Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyerek után teljesen lepukka...

2 gyerek után teljesen lepukkantam, szeretnék új stílust, mindenben. Van, aki hasonlóképp járt? Hol és hogyan kezdte a változást?

Figyelt kérdés

A fogaimat tavaly megcsináltattam, amire még szükség volt.

Ami zavar az a túlsúly, de hatékonyan dolgozom rajta.

A hajam őszül, a ruháim ezer évesek, a bőröm is változott (leginkább nagyon száraz), stb.

Soha életemben nem voltam fodrásznál (magam vágtam a hajam), kozmetikusnál, vagy ilyesmi.

Cikinek érzem ennyi idősen ilyen lepukkanva besétálni, hogy "vakarjatok ki a nyomiból légyszi". De egyedül meg tanácstalan vagyok, hol és hogyan kezdjem a változást?


Akik átmentek már ezen a szakaszon, hogyan csináltátok?


2015. dec. 4. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Én már egyszer végig csináltam, most ismét kezdem! :) 8 hete szültem. Az elsővel rengeteget híztam. Utána leadtam 40 kilót. Sporttal, diétával.

Most a másodikkal is sajnos eleresztettem magam, de vele szerencsére még is így kevesebbet híztam.

Én már sportolok, és diétázom. Én is lepukkantnak éreztem, érzem magam. De ahogy lehetett mentem fodrászhoz. Legalább a hajam nézzen ki vhogy. Teljesen új frizum lett, eddig mindenkinek bejött.

Vettem egy-két új ruhát, bár velem az a gond,hogy addig,amíg el nem érem a versenysúlyom utálok ruhát venni. Akkor mindig rájövök,hogy milyen nagy kell belőle. De nyilván mindig ugyanabban nem járhatok. Nálam az lesz a megoldás,ha visszafogytam. Azon meg kőkeményen rajta vagyok. Amikor tudok, megyek futni. Már most is fogytam,látható is már, de még messze a cél.

Te is kezd apránként. Menj el fodrászhoz, tetess mondjuk műkörmöt, ha nem idegenkedsz tőle stb. Szerintem ahogy megy le majd a súly, úgy fogsz minden másra is jobban figyelni.

2015. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ.Ha a pénz nem akadály ,akkor irány a kozmetikus ,szemöldök szedés ,festés.Szempillafestés vagy berakás,egy szolid müköröm ,szoli ,fodrász hajfestés ,vasalásmajd irány az Árkád ruhákért.Nem kell a mai divatnak mindenáron megfelelö ,alapdarabokkal nem löhetsz mellé.Két - három tökéletes farmer ,alakodhoz passzoló felsök.

Ha kevés a keret ,akkor neccesebb.Nekem nincs sok pénzem ,így én itthon festem a hajam ,szárítom és vasalom.A szemöldököm is itthon szedem.A körmöm is magam reszelem és lakkozom.Szoli helyett a barnítókrém maradt.Nekem mondjuk jó "érzékem" van az ilyen dolgokhoz ,csak kényelmesebb azért beülni a kozmetikába.Ruhák a közép kategóriás boltokból (H&M,New Yorker,Bershka,C&A,Stradivarius) ezek viszonylag olcsóak és jó a szabásuk.Edzöterem helyett maradt az itthoni torna.

Tehát ne ess kétségbe!

2015. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. A legtöbb helyen nem tudják, hogy elöször mégy, csak annyit látnak, hogy régen voltál. Indoknak jó, hogy a gyerekek miatt nem volt idöd erre.


2. A börödet nagyon szépen rendbe tudod hozni, ha minden nap fürdés után még a nedves börbe belemaszírozol egy kevés olívaolajat. Pár hét alatt látványos javulást érsz el!


3. Fodrászhoz kérj idöpontot (elötte érdeklödj utána, ki az, aki tényleg érti a dolgát) és töle kérdezd meg, milyen frizurát javasolna neked. Ugyanez érvénes a kozmetikusra is, töle kérj sminkelési tippeket, akkor nem leszel "festett" hatású, hanem izléses.


4. Nem tudom mit jelentbaz "ennyi idösen", de hidd el, sokan vannak, kaik nyugdíjasan jutnak ez erre az ötletre.


5. Ruhákat egyelöre ne sokat vegyél, mert ha fogysz, akkor utána kidobhatod. A fogyashoz meg csak azt ajánlom, hogy kezdj el sportolni is, különben sovány leszel és nem karcsú

2015. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ez olyan, mintha valaki nem menne el azért orvoshoz, mert valami gusztustalan jelent meg rajta. Pont azért van az orvos, hogy diagnosztizálja és meggyógyítsa.

A kozmetikus, fodrász is így van. Ha tökéletes a külseje valakinek, akkor nincs értelme elmenni hozzájuk.

Ahogy az orvosnál, náluk is a tisztaság a lényeg, ergo zuhanyozz le előtte és ne legyél büdös :)

2015. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Én két gyerek után, 34 évesen érzem magam 40-ek. Pedig én havonta egyszer járok kozmetikushoz, és a túlsúlyon már rég túl vagyok.(szintén sport és diéta)

Nálam a folyamatos fáradtság miatt van ez. Sajna az egyik gyerekem korán kelő a másik későn fekvő, már mindent bevetettem, de semmi nem használ és soha nem alhatom ki magam most már 6. éve. (vagy én vagyok béna)Sajnos az összes energiám elmegy a korán kelek-gyerek -ovi- munka- rohanás- ovi- esetleg külön-foglalkozás-házimunka-estiműszak-bedőlök az ágyba. Azt akarom ezzel mondani, hogy hiába megyek pl kozmetikushoz vagy veszek új ruhát, magamra, hogy élvezzem az életet, és hogy feltőltődjek konkrétan nulla időm van.Jó mély karikák nőttek a szemem alá, ráncosnak látom magam a hajam elvékonyodott, a fogaim sajna sosem voltak szépek, a ruha épp hogy kicsit dob a dolgon. Én pl. a lehetőségekhez képest figyelek ezekre, mégis lepukkantam.Mi a megoldás?

Ha neked nem ilyen jellegű gondod van, hanem a külső megjelenés zavar, azon valóban egyszerűen lehet változtatni. Fodrász, kozmetikus nyilván nem előszőr találkozik olyannal, aki változtatni szeretne. Kérj meg egy őszinte barátnőt, ha stílusgondod van, de nyilván a szakember is tud hasznos tanácsot adni.

2015. dec. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

31 éves vagyok. Simán a külsőm zavar, a diéta és sport jól megy csak messze még a cél. De leginkább stílusban vagyok tanácstalan. Nem tudom mi illene hozzám. Másnak érzem magam a gyerekek óta, de nem akarok "nagyon anyásodni". Pl. Hosszú hajam van és megtartanám, de anyám mindig azt tanácsolja,hogy vágassam teljesen rövidre. A hajam nagyon törik, néha a szál közepén is, nem csak a végén.


Annyira kimerült nem vagyok, bár külső segítségünk nincs,a férjemmel jól tudunk osztozni a tennivalókon. Jut időm magamra ha jól szervezzük meg.


Köszi a tanácsokat! :)

2015. dec. 5. 10:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen vágják a hajadat (utolsó 1-2 cm-t), akkor nem jut el abba a fázisba, hogy ennyire törjön.


Én is egy évig nem voltam fodrásznál, bár mivel göndör a hajam, nem volt feltűnő. A múlt héten mentem el, mert csomókba gubancolódott már össze. 2-3 centit levágott belőle, azóta semmi gond vele. Nekem is oda kell figyelnem, hogy 3-4 havonta elmenjek eü vágásra.

Hogy mennyit kell most a hajadból vágni, a fodrász véleményére alapozd. Ha a hosszból szerinte nem kell jelentősen vágni, hogy a minőség meglegyen, akkor ne vágasd rövidre.


31 évesen azért ne anyád legyen a fő stylist...

2015. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján azt hittem, jóval 40 felett lehetsz...


Ne temesd magad, fiatal NŐ vagy, aki simán lehet, és legyen is csinos.


Olvasgass beauty blogokat, tájékozódj a divatról, igyekezz csinosan felöltözni akkor is, ha csak a játszótérre mentek, vagy csak leszaladsz a boltba.


Menj el fodrászhoz, kozmetikushoz, hidd el, nem fognak cikizni. Én is fodrász vagyok, és nem igazán érdekel, hogy ki miért (nem) jön, csak az számít, hogy elégedetten távozzon. Kicsi smink, és máris kicserélődve érzed majd magad. És mások is.. :)

2015. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!