Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok mindig rend és tisztas...

Nálatok mindig rend és tisztaság uralkodik gyerekek mellett? hányszor porszívóztok egy nap?

Figyelt kérdés
Nálunk akkor van pikk pakk rend ha a gyermekek nincsenek itthon(oviba vannak) aztán hazajönnek jön a hurrikán (gyerekszobába) estére elpakoltatok amit tudok de nem mindig sikerül. Ahol rend van és tartom is konyha,wc, fürdöszoba(ide játékokat nem hozhatnak(csak átmenetileg konyhába lehet festeni rajzolni de aztan vissza kell vinnie a helyére fürdőszobába meghát a hápi kacsák vannak de azok a fürdökádba.
2015. dec. 14. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Porszívózik a halál naponta. Heti 2, ennyi. Akkor fel is mosok.

Nem jövünk be cipővel, nincs szőrét hullató állatunk, így értelme se lenne naponta teljes takarítást csinálni.

2015. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nappali-konyha egyben van, ez a napközbeni főhadiszállás. Itt van hogy naponta porszívózok, mert leejt, kiször, szétszór valamit a lányom (2 éves). Többi helyiséget kb. heti 2× porszívózom. Felmosás déli alváskor szintén heti 2-3×.
2015. dec. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Van a rend és van a tisztaság. Nálam ez két külön kategória.

A gyerekjátékok önmagukban miért jelentenének rendetlenséget? Majd kinövik őket, aztán kikerülnek a kacsák is a fürdőből, addig kit zavar, hogy ott vannak? A feng-shui szakértődet? Azért vannak a játékok, hogy játszanak velük, mi értelmük lenne, ha porosodnának a polcon, vagy egy eldugott szekrény mélyén, mert rájuk se bagóznak. De attól, hogy szétpakolnak, még nem csinálnak koszt, tehát takarítani azért, mert szétpakolnak, naponta többször??? Össze kell pakolni-pakoltatni velük (ovisoknak már azt is kellene, oviban is elpakolnak maguk után), aztán kész, rend van.

Nálam heti egy porszívózás, felmosás, portörlés van. Nem mondom, hogy nem lenne igényem nagyobb tisztaságra a lakásban, de ennyi fér bele. Ha nagyon böki a szemem a porcica, akkor azért beizzítom a porszívót soron kívül is. Meg persze a konyhában össze kell söpörni naponta, meg esetleg feltörölni.

Nyilván ha festés-rajzolás van, és maszatolnak, azt gyorsan vizes ronggyal el lehet intézni, az se olyan nagy ügy.

2015. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Naponta porszívózok, heti 1x mosok fel. Kosz nincs, de rend se. Kicsi a lakás 50nm, 2 gyerekkel. Még 1-2 év mire nagyobba megyünk. Addig majdhogynem mindenhol van minden.
2015. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A rend az relatív :) én nem gondolom,hogy ott,ahol gyerek(ek) van(nak) mindig minden "élére van állítva".Szóval nap végén mindig minden a helyére kerül,de ha játszik,akkor az játék,nem zavar.

Viszont szeretem a tisztaságot,utálom,ha valami ragad a kosztól,büdös.Én szeretek takarítani és mivel hetente csinálom,nem kell több hónapnyi trutyit vakarni.

Családi házban élünk,kb. 2-3 naponta porszívózok,nem szükséges többször.Ahány ház,annyi szokás :)

2015. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Pikkpakk rend szinte soha..ha naponta porszivozok es felmosok,akkor a tisztasag erzetet kelti a lakás...ha ketnaponta,akkor kosz van...hozza kell tenni,hogy fenyok vannak az udvaron,igy nalunk egesz evben karacsony van a tulevelket tekintve ;) még jo,hogy kicsi a házunk:)
2015. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
zöld pacsi mindenkinek köszönöm
2015. dec. 14. 11:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Parancsolsz? Hányszor porszívózok egy nap? :D :D


Na jó, a válaszok konkrétan: Úgy érzem, SOHA nincs rend és tisztaság gyerekek mellett. Nem létezik. Nagytakarítás és elpakolás után egy perccel már nincs rend. Napi szinten csak a konyhát porszívózom morzsaporszívóval.


Egy három szintes családi házban élünk három gyermekkel. Két ovis, plusz egy velem itthon levő kicsi. Bejárónőm nincs. Hozzá kellett szoknom, hogy ilyen helyzetben nem lehet rendet tartani, de még tisztaságot is csak viszonylagosan. És mára letojom, hogy ez így van. Ha van tíz perc szünetem, akkor porszívózás helyett inkább gyorsan hajat mosok, vagy lerogyok ide a gép elé lazítani. Mert a gondozott, agyilag pihent anyát észreveszi a családom, de a csilli-villi kérót nem.

Még Vekerdy is azt mondja, hogy elég, ha egy kisgyermekes otthonban kellemes kis rumli uralkodik, nincs ezzel semmi gond.

2015. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

mig kisebb volt, akkor napi kétszer porszivoztunk..de akkor még cica is volt a házban, ugyhogy muszáj volt porszivozni. most naponta porszivozok. reggel felkelnek a gyerekek, reggelizunk majd gyorsan megyek egy kort a konyhában, nappaliban. (De pl. fent az emeleten már csak heti egyszer porszivozom és mosok fel)

gyerekjátékokat minden este osszepakoljuk. ennyi.

2015. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szeretem a rendet ès a tisztasàgot amìg csak babàztam ès vizsgàzni jàrtam nagyon könnyedèn rendben tartottam a hàzat,miòta 8 òràban dolgozom kevès időm vsn,heti 1szer porszìvozom,kitakarìtom a mosdòt,wct,felmosok,naponta rendbeteszem a konyhàt beindizom a modogatògèpet,2 naponta mosok ès seprek. Mivel rendet tartok az esetek többsègèben napi pàr perc elpakolni a dolgokat. Kisfiam szobàja màs tèszta hiàba rak rendet minden nap este szanadzèt vannak a jàtèkok ha otthon van.
2015. dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!