Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te kaptál a Mikulástól számlát...

Te kaptál a Mikulástól számlát, amikor házhoz hívtad?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed a "mikulás-NAV történetről?

2015. dec. 9. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de ha ilyesmivel haknizik akkor a mikuláskodásról sem ártana adni számlát.
2015. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy szolgáltatás. Akárcsak a fodrász, vagy bármelyik szerelő. Szóval szerintem kellene számlát adnia.

Olvastam kommenteket ezzel az üggyel kapcsolatban és 99%-a az embereknek háborog, hogy meg lett büntetve, de most ha félretesszük a mivoltát, akkor ő egy ember, aki ezzel keresi a pénzt, adóznia kellene, ahogy ti is adóztok a fizetésetekből.

Szerintem jogosan lett megbüntetve.

2015. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves a lányom. 3 éve jár hozzánk a "Mikulás".

Minden évben kapok számlát, tételesen felsorolva, hogy mi micsoda és mennyibe kerül.

Különböző csomagokat lehet "venni", mindent ő hoz.

Nekem is úgy ajánlották anno egy baba-mama klubban.

Nem az a tipikus 5 percet ott van és el megy, hanem 1-1,5 órát.

Elmúlt két évben már úgy csináltuk, hogy pár szülővel összefogtunk és átjöttek hozzánk Mikulásozni.

A gyerekeknek ez nagy élmény.


A bácsi, aki ezt csinálja (már ~10 éve) régen színész volt. Most nyugdíj mellett ez lett a "hobbija".


A fent említett történetet nem ismerem, de nyilván, ha valaki szolgáltatást ad, az számla képes is legyen.

Bár, nem kevés az adócsaló kicsiny országunkban, ráadásul nem is a "pórnép" az, aki ezt elköveti.

2015. dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
adózni kell, mert abból fedezi az állam az állam a kiadásokat. más is járulékokat fizet a jövedelméből, abból fedezik a kórházi ellátásokat meg mindent. A télapó, aki ezt a tevékenységet vállalkozóként űzi, nyilván ugyanúgy szeretné megvenni a gyógyszerét TB-re, mint bárki más. akkor fizessen is ugyanúgy mint bárki más. Egy ovónő tevékenysége talán kevésbé hasznos? Vagy egy orvosé? Vagy egy asztalosé, aki gyerekágyakat készít? nem. na ugye. ő is fizet adót (vagy legalább is kellene)
2015. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Két oldala van az éremnek. Egyrészt, szolgáltatást nyújt, számlaképesnek kell lennie, akár a fagyiárusnak, újságosnak, kisboltosnak, fodrásznak, ingatlanügynöknek... Adott számlát? Nem. Ezzel törvényt sértett? Igen.

Ráadásul, ha valami rosszul sül el, számla nélkül még azt sem tudod bizonyítani, hogy ott járt.


Az emberek kedélyét viszont az borzolja, miközben a politikusok és egyéb állatfajták darabokra szedik és szétlopkodják az országunkat, mindezt röhögve, millárdos vagyonokat felhalmozva, addig egy csóri Mikulást/sütit árulú nénit stb. büntet a Nav, miközben a nagykutyák beragadva ülnek a székeiken és percről percre nő a vagyonuk. Ettől szomorú ez az egész.

2015. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem, mert tesóm haverja volt ingyen:)

Saját rokongyerekeinek is beöltözik, nálunk is futott egy kört.

2015. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha egy szolgáltatásért pénzt fogad el, akkor fizessen is adót utána, nekem ez a véleményem. Más kérdés, hogy a magyar szabályozás nem éppen ésszerű, de ez van, és ha rám vonatkozik, akkor másra is. Akinek ez nem oké, az meg reménykedhet benne, hogy nem bukik le, de ha mégis, akkor ne háborodjon fel.
2015. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sose kaptam számlát a Mikulástól. Nem is vágyom rá.
2015. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8-as. Minden évben ugyanazt a Mikulást hívod? És ha gondod lett volna vele? Lenyeled, hogy "kidobott pénz"?
2015. dec. 9. 15:21
 10/16 A kérdező kommentje:

Egyébként egyet értek veletek, és csodálkozom egyben.

Mindenhol én is azt a vélekedést hallom, hogy "szegény mikulás". De hát bakker! EGy szolgáltatást árult feketén! Örülök, hogy ti is így látjátok.

Barátnőm bohóc, több pedagógiai diplomája van, ért a gyerekekhez (imádják is), egész évben adózik, vállalkozása van. Az ilyenektől "veszi el" a munkát a feketén dolgozó mikulás.

Szóval én sem tudom sajnálni.

Az meg nem érv, hogy a politikusok is lopnak. Mert ha a szomszédom gyilkos, akkor nekem is szabad???

2015. dec. 9. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!