Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen helyzetben hogy van a...

Ilyen helyzetben hogy van a beszoktatás bölcsibe?

Figyelt kérdés

fiam 2napot járt bölcsibe,beszoktatás megy(hétfő,kedd),és máris beteg lett...elvittem dokihoz,aki azt mondta semmi komoly,antibiotikum se kell,egy kis nátha.Adott igazolást a bölcsinek,hogy hétfőn mehet.Ma reggel viszont már nagyon csúnyán köhögött,igy holnap vissza viszem szerintem.

Mára én is elkaptam,de úgy,hogy az ágyból alig birok kikelni,fáj minden végtagom,nyelni nem birok..stb,én orvoshoz nem valószinű hogy eljutok,de majd megpróbálok.

A helyzet az,hogy nagyszülők több 100km-re vannak,dolgoznak is,nem tudnak jönni,nagyon ritkán szoktak.Párom látástól-vakulásig dolgozik,esélye sincs táppénzre jönni.

A kérdésem az lenne,hogy mi van olyankor,ha a gyerek meggyógyul hétfőre,mehet(ne) bölcsibe,de én nem,mert most kezdtem beteg lenni,és nem egy kis megfázás,igy gondolom hiába gyógyul meg a gyerek ha én beteg vagyok,akkor sem mehetünk,mert én fertőzöm meg a többi gyereket.Hogy van akkor a beszoktatás,ha nincs aki beszoktassa?Tolódik vagy mi?Vlt már valakinél hasonló probléma?


2012. dec. 6. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Beszoktatod egy héttel később.

Jobbulást!

2012. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az enyém 3 napot volt, én már 2.nap az ágyat nyomtam 1napos hányással,férjem vitte 3. nap reggel, én hoztam du, a gyerek a 4. nap reggelére robbant le, kihagytunk 3(!!!) hetet, biztosítottam a gondozókat hogy amint meggyógyul megyünk, tartsák a helyet és köv. hó elején elküldtem a havi pénzt (magánbölcsi, nem írtad h a tiétek milyen)hogy tuti ne tegyék ki és mentünk amikor meggyógyult.Nem volt gond sem a bölcsi hozzáállásával, sem a beszoktatással ezután. Ha úgy érzed fertőznél, maradjatok otthon, ha náthás vagy, de ő gyógyult és elég erősnek érzed magad a szállításához, vidd. Szerintem ezt te fogod tudni megítélni legjobban vasárnap du.
2012. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi nektek.Nem is az a lényeg igazából hogy tudom-e vinni-hozni,hanem beszoktatás van,amikor ugye nekem is ott kell lenni,mivel most kezdtük még csak...Ha csak vinni-hozni kéne,azzal nem lenne gond,mert párom eltudná vinni,meg én esetleg érte menni,de ott is kell vele maradni,ezért nem tudom...nekem még nagyon fáj a torkom,a fiam is csúnyán köhög,szerintem hétfőn is fog még köhögni.Láza nincs szerencsére.Nem tudom mit csináljak ...:S
2012. dec. 7. 11:13
 4/6 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem irni hogy állami bölcsi.De remélem azért 3 hetet nem hiányzunk :S
2012. dec. 7. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekünk a beszoktatás annyi volt, h 1. nap már menjek is el 40percre, 2. nap 2 órára, 3. nap mehetünk reggel és marad délig nélkülem, ő ennyire barátkozós (igaz, fél napos bölcsis), szóval nem nevezném a szó szoros értelmében beszoktatásnak, nem volt rá(m) szükség. Így azért könnyebb, még betegen is. Jobbulást nektek!!!
2012. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi.Itt 2hét a beszoktatás,ő is barátkozós,a 2nap alatt "le se tojt",de akkor is ott kell lenni.Azt mondta a gondozónő.hogy pénteken majd kicsit már egyedül lesz,vagyis nélkülem,én a folyosón.Kövhéten meg azért kell ott lennem,mert akkor az alvással is próbálkoznak,amit először nekem kell,mármint ott lenni vele.De mivel csak 2napot ment,igy megint kezdődik előlről,vagy nem tudom...
2012. dec. 7. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!