Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sajnos nemtudok a gyerekeimnek...

Sajnos nemtudok a gyerekeimnek venni ajándékot karácsonyra, szerintetek mit fognak szólni az oviban?

Figyelt kérdés
Múltkor az ovonő beszólt hogy a gyerekek nem tudnak társasozni. Mondták nekik hogy dobjanak a dobókockával ők meg fogták magukat elhajították a kockát. Délután amikor mentem értük,szólt az ovonő hogy vegyünk társast mert nemtudják hogy kell vele játszani. Mintha lenne 6-7 ezrem társasra. Ha megtudják az oviban hogy nem kaptak semmit karácsonyra mit fognak szólni?
2015. dec. 12. 20:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

Én sem szívesen adok ki egy társasjátékért 6-8 ezer forintot. Nem azért, mert annyira nem tellne rá, hanem van olcsóbb megoldás is.

Bemégy egy sima százas boltba, és az alap, " dodj és lépj" típusú társasjátékot ezer Forint alatt megkapod. Tudom, mert a lányomnak is vettem, négy játék van egy dobozban. Nem nagy durranás, de az alapokat megtanulni jó, és az ovisok élvezi.

Nézz szét a jófogáson, ott is olcsón juthatsz használt társasokhoz.

Én pl. most vettem egy használt, de komoly, és népszerű társasjátékot 1500 Ft- ért, ami újonnan 8000, csak azért olcsó, mert kopott a doboza, meg a játékleírás nincs meg. A játékszabályokat letöltöttem a netről, a doboz meg kit érdekel? A játék maga teljesen rendben van.

Csatlakozz a facebookon helyi, baba- mama, adok- veszek, stb csoportokhoz. Ott is rengetegen árulnak olcsón, az eredeti ár töredékéért hhaszbált, megint játékot.

2015. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Ennél a kiadónál lehet kapni ilyen neked kell szétszedni-összerakni társast jó áron! :) Nekünk bejött!

[link]

2015. dec. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
47%

Ne foglalkozz az óvónővel!

Mi is szegények vagyunk, évek óta nem ajándékozunk már semmit egymásnak karácsonyra, születésnapra.

Most, hogy 3 éves lett a lányunk neki azért veszünk ajándékot, mert örömmel várja, de soha nem nagy dolgokat, hiszen nem tudnánk megfizetni.

Nagyon kevés játéka van ez igaz, de én nem csinálnék nagy ügyet abból, ha nekünk ilyet mondana az óvónő.

Mi pl. a havi ezer forintos csoportpénzt nem tudjuk befizetni.

Van akinek aprópénz egy ezres, nekünk viszont hármunknak bő egy napi élelmét fedezi. Legutóbb már a kezembe nyomta a borítékot az óvónő jelezve az elmaradást, de hiába kínos, ha nincs miből, nem fogom kifizetni.

Egyértelmű, hogy inkább az albérleti díjat és számlákat fizetem be, mint a csoportpénzt, amit eleve nem is kérhetnének.

Szóval ha nincs pénzed társasra hát ne vegyél, az óvónő, aki rendes fizetéssel rendelkezik, akármennyire empatikus, soha nem fogja 100%-ban átérezni egy nélkülöző anyuka helyzetét.

Viszont igazuk van a többieknek, szuper dolgokat lehet házilag is készíteni.

Akár rajzolod, akár netről kinyomtatod színes papírra, lehet készíteni társasjátékot, egy dobókocka meg nem drága, bábukat pedig bármiből készíthetsz.


[link]


Innen sokféle társast kinyomtattathatsz, ha pendriven beviszed nyomtatványboltba kinyomtatják, jóval olcsóbb, mint egy új társas.

2015. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%
Veszel egy rajzlapot, és csigavonalban szines pöttyöket ragasztasz rá. Némelyik szín más szinű legyen, mint a többi. Kész a társas. A szabályokat mindenki kitalalhatja hozzá: pl.aki mas szinure lep még egyet dobhat, léphet, dobasbol kimarad, stb. stb. .... Varialhatod is színekkel.... A célba barmit odaragaszthatsz.... Ovodasoknak ennyielég.... Ha nőnek majd nehezitheted.. kartyakkal, bonyolultabb szabalyokkal....
2015. dec. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%
És bábuk helyett a gombok tökeletesen megfelelnek!
2015. dec. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%
Semmit,ha megtanitod nekik,az alapokat azt meg vagy te csinálsz,vagy keresel olcso használt társast.vagy beszélj a védőnővel,család segitövel .ők tudnak szerezni társast karácsonyra nektek .
2015. dec. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%

már rég csinálhattál volna nekik,akkor tudnák,mi az a társasjáték:


[link]

2015. dec. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%

Abba nincs joga, hogy belesózljon, hogy kapnak-e ajándékot karacsonyra, de abban igaza van, hogy eyg ovis korú gyereknek illene tudni dobni dobókockával. A 100 forintos boltokban nagyon olcsó társasok vannak, Karitásznál szinte ingyen vagy ha rászorulsz akkor ingyen is kaphatsz. Jelentkezz be ilyen családsegítő alapítványoknál, Karitásznál, hogy igényelném csomagot karácsonyra, biztos fogsz kapni! Igaz az főleg igaz, hogy a társas tényleg csak kreativitáson múlik, nekünk se nagyon volt mikor kicsik voltunk és tesómmal csináltunk egyet (BANK volt a neve) teljesen mi találtuk ki, dobni kellett, lépni, lépj vissza a startra, tartozol x összeggel, fizetésemelés, rezsibefizetés, stb stb, nagyon élveztük :) Tényleg csak papír és ceruza kell hozzá, meg egy 100 forintos dobókocka.

És ne szégyelj segítséget kérni, karácsonykor főleg adakozóbbak az emberek, látod, már itt is felajánlották páran, hogy küldenek neked, fogadd el! (persze, csak akkor ha nem kamukérdés, és tényleg szükséged van rá)

2015. dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötleteket adtatok köszönöm,megpróbálok csinálni nekik és remélem örülni fognak.Köszönöm szépen a segítségetek!
2015. dec. 13. 10:41
 20/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy a Tieid és a szüleidé miért nincsenek már meg?
2015. dec. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!