Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt jutottál túl...

Mennyi idő alatt jutottál túl a válás okozta sokkon? Mekkor/a/ák voltak a gyerek/eid? Milyen neműek?

Figyelt kérdés
Utána hogyan alakult az életetek?(A gyerekek hogyan/milyen gyakran találkoznak a másik szülővel? Milyen a kapcsolatuk?)Ha lett új kapcsolatotok, mennyi időre rá?

2015. dec. 7. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én viszonylag könnyen,mert rájöttem,hogy nem így képzeltem el a házasságunkat....a magánvállalkozás miatt soha nem volt otthon,még szenteste,vagy családi összejövetel alkalmával is csak este 10-11 körül ért haza.A fiunk 2.5 éves volt amikor szétmentünk...Ő észre se vette,hiszen nem is Apának,hanem a nevén szólította,annyira nem volt kapcsolatuk(reggel korán ment,este későn jött).20 évesen szültem(az exem 31 éves volt),22.5 évesen váltam el(összesen 5 évet voltunk együtt,ebből bő 3 évet házasságban éltünk).Mi napi kapcsolatban maradtunk(ezáltal a közös gyerekünk isí9,mivel együtt csináltuk(csináljuk a mai napig)a cégünket.A válásunknak idén volt 20 éve(ettől függetlenül a mai napig napi együtt dolgozunk,és a közös gyerek is igencsak felnőtt,úgy látszik nálunk csak az együttélés nem működött,az üzleti,és baráti kapcsolat nagyon is).A válás után nekem volt 2 komolyabb kapcsolatom is(5 évig tartott mindkettő),aztán 35 évesen összejöttem egy fiatalkoromtól ismert baráttal(aki ráadásul a tesó legjobb barátja).Ennek már több,mint 8 éve,azóta született 2 közös gyerekünk,és nagyon nagyon jól megvagyunk.Az exem jóban van a mostani Férjemmel(Neki szintén semmi baja az exemmel),a legnagyobb "gyerek"(aki mára már 23 éves felnőtté "cseperedett") imádja a kicsiket(Ők is rajonganak a nagyfiúért).Szóval én soha semmi hátrányát nem éreztem a dolgoknak.SŐT!Ám ami a legfontosabb:a gyerkőcöm sem!
2015. dec. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

13 és 7 éves fiaim, valamint egy 9 éves lányom van. Januárban lesz 1 éve, hogy elváltunk. Külföldön éltünk, én a gyerekekkel hazaköltöztem tavasszal Magyarországra.


Maga a válásunk csúnya volt (megcsalás stb.), de szerencsére abban mindketten egyetértettünk, hogy a gyerekek a lehető legkevesebbet érezhetnek meg a feszültségből. Az ő érdekükben hálistennek jól együtt tudunk működni, az exem belement, hogy hazaköltözzek velük, pedig imádja őket, a gyerektartással sincs gond. Kb. háromhetente próbál eljönni Magyarországra egy hosszú hétvégére, valamint az iskolai szünidők minimum fele az övé (az őszi szünetben például végig vele voltak), ilyenkor a gyerekek mennek ki hozzá. Egyébként meg minden másnap Skype-olnak. Szerencsére mindketten rugalmasak és kompromisszumkészek vagyunk, bár vannak sérelmek köztünk, de megértjük, hogy a gyerkőcök miatt ezt félre kell tennünk.


Neki szinte a kezdetektől van új párja, nekem most alakul, de még nem komoly.

2015. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi masfel eve elunk kulon, 4 eves kisfiunk van. Nem volt a legsimabb valas- most fogjak kimondani- mert megcsalas evekig! Volt a ferjem reszerol a hatter.... De a gyerek erdekeben megegyeztunk. Ket hetben osszesen 4 ejszakat tolt ott a kisfiam nala, 1-1 hetkozben es az apas hetvege. Rossz elengedni nagyon a kicsit, mert kicsinek erzem meg ot, es ugy, h 3 evig vele voltam napi 24 oraban. De neki szuksege van erre. En meg gondolni sem tudok egy uj kapcsolatra, meg tart a szivemben a gyaszidoszak. De mar az elfogadasnal tartok. Talan meg egy ev es nyitott leszek....
2015. dec. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Maga a sokk,h sokaig csalt az par pillanat volt,azt elfogadni h meg sem akarja probalni megmenteni a kapcsolatunkat amit szinlelt h jo,az elszomoritott.3het mulva vegleg szetmentunk es en merhetetlenul megkonnyebbultem h nem fogok ketsegek kozt elni h a gyerekek miatt van velem,h meg mindig tart-e a kapcsolatuk titokban a csajjal,h el fog-e hagyni minket kesobb stb.Szeretem a tiszta helyzeteket.22hos volt a nagy,pocakban a kicsi.

1,5ev volt amikor nagyon nehez volt a kettovel mert a szuleim is megutaltak amiert apukat engedem lathatasra,igy otthon a szuleimnel is nemkivanatos csaladtagoknak ereztem magunkat,beleertve a gyerekeket is.Aztan kulonkoltoztunk alberletbe veluk es minden egyenesbe jott.Tudtam h csak magamra szamithatok,normalisan zajlottak a lathatasok,sportolni kezdtem,ismerkedtem es uj parra leltem,megismerkedes+9honapra hozza koltoztunk,mukodik,a gyerekek is csak profitalnak belole h ez az ember a potapukajuk:) Amikor ot megismertem,akkor volt egy 2hetes bogos idoszakom,szerintem akkor jott ki az elmult idoszak osszes elfojtott stressze,addig es az utan sem foglalkoztatott az exem (boldogsaga).Amit fel lehetett azt szakemberrel meg szules elott feldolgoztam,levontam a konkluziot,megtanultam a megtanulnivalot es helyere raktam.Napi netes kapcsolatban vagyunk,skypeol a gyerekekkel,havi 1 hetvege az ove mert mi kulfoldre koltoztunk.En azt gondolom h happyend lett es sokkal jobb es tartalmasabb az eletem mint amilyen vele valaha lehetett volna.

2016. júl. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!