Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem adom a gyermekeimet...

Nem adom a gyermekeimet bölcsibe, és emiatt kellemetlen helyzetben érzem magam. Jogosan?

Figyelt kérdés

Anyósom mindhárom gyerekét bölcsibe adta. Egyik rokonom is erre készül és én vagyok a kakkuktojás, egy nemsokára 3 évessel, aki nagyon okos és értelmes, egyedül a beszédje még néha nehezen érthető, de folyamatos.

Én is tudok vele itthon foglalkozni, rengeteget foglalkoztam, fejlesztettem, játszottam vele, egyáltalán nem éreztem tehernek, imádtam itthon lenni vele. Imádom őt.

rokonom most 1 évesen adja bölcsibe, mert nem bírja az itthonlétet, pedig jó gyereke van. Alszik és játszik.


a fenti személyek mindig úgy beszélnek, hogy a bölcsi a legjobb választás, mert hogy előbb szocializálódik a gyerek, előbb, és jobban beszél (ez ellenünk is szól) és előbb és jobb és okosabb lesz, és az oviban kimagaslóan jobban fog teljesíteni mint azok, akik otthonról viszik a gyereküket stb stb stb.

Az ilyenfajta beszélgetések tök kellemetlenek nekem, fogalmam sincs, hogy mit mondjak, csak ülök némán, vagy inkább odébb megyek.


nektek erről mi a véleményetek?



2013. dec. 19. 19:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, hogy ki mit gondol. Úgy csináld ahogy nektek jó. Én sem adom bölcsibe a kislányomat, most múlt 2 éves. Férjem is azt szeretné, ha itthon lennék amíg oviba megy. Örülj neki, hogy megteheted, hogy otthonmaradsz.
2013. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el, hogy neked ez így jó, senkinek semmi köze hozzá.

Vagy mondd azt, ami a véleményed.

2013. dec. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki úgy csinálja, ahogy neki és a gyerekének jó. A környezetemben is sokan odavannak a bölcsiért, én tuti itthon lennék 3 évig a gyerekemmel, ha anyagilag megtehetném, mert szerintem nekem ez lenne a jobb. Van, aki anyagi kényszerből adja be, van, aki nem bír már csak otthon lenni és van, aki szerint ez a jobb a gyereknek. Mindegyik érthető. Ha megteheted, hogy otthon legyél a gyerekkel, és ez neked jó, akkor semmi okod, hogy rosszul érezd magad! A gyereknek biztosan jó, hiszen veled van és ez mindkettőtöknek jó. Ez a szocializáció meg tök hülyeség, az oviba attól még be fog illeszkedni a gyereked, nem lesz ebből baj.
2013. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

azért érzem rosszul magam, mert a beszélgetések mindig odáig fajulnak, hogy a bölcsődés sokkal tapasztaltabb és okosabb gyerek lesz, mint aki otthon marad. (csak azért, mert ő nem bír itthon lenni, pedig nem indokolt, anyagiak is rendben vannak náluk). Csak a végén már szinte azt próbálja előadni, hogy a bölcsőde a normális, és az otthonlét meg elbutítja a gyereket.


nekem kellemetlen sajnos :(

2013. dec. 19. 19:39
 5/21 anonim ***** válasza:
41%
Ezt csak azok mondják akik ba'nak a gyerekkel foglakozni.
2013. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én sem adtam. Júliusban volt 3 éves, szeptemberbe kezdte az ovit. Egy szempontból bántam meg, hogy nem ment bölcsibe, hogy a beszédbe el van maradva és logopédus fog foglalkozni vele. Olyan hamar felnő, ezek az évek nem jönnek vissza.
2013. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
bölcsődei dolgozóként szólnék :) ami a bölcsi mellett szól igazából csak és kizárólag az hogy 2 éve kor után a gyerekek igénylik a gyerektársaságot... de! természetesen ez is gyerekfüggő... van aki nagyon jól elvan otthon anyukájával, eszébe sem jut még a játszótéren sem más gyerekekkel játszani... semmilyen hátránya nem lesz a kicsinek abból ha 3 évesen oviba kerül először... a "szabályokat" (asztalnál végig ülni míg eszünk, megvárni a többieket, osztozkodni a játékokon stb...) tehát a szocializálódást nagyon hamar megtanulják, pár hét alatt teljesen hozzászoknak (ha bölcsiből megy rögtön tudja ezeket.. tehát 1-2 hét lemaradása van csak...) beszéde sem biztos, hogy a bölcsitől lesz jobb.. tőlünk is most ment el egy kisfiú oviba, és nem tudtuk megtanítani neki, hogy a K és D hangok is léteznek nem csak a T amit ezek helyett használ :) minden gyerek más ütemben fejlődik, semmi köze a fejlődésüknek, hogy voltak-e bölcsisek vagy sem... egyik ebben ügyesebb, másik másban... egyik hamarabb tanul meg beszélni, másik hamarabb lesz szobatiszta.. és így tovább... szóval had mondják amit akarnak.. semmi hátránya nem fog származni belőle ha otthon maradsz vele... azért ha teheted, baba-mama klubba, vagy ilyen helyekre ha van lehetőséged vidd el, hogy legyen társasága :)
2013. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
Egyik gyerekeim se járt bölcsibe. Tökéletes a beszédük, sőt 3 évesen le volt halva a választékos beszédétől az óvónő. Szerintem semmi köze a bölcsinek a gyerek fejlődéséhez egy átlag családban. Maximum annyi, hogy a bölcsis gyerekek könnyebben belerázódnak az oviba, mert megszokták a csoportot. De a nem bölcsis is gyors beszokik.
2013. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

3 lányom van. Egyik gyerekem sem jár, vagy fog járni bölcsibe. A nagyobbik most 3,5 évesen kezdte az ovit. Az óvónők minden nap megdicsérik, hogy olyan, mintha mindig is óvodás lett volna, szépen betartja az ottani szabályokat. Nem mellesleg itthon is hasonlóak az elvárások, így ez nem volt probléma. Szépen beilleszkedett, nincs lemaradva. Vegyes csoportba jár, és a nagyobbaknak tartott foglalkozásokba is lelkesen, és ügyesen bekapcsolódik. Szerintem ha egy gyerekkel rendesen foglalkoznak otthon, akkor nincs lemaradása.

Egyébként eléggé gyerekfüggő, hogy mikor van itt az ideje a szocializálódásnak. A nagylányom 1 éve még nem volt kész rá, nehezen vált volna le, és gondjai voltak a beszéddel is. Ő most érett meg rá. A kicsi már most nyitottabb a gyerektársaságra.

2013. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem 3fiam van, és ők sem jártak - járnak bölcsibe. Nagycsoportos a legnagyobbik, (a középső kiscsoportos most kezdett, a legkisebb meg 20hónapos és ő sem lesz bölcsis) hát őt ha visszacsinálhatnám, csak középsőbe kellett volna még oviba is adni. Ő annyira nem volt érett még 3,5évesen sem az ovira. Pedig nagyon okos, eljártunk foglakozásokra, angolórára, és sokat voltunk tesóm gyerekével- szinte egykorúak, szóval volt gyerektársaság is, de ettől függetlenül neki még így is korai volt. Nehezen szokott be, és lényegében a tanév úgy telt, hogy sírt folyamatosan minden nap, ha mentünk az oviba. Kiscsoport legvégére rázódott bele, akkor meg jött a nyáriszünet. De akkorát változott a nyáron, hogy középsőbe már sose sírt nagy örömmel ment szeptember első ovis napján az oviba, és azóta is nagyszerűen érzi magát. Látszott hogy megérett az ovira! Kiválóan teljesít minden feladatot- most az ovónők és más szülők is azt mondják, hogy ő az egyetlen aki mindeki szerint abszolút iskolaérett... Pedig a fele csoport megy suliba. Mert sokan még nagyon játékosak, és önállótlanok, de egyébként jóképességű okos gyerekek.

Aki bölcsibe adja a gyerekét, szíve szerint szerintem az is otthonmaradna vele, de muszáj visszamennie dolgozni. És sokan a maguk kényelme miatt is adják be. De sok helyen olvastam már, hogy egy gyereknek az első 3 - inkább 4évben otthon a legjobb.

Minden gyerekfüggő, van aki jól veszi a bölcsit, de van aki - mint mi is- jól megküzd a kiscsoporttal is.

a középső fiam csoportjába sok olyan kisgyerek van, akik szintén még mindig folyamatosan sírnak bent. Ma volt a karácsonyi ünnepély... hát volt bőgés nem kicsi. Ezeknek a gyerekeknek még simán otthon jobb lenne anyukájukkal.... szerintem.

És igaza van a bölcsis gondozónő hozzászólásának, hogy, max az ovis szabályrendszert kell megtanulni a kicsiknek is az oviban, de abba nagyon gyorsan belejönnek, semmi mással nincsenek lemaradva.

2013. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!