Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves gyermeked tud tudáson...

2 éves gyermeked tud tudáson rajzolni, illetve felismerhetően? Beszéddel hogy álltok?

Figyelt kérdés

Kislányom nagyon ügyesen rajzol, pl ember fejet.

Ezekben a dolgokban sokkal előrébb van. Páros lábbal 18 hós kora óta ugrál, 17 hósan mászokázott. Tehát az ilyen dolgokat elég hamar kezdte.

A beszéd fejlődésében viszont szerintem picit lemaradt. Minden szót szinte mond, használja. De mondatokban semennyire. Nem hasonlítgatom, csak a vele egykorúak (26 hónapos) már rég beszélnek szépen.

Még ráér ugye?


2015. dec. 2. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 évesen ezzel amit írsz, egyáltalán nincs elkésve.
2015. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kislányom a négy éves kontrollon alig tudott embert rajzolni.

Viszont ő nagyon hamar beszélt (7 hónaposan öt szó)

Nálatok a finom motoros mozgás jött előbb.

(Az egy éves kicsi két szót tud: cici, nem)

Szóval arra akarok utalni, hogy ez minden gyereknél más.

Ha egészséges, fog beszélni, ha másnem az óvodában.

Ráér! :D

2015. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
érdekes, mert a finommotorikus mozgás, és egyensúlygyakorlatok jó hatással vannak a beszédfejlődésre..
2015. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát igen, nem egy bőbeszédű! De akkor egyelőre elég ez az egyszavas megértetés?Mindenki csidálkozik, hogy még nem igen beszél úgy.

Ő másképp fejlődik tudom, csak kicsit nehezebb már, mert az akarata igen meg van, aztán activityzni kell vele, mire rájövök, hogy mit is szeretne.

2015. dec. 2. 22:16
 5/12 A kérdező kommentje:

3. Egyszer ezt én is olvastam, meg az ellenkezőjét is!

Teljesen meg voltam róla győződve, higy ezen a karácsonyon vegre énekelni fogjuk egyutt a karácsonyi dalokat. Úgy látszik ez jövőre tolódik :-)

2015. dec. 2. 22:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez annyira változó nekem.januárba lesz a.fiam 2 éves amúgy visszahúzódó típus nagyon ritkán beszél más előtt.Itthon meg sorolja a szereplőket a meséből és egyre jobban beszél egy egy szavakat.Az uncsitesó meg Lány ő már ilyen idősen folyékonyan beszélt,számolt.Most 2,5éves énekeli az eddát és ákos számokat kívülről.A környékünkön sok 2 éves gyerek van ha hozzájuk mérném a fiam.Akkor beszédben nagyon előre vagyunk pedig csak egy szavakban beszél.De viszont van olyan aki már szinte szobatiszta.kár túlzott ellvárást egy 2 éves felé.Fejlődjön a saját ütemében..sokat kell játszani olvasni neki azzal sokat segítesz neki a normális tempó eléréséhez.
2015. dec. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot! Megpróbálom furdetes közben az olvasást! Nagyon nem szereti ha olvasok, inkább játszani szeret. Ritka, ha odaül és hozza a könyvet, hogy mondjam mi micsoda.
2015. dec. 2. 23:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem fiam van.2èvesen nem rajzolt tudatosan beszèlni sem nagyon hallottuk.Pár szót csak.28.hónaposan egy reggel felèbredt ès kezdetleges mondatokban ragozva kezdett beszèlni.Most 2,5èves szèpen folyamatosan egèsznap mondja.Ragoz is.Egyre ügyesebb.Talán addig is tudott volna beszèlni de nem akart vagy nem tudom.Egyáltalán nincs lemaradva a lányod.
2015. dec. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2,5 evesen a fiam par szot mondott, ezert vittem a korai fejlesztobe. Harom evesen kezdett beszelni igazan. Most 3,5 eves ovis, beszedhibas ugyan, de beszel ey miota ovis egyre szebben fejezi ki magat. O a fiam.

Kislsnyom 2 eves es mar mondatokban beszel. Masfel eves kora ota beszel. Es testverek. Ennyi a kulonbseg a fiuk es lanyok kozott.

Kislsnyod, ha hasznalja a szavakat szepen fejlodik. Nem kell aggodnod. Amugy ket eves korra minimum 20 szo az elvaras. Amugy az en kislanyom nem tud emverfejet rajzolni. :)

2015. dec. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy tudáson rajzolni??
2015. dec. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!