Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » EDÁról válaszolnátok néhány...

EDÁról válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Kellett nektek utána katéter?

Fel lehet szülés után kelni úgyanúgy,nem kell feküdni?

Nyomást éreztétek,vagy ha nem,azért nem volt gond?


2015. dec. 7. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, kellett, mert nagyon kellett pisilni, de egyszerűen nem ment.

Igen, fel lehetett kelnem.

Nem éreztem, de nem volt gond, mert a gép mutatta, hogy jön a fájás, és akkor kellett nyomnom.

2015. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen

Feküdni nem kellett, de pihenni igen, 2 órát maradtunk a szülőszobán megfigyelésen. Ahol én szültem, ott ez a protokoll, függetlenül az EDA-tól.

Éreztem, mert amikor az orvos úgy ítélte meg hogy már mindjárt jön a baba, akkor nem kaptam többet.

2015. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

-Kellett katéter szülés után, de nem az EDA miatt, hanem mert a vérveszteségtől nem bírtam felállni, az ágytálba pedig nem ment, tízpercenként nem vihettek ki.

-Fel kellett volna kelni, de az első felkelés után összeestem a WC-n (az előbb leírtak miatt).

-EDA mellé fullon nyomták az oxit is, így nemhogy nem éreztem, hanem még jobban fájt, mint mielőtt bekötötték volna.

2015. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem kellett katéter, mondták, hogy pisiljek, de egyszerűen képtelen voltam rá, mondjuk ingert sem éreztem, nem is gondoltam volna, hogy bármi van a hólyagomban, de eléggé tele volt.

Nálunk szülés után mindenki fekszik legalább egy órát a megfigyelőben, utána felvittek az osztályra, ott meg kellett várnom a nővért, elsőre csak az ő jelenlétében kelhettem fel, de amikor megérkezett, rögtön felállhattam (suttyomban nélküle is felkeltem, mert várni kellett, én meg szomjas voltam).

Éreztem a nyomást, sőt, én nem is igazán hittem el, hogy kaptam bármiféle fájdalomcsillapítást. Igazából csak annyi történt, hogy egy ideig alig-alig éreztem valamit, aztán hirtelen jöttek a baromi erős tolófájások, szóval az átmenet hiányzott. Én pont ezért a következő gyereknél inkább nem fogom kérni ezt, jobb nekem, ha fokozatosan erősödik a fájdalom.

2015. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!