaszom.

2015. dec. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a bogyós gyógyszer csökkentette a menzeszt, a hüvelygyűrű még jobban.

Így most gyakorlatilag 1 napig vérzek, 1 napig barnázok, és ennyi a menzeszem. De nem szűnt meg.


Nekem a fiammal csak a kimaradt menzesz jelezte a terhességet, semmi más.

Szóval tesztelj inkább most is.

És mindenképpen menj orvoshoz.

2015. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Először is fogamzásgátló mellett nincs menstruáció csak megvonásos vérzés! Nekem 3szor fordult elő,hogy nem jött meg a gyógyszermentes szünetben,mindig mentem orvoshoz, ,azt mondta amíg nem jön meg ne kezdjem el a következő levéllel, így 2 hónap kimaradt,addig nem jelentkezett a megvonásos vérzés,nekem gyógyszert kellett váltanom azóta nem fordult ilyen elő.
2015. dec. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teszteltem negatív lett!Remélem pénteken mond valamit a doki.Kezdek kicsit megijedni...
2015. dec. 2. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!