Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire zavaró számotokra...

Mennyire zavaró számotokra egy "beszélő név"? Mit gondoltok róluk (illetve azokról a szülőkről, akik ilyen nevet adnak)?

Figyelt kérdés

Írok pár példát, hogy mire gondolok "beszélő név" alatt.

Tehát pl:

Fehér Rózsa

Nagy Vitéz

Mezei Virág

Fekete Farkas

Arany Hajnalka

Kiss Ajándék

Szép Csillag

Cserepes Ibolya

Fekete Kamilla


Ilyesmikre gondolok. Mennyire veri ki nálatok az ilyesmi a biztosítékot?



2015. dec. 4. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem kiszúrás a későbbi felnőttel szemben. Hogy vegyenek komolyan egy Dr. Karácsonyi Ajándékot? Vagy egy tanárt, akinek Cserepes Virág a neve? Kicsi korban cuki, de az a gyerek egyszer felnő.
2015. dec. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban dolgozik egy dr. Fehér Rózsa nevű doktornő. Minket tanított is (Széchenyi Istvány Egyetem - Ápolás és Betegellátás szak). Hát, nem mondom, eleinte furcsa volt a neve, de nem akadtam fent rajta különösebben, hamar meg lehetett szokni. :)


Én nem adnék ilyen nevet a gyerekemnek, de nincs különösebben gondom azokkal, akik igen. A felsorolásodból a Fekete Kamilla például kifejezetten tetszik, szerintem az egy különlegesen szép név így, ahogy van, és egyáltalán nem zavaró. :)

2015. dec. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Ezek jobbak: Nyúl Béla, Vég Béla, Herr Mónika, Herr Melinda, Kala Pál, Bekő Tóni, Cserepes Virág, Nemoda Buda stb.
2015. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon kiveri. Ahogy a Moricz Zsigmondok es Jozsef attilak is.
2015. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem beszélő nevek.
2015. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.Nekem volt Mezei Virág nevű osztálytársam a gimiben-1986-1990-ről beszélünk-senkinek semmi gondja nem volt a nevével.Ez volt a neve,és kész.A Szép Csillaggal meg aztán végképp nem tudom mi a baj.Van egy ismerős,Őt Szép Afroditének hívják....Ő sem a 20-as éveiben jár.
2015. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű: egy gyereknek cuki felnőttnek ciki...
2015. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem bénák, de legalább a gyerekre mindenki emlékezni fog a hülye neve miatt...

Van hasonlóan gyönyörű névvel megáldott ismerősöm, mondanom sem kell mennyire áldja a szüleit a kreativitásuk miatt.

2015. dec. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem szeretnék magamnak ilyen nevet. Ebből kiindulva a gyerekemnek sem adnék ilyet. Nekem amúgy tök mindegy, kit hogy hívnak, nem fogok senkinek a szemébe röhögni, ha furcsa a neve (ezek számomra furcsa nevek), és megvan a jó oldaluk is, tuti, hogy nehezen felejtik el mások.
2015. dec. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A szomszéd Kiss Virág, sose jutott eszembe, h beszélő név (születésétől fogva ismerem).

Ismerek Fekete Virágot is, az kifejezetten tetszik, meg Hajnal Virágot is, ez se jutott eszembe, h beszélő név.

Hajnal Csillag már érdekesebb lenne ...

Attól függ, mi a név, hivatalban dolgoztam, volt Tuba Rózsa, pl, meg Csirkéné Nyakas valaki, munkatársam meg Gombosné Ruha Gy. Vagy fordítva.

2015. dec. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!