Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik esetet ítéled el jobban?

Melyik esetet ítéled el jobban?

Figyelt kérdés

Példa:egy 20as éveiben járó átlagos nö ,egy átlagos kapcsolatba teherbe esik.

1:bevállalja a gyereket ,bármi is lesz ,anyóshoz költözve ,gyesre ,egy fizetésre, albérletbe stb ,tehát nem a legideálisabb körülmények közé ,bízva a legjobbakban és hogy idövel minden rendezödik.

2:elveteti a gyereket ,úgy érzi nem bírná ,ha kicsit is nélkülözniük kellene.

Melyik az elítélendöbb?


2015. dec. 11. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Most komolyan az itteni népszavazás alapján döntöd el, hogy megtartasz-e egy terhességet?
2015. dec. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most komolyan ennyi eszed van?

Nem rólam van szó ,hol olvastál ilyet?Nekem van már egy fiam ,és 20on éves sem vagyok épp.

Már egy nyomorult kérdést sem tehetek fel ,ha nekem úgy tetszik egyébként(mégha én lennék is a szóbanforgó illetö)?

2015. dec. 11. 11:52
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem akar gyereket, mindenképp vetettesse el.
2015. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
OK, de mi nem vagyunk ítélőbírók, a többség azért jön ide, hogy segítséget kérjen és a segítsen. Az ítélkezés nem segítség egyik esetben sem. Minden helyzet más és más, nincs értelme a kérdésnek. Max. annyi, hogy kaptál érte s gyakorin pontokat.
2015. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyiket se, nem rám tartozik.


De te eleve úgy tetted fel a kérdést, hogy sugallod, melyiket is kellene jobban elítélnünk! Azt, aki "kicsit" se akar nélkülözni, ugye?


De nincs igazad. Se kicsit, se nagyon, se semennyire nem jó nélkülözni. Aki pedig puci seggre, anyós nyakára vállal gyereket, az nem kicsit fog nélkülözni, mivel önállóan még egy pelenkát se tud venni a gyerekének.


Az "albérletre", "egy fizetésre" viszont nem egyértelműen ez a kategória. Nem csak az él albérletben, aki nélkülözik és az az egy fizetés is lehet annyi, mint amit máshol ketten keresnek.

2015. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyikset se, ez még ígyis édeskevés info. De ha mindent tudnák akkor se mert semmi közöm mások életéhez!
2015. dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ennyi információból én nem tudnám megmondani.


Nem vagyok abortuszpárti, de úgy gondolom, hogy sajnos van amikor az a legkevésbé rossz megoldás.


Mondjuk ha a 20-as éveiben járó nem akar gyereket, neki inkább az örökbeadást javasolnám, viszont a 15 évesnek meg inkább az abortuszt.

2015. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért kellene nekem bárkit is elítélni? Bár tudom, itt ez az elvárás, itt ítélkezni kell, de én ebben nem veszek részt.

Egyébként meg mindkét döntés érthető. Én az elsőt választottam, amikor ebben a helyzetben voltam, de van olyan a környezetemben, aki a másodikat választotta. Szerintem egyikünk sem rosszabb a másiknál.

2015. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

direkt úgy írtam le pedig ,hogy nem éreztetem nekem melyik a szimpatikusabb döntés.

Nem értem ,hogy ilyenkor miért azok a válaszok jönnek ,hogy "semmi közöm hozzá" ,hiszen ha már fel van téve a kérdés ,még ha csak elméleti síkon is ,bárki "beleszólhat".

Nincsenek részletek ,mert a kérdésem csak valami ihlette ,nincs ilyen eset a környezetemben.

2015. dec. 11. 13:10
 10/12 anonim ***** válasza:
lehet, hogy úgy akartad leírni, de nem sikerült
2015. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!