Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagilag mikor álltatok...

Anyagilag mikor álltatok készen a gyerekvállalásra? Hány évesek voltatok?

Figyelt kérdés
2015. nov. 5. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, most le leszek kegyetlenül pontozva, de azért leírom.

Én már egészen fiatalkorom óta tudatosan készültem erre. Nem konkrétan a gyerekvállalásra, hanem az anyagi biztonságra. Tanultam amennyit csak lehetett, 16 éves korom óta minden nyáron diákmunkáztam, nyelvvizsga, versenyek. Főiskola után (mert csak főiskolára vettek fel, tehát messze nem a legjobb voltam) egyből dolgoztam és mellette mentem fizetős egyetemre, hogy legyen még jobb papírom. De közben dolgoztam, hogy legyen munkatapasztalatom. Így gyakorlatilag mire elvégeztem az egyetemet, sikerült jobb munkát is szereznem. Ekkor anyagilag akár már jöhetett volna a baba, olyan 23 évesen. Nem kell vagyonokra gondolni, csak volt hol lakni és átlagosnál valamivel jobb fizetésünk volt.

Más kérdés, hogy a párkapcsolatom befuccsolt. Viszont a sok tanulásnak és a munkatapasztalatnak köszönhetően ki tudtam menni külföldre és végül itt is találtam meg az igazit. Végül 29 évesen lettem anyuka, második babám 32 éves koromban született. Az anyagi biztonságot azóta is az egyik legfontosabb dolog, a férjemmel mindketten ugyanígy gondolkodunk ebben.

2015. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

25 voltam, férjem 26.


A lakásunkon volt hitel, de nem sok. Volt megtakarításunk is.

Én jó tgyás-t és maximum gyed-et kaptam.

2015. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 1-es a válaszodat! :))

Szerintem ezen nincsen semmi lepontozni való, SŐT dicséretes, hogy folyamatosan képezted magad és suli mellett még dolgoztál is ilyen fiatalon. :)

Teljes mértékben egyetértek azzal, amiket írtál, hogy tényleg kell egy bizonyos anyagi biztonság, mivel már az ember nem csak a párjáért és magáért felelős, hanem egy harmadik életért is, a gyerekéért és nem csak 1-2 évig, hanem minimum 18 éves koráig és akkor még ott van a továbbtanulása is. Mi is úgy gondolkodunk, hogy még gyűjtögetünk és pár év múlva baba. :)

Szeretnénk mi is megadni neki majd mindent, persze nem elkényeztetni, hanem normális keretek között nevelni, de a lényeg, hogy ne kelljen nélkülözni.

2015. nov. 5. 10:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es. :)
2015. nov. 5. 10:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 voltam mikor a fiunk született, a férjem 28. Akkorra mindketten lediplomáztunk, dolgoztunk, volt megtakarításunk, lakásunk, autónk.
2015. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

23 évesek voltunk mikor meg lett a saját lakás szülői segítséggel persze...mindkettőnknek volt elég jó munkája szóval akár készen is állhattunk volna.

De ki akartuk várni a családi házat, az 27 évesen jött össze. most 1,5 éves a lányom. szóval 27 voltam én párom 33

2015. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
26 voltam, férjem 27, anyagilag belefért volna, de még hiányzott nekem 1 év munkaviszony, így még vártunk 1 évet.
2015. nov. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonlo volt az eletutam, mint az 1-esnek. En is mar a gimi alatt tudatosan keszultem a jovom epitesere. En is dolgoztam az egyetem alatt, bar en nem nagyon alltam keszen az anyasagra a huszas eveim elejen. Sokat utaztam akkor, voltam kulfoldon tanulni. 25 evesen ismertem meg az akkori volegenyemet, akivel 4 ev utan befuccsolt a kapcsolat, pedig egyebkent minden megvolt a csaladalapitashoz. 29 evesen ismet kulfoldre koltoztam es itt talalkoztam a mostani parommal. Lassan 5 eve vagyunk egyutt es 32 evesen szultem az ikreimet :)
2015. nov. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag most állnánk készen, de már tíz éves a nagylány, mi meg harmincon túl. Utólag belegondolva nagyon bánnám, ha akkor elvetettük volna (volt róla szó). Küzdelmes tíz év volt, de szerencsére sosem szenvedett hiányt semmiben.
2015. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

32 évesen szültem az elsőt, fél éve kapcsolat után vágtunk bele, 2 év után jött össze, de addigra volt lakásunk, autónk, állandó munkahelyünk és olyan szakmákban "pár" éves tapasztalatunk, amikben gyerek mellett is vissza várnak, őt pedig engedik, ha táppénzre kell jönni pl. a gyerek miatt.

Nem elsődleges amúgy, de utólag ez nagyon sokat számít mégis.

Mi akkor álltunk készen, amikor összetalálkoztunk, de addigra minden meg volt már a gyerekvállaláshoz egyébként is.

2015. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!