Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Jellemző a mai legtöbb fiatal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jellemző a mai legtöbb fiatal lányra az előítéletesség? Ha van egy egyszerű vidékről származó okos, de tájszólással beszélő pasi, akkor azt a legtöbb lány úgy fogja kezelni, hogy beszédstílusa zavaró?

Figyelt kérdés
Tehát megfelelő szinten okos, tanult, de elég erős a tájszólása. Ilyenkor eltekintenek ettől vagy benne motoszkál a fejükben, hogy nem ő a megfelelő pasi?
2013. ápr. 21. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
én pont ilyen vagyok és van barátnőm. szóval no para
2013. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nem előítélet. Ez egyszerűen tud ám nagyon zavaró is lenni.
2013. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vackorka ***** válasza:
100%
Hozzáállás kérdése... ha azt mutatod hogy téged zavar mások véleménye akkor nem sok esélyed van, de ha azt mutatod, hogy teszel mások véleményére akkor igen csak magasértékű leszel a szemükben :)
2013. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van, akit zavar. Egy ugyanarról a vidékről származó lánynak viszont valószínűleg nem lesz gondja ezzel, mivel neki ez a fajta tájszólás megszokott.

Szerintem csak akkor zavaró a tájszólás, ha valaki direkt "rájátszik". Ha nem, akkor még aranyos is :-)

2013. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna :) Szerintem aranyos.
2013. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én erre a kérdésre annyit tudok mondani, hogy a pasik ugyanúgy reagálnak erre, mint a lányok.


Egyetemista lány vagyok, vidékről, és egy csomó kocka srác társaságába járok naponta órákra. És nem köntörfalazok, ha valami bánt, csak megmondom egyenesen az illetőnek. Ezt a városiak úgy értelmezik, hogy ez a csaj mekkora proli, meg milyen bunkó, stb...

Én nem hiszen az érdekkapcsolatokban, csak azokkal beszélek akiket tényleg bírok, és fordítva.


Szóval nem vagyok tájszólásos, de érződik a stílusomon, hogy nem városon nőttem fel, és igen, van aki megszól, és nem keresi a társaságom. De a tájszólásosoknál is ez e helyzet. És egyaránt nők és férfiak ugyanúgy reagálnak.

2013. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aki ezen nem tud túllépni az csakis magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.
2013. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Engem nem zavar, de szerintem ha valaki igazán művelt, akkor elkülönül a tájszólás és a normális beszéd. Értem ezt úgy, hogy nekem is van tájszólásom, de csak akkor jön elő, ha belépek a szülői házba. Ha az irodában ülök és teszemazt telefonálok valakinek, akkor azt nem tájszólásban teszem.


Aztán persze ott a másik véglet, hogy Szegeden az is ö-zik - az egyetem falain belül is - aki Nagykanizsán nőtt fel, mert ilyen a közeg.

2013. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiközösítik, aki nem a standard pesti dumát ugatja. Nem egyszer volt már ilyenben részem ez miatt. Ez miatt is komplexusos vagyok, meg a pokolra kívánom az összes ilyen ro hadékot. Ez nagyon sokat számít pedig. Van ahol az e betüt ő nek mondják van ahol é-nek stb.. dialektus. Sajnos az átok szülők sokat így dumálnak, ez ragad rá az utódra is. Egyszerüen oltári nehéz ezt "levetni" szinte olyan nehéz sima -e vel beszélni, mintha külföldi nyelven beszélnék. Állatira oda kell koncentrálni, szinte idegesítő, nem tudok így lazán, jó kedélyüen társalogni. Mindig rettegek, hogy meget mögnek modom, és annyira szar. Rossz megszokás. A fővárosi ganék meg nem tolerálják! Vigyázz, tökéletes kiközösítési alap lehet patkány körökben.
2013. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a barátomnak nem tájszólása van, hanem az a helyzet, hogy nincs jóban az "R" betűvel :D. Szóval raccsol. De ő is viccnek veszi, és a barátai is, engem nem zavarna még a tájszólás sem :). Mindent meg lehet szokni, ha meg igazán szeret valakit az ember, fel sem tűnik :)

17/L

2014. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!