Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váltanátok munkahelyet, ha...

Váltanátok munkahelyet, ha épp gyerekvállalásra készültök?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyem külső szemmel nagyon jó, biztos, elég jól is keresek, szakmámban dolgozom elméletileg, de gyakorlatilag sok olyan dolgot kell csinálnom amit nem szeretek (sok papírmunka, gép előtt, jelentéseket írni, számolni, könyvelni) és kevesebb abból, amit tényleg szeretek csinálni. Úgy érzem nem elégít ki szakmailag, lelkileg, a pénzen kívűl semmi nem motivál, nem megyek be szívesen dolgozni, pedig sokminden van, amit úgy érzek, hogy szeretnék csinálni, de ez nem az. A helyzet viszont az, hogy ez egy családbarát munkahely, nem lenne baj, ha eljönnék szülni, visszavárnának, a helyem biztos. Viszonylag jól is keresek, nem nagyon találnék olyat, amit szeretek és ennyit adjon, sőt, jóval kevesebbet.

Azt mondtam, hogy míg nem lesz gyerek nem hagyom ott, majd esetleg utána elkezdek valami másban gondolkozni, de nem lenne fair kezdeni egy új munkahelyen és lehet 1-2 hónap múlva bejelenteném, hogy gyereket várok és az is lehet, hogy vissza se vennének, sok ilyet hallottunk már. Viszont az idő telik, a baba nem jön, én meg egyre jobban belefásulok ebbe a munkába, nem élvezem.


Az nem alternatíva, hogy keresek más és várok még a gyerekvállalással, gyereket szeretnék, amint csak lehet.

De egyre inkább csak az érzem, hogy telnek a hónapok, nem vagyok bolodg, nem elég a csalódás állandóan, hogy nem jön a baba, mellé még egy munkahely is, ami abszolút nem motivál és nem tesz boldoggá, pedig nagyon sokat tanultam, hogy olyat dolgozzak, amit szeretek.


Mi a véleményetek?


2015. ápr. 12. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
En inkabb a biztosra torekednek.Aztan majd utana valtanek.A baba jovetele nem fugg ossze azzal,hogy hol dolgozol.Probalj kikapcsolodni is munka mellett,hidd el hamarosan osszejon a kicsi!Aztan jon 2 ev pihi.Anyagilag sajnos nem mindegy gondolom nektek se honnan mesz gyedre majd.
2015. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én amikor hasonló szituációban voltam (ajánlottak új állást, jobb pénzért) nem váltottam. Tudom, hogy a baba jövetele várathat magára, de nekem nem fért bele, hogy pár hónap munka után esetleg elmenjek szülni.
2015. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Atz kifelejtettem, hogy elég stresszes is a munkám, nagy felelősség, nagyon sok munka, mindig állnak a levegőben az elvégezendő feladatok, sokszor nem tudom utolérni magam, le vagyok maradva, hiába, nem nekem való. Ettől függetlenül jó vagyok benne, mert ha valamit meg kell csinálni inkább túlórázom estig, de befejezem. De itthon is sokszor a munkán jár az eszem, hogy miket kell megcsinálni, mivel vagyok elmaradva, stb.

Biztos, hogy az is benne van, hogy nagyon vágyom már babára, így méginkább nincs kedvem a munkával szarakodni, inkább babáznék már.

2015. ápr. 12. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi jövőre szeretnénk gyerkőcöt, most lehetne új munkahelyem, de nem váltok. Próbaidő után 1 éves szerződésem lenne, igaz, hogy helyben lenne, nem kellene utazni, de mégsem. Várni már nem szeretnék többet a gyerekvállalással, mert már 33 éves vagyok, 35 éves korom után már nem szeretnék szülni, mert már van egy 5,5 éves fiam. Nagyobb korkülönbséget már nem szeretnénk.
2015. ápr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a szituban vagyok, de nem merek váltani. Hozzáteszem, az én munkám annyira nem stresszes, jól keresek, de nem motivál, nincs kihívás. Minden egyes sikertelen hónap után szidom magam, hogy miért nem váltok. Le merném fogadni, hogy amint átkerülnék másik munkahelyre, rögtön összejönne a pici.
2015. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem váltanék. Nincs rá nagyon ok. Magas jövedelem, ergo lesz jó kis gyesed. :) Biztosan visszavárnak. Nem egyszerū mâsik megfelelõ állást keresni, plusz ugye a próbaidõ.... Próbáljatok meg kikapcsolódni, nyaralni menni és kevesebbet stresszelni. Sok sikert!
2015. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!