Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után egy hónappal volt...

Szülés után egy hónappal volt aki együtt volt a párjával és nem várta meg a 6 hetet?

Figyelt kérdés
Császárom volt, gátsebem így nincs. Vérzés már szinte elmúlt. Nagyon boldogok, vidámak vagyunk, elkerült a depi is, és hiányzik a párom. Minden tilos ilyenkor? Nagyon nehéz, hogy őt kényeztetem, és én "kimaradok". Csak a behatolás tilos, vagy minden más is? Nevetségesen hangozhat, főleg annak, akit jobban megviselt testileg a szülés és esetleg a baba miatt sokat éjszakázik, stb. De nálunk minden olyan jól alakult, hogy mindkettőnknek lenne kedve hozzá. Hatalmas felelőtlenség lenne?
2015. dec. 13. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ugyanis a méhszáj ugyanúgy nyitva lehet császár után is, valamint van egy nyílt, gyógyulófélben levő seb a méheden.

Ha ide feljut valami fertőzés, akkor a méhedet is eltávolíthatják, vagy meddővé válhatsz.


Ilyen szempontból a hüvelyi szülés utóhatása annyiban más, hogy maga a hüvely is sérülhet. De a méhszáj és a méh ugyanolyan állapotban van mindkét esetben. Ezért kell megvárni a 6 hetet, vagy minimum orvossal megnézetni magad előtte.

2015. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképpen várjátok meg a 6 hetet! Nagy bajokat okozhat, az meg szerintem nem akarjátok. Én úgy tudom, hogy csak a behatolás tilos, minden mást csinálhattok, neked sem kell kimaradnod :D
2015. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A fertőzést értem, ezért is kérdeztem "minden mást". Inkább az orgazmus miatt van bennem félelem, hiszen egy normál, hüvelyi szülés esetén a méhizomzat nem sérül, nekem viszont vágták, az nem nyílhat szét, ha orgazmuskor összehúzódik?


Amúgy nagyon aktívak voltunk szülés előtt is, már ez a 3 hét is nagyon soknak tűnik. Félek attól is, hogy álmomban lesz ilyesmi, nemrég majdnem volt is, ez nem okozhat bajt?

2015. dec. 13. 12:42
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
A 6 hét kivárása (illetve orvosi kontroll) nem a gátseb miatt fontos, hanem mert a méhed még talán tisztul, ráadásul van rajta egy seb a császár miatt, emellett a méhszáj még nyitva lehet, így nagyon könnyen össze lehet szedni egy fertőzést. Semmiképpen nem kockáztatnék, pár hét önmegtartóztatás még nem a világ.
2015. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak a vágás miatt van seb, hanem a méhlepény helyén is. Mindegy, hogy hogyan szült valaki, a méhlepény leválik/leválasztják és egy szép, nagy nyílt seb marad a helyén.

Mivel nyálkahártya, kb olyan, mintha drótkefével a szád belsejét jó erősen átdörgölnéd.


Nekem a méhlepény hüvelyi szülés után nem vált le, műtőben kaparták ki. Utána jódoldattal átöblítették, adtak méhösszehúzót (ahogy a császárosoknak is), mégis meg kellett várni a 6 hetet. Én az 5. héten akartam hasonló okból dokihoz menni, de határozottan elutasította és mondta, hogy a hat hetet mindenképp várjam meg, utána szívesen lát kontrollra, nem viccből találták ki, hogy ennyi idő a protokoll.

2015. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Egyéb módszer: a nyál se túl kívánatos arrafelé, mert rengeteg, nem odavaló baktérium van az emberi szájban. Szóval én inkább felnőtt módjára kivárnám a 6 hetet (persze te kézzel-szájjal-lábbal bármit csinálhatsz a párodnak) és csak utána engednék oda bármilyen dolgot - ha az orvos is úgy látja.
2015. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Ha akarsz meg gyereket, ne kockaztass meg egy esetleges mehgyulladast.

Nem allatok vagyunk, tudni kellene uralkodni magunkon.

A depirol meg annyit, hogy a szules utani egy even belul barmikor elojohet.

2015. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha a vérzés teljesen elmúlt, akkor menj vissza a nőgyógyászhoz és ő eldönti. Amíg "már szinte" elmúlt, addig biztos azt fogja javasolni, hogy várjatok.
2015. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Mi is hasonlóak vagyunk a férjemmel, mint te kérdező.

Mi is rettentő aktívak voltunk/vagyunk, a szülés napjáig is rendszeresen szeretkeztünk.

Nekem szerencsére gátvédelmem volt, 5 hetet bírtam várni, utána voltunk együtt óvatosan, nem lett semmi baj belőle, nagyon élveztem.

2015. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
3 hete szültél?
2015. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!