Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyerekek mellett tanul,...

Aki gyerekek mellett tanul, tippeket szeretnék kérni időbeosztásra?

Figyelt kérdés
Két gyerek mellett utolsó éves vagyok, (számomra) nem könnyű szakon. Kicsit megijedtem, hogyan fogom megcsinálni. Kitartó vagyok, csak kíváncsi lennék, mások hogyan osztják be azt a kevés időt, ami van? Mindkét gyerek itthon van, 3 év alattiak, és nincs segítségem, csak a férjem este. Ti is csak este tanultatok, vagy tudtatok napközben is "lopni" fél-egy órácskát? Hogyan tanultatok meg nagyobb mennyiséget kevesebb idő alatt?
2015. dec. 2. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nagy nem volt itthon, és a kicsi sokáig aludt reggel. Én korán keltem, indítottam a nagyot apával, és tanultam , amíg a kicsi ébredt. Délutáni alvásidőben is tanultam. Meg éjjel is, ha bírtam még. A házimunkát ilyenkor konkrétan minimumra vettem. Ilyenkor előre gondolkodtam, tömbösítettem a dolgokat.
2015. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én "csak" egy gyerek mellett tanultam, de kb. mióta megszületett, folyamatosan, hatéves koráig. Amikor nagyon pici volt, akkor főleg este tudtam csak tanulni, de amikor már nagyobb lett, olyan 2-3 éves, akkor napközben is akadt rá időm. Amikor meg már ovis volt, olyan is előfordult, hogy a gyerek jobban tudta a definíciókat, mint én :D Mert nekem az volt a szokásom, hogy ami nagyon magolós volt, és nem akart a fejemben maradni, azt fennhangon olvasgattam, és közben fel-alá járkáltam a folyosón. Mondjuk az érdekes volt, amikor a gyerek az oviba menet, mint valami mondókát, előadta az önkormányzatok kötelezően ellátandó feladatait, amit én képtelen voltam úgy megjegyezni, hogy ne hagyjak ki belőle egyet :D

Persze amikor még pici volt, és itthon volt velem, akkor komolyabban csak akkor tudtam tanulni, amikor aludt (akkor még egyedül neveltem, úgyhogy nem volt semmilyen segítségem). Később, amikor már a férjem is képbe került, és már együtt laktunk, akkor ha hétvégén tanulni akartam, akkor elmentek játszóterezni, fagyizni, vagy kirándulni.

2015. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
7 éves a lányom, elsős és 5,5 a fiam, nagycsoportos. Napi 9 órát dolgozom plusz 1 órát vezetgetek hazafelé, tehát napközben nem tudok tanulni. Minden szombaton reggeltől estig a fősulin vagyok, csak a vasárnap a közös a családdal,abból nem veszek el egy percet sem! Esténként 10-11-től tudok tanulni, mikor meddig bírom, ált. hajnal kettőig. Hatkor kelek.
2015. dec. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. vagyok. tippet nem nagyon tudok adni, mert szerintem én sem csinálom igazán jól. Leginkább a háztartáson tudok időt spórolni. pl már nem vasalok, csak amit nagyondenagyon muszáj pl munkába menős ing, ünnepi blúz ilyesmik... Szépen teregetek, profin hajtogatok, nem tűnik vállalhatatlanul gyűröttnek a ruházatunk. Egyenlőre legalábbis működik a dolog.

Aztán: mivel rengeteg időt töltöttem a mosogatással piszmogva háttal a családnak, ezért apránként, de sikerült összegyűjtenem egy mosogatógépre! igaz, hogy ki-be kell pakolászni, de legalább nem én pancsolok. Szerintem időt és vizet is spórol nekem.

Vettem egy morzsaporszívót. Elsőre blődnek tűnik, hogy minden kajálás után körbehúzom az étkező alatt, de tizedannyi morzsát meg szöszt se hordunk így szét és azóta elég heti 1x körbeporszívózni az egész lakást alaposan. Tehát a szintentartásban sokat segít ez a napi összesen 5-6 perc, mert amúgy 2-3 naponta kellett végigmenni az egész lakáson.

Ami időt így megspórolok a házimunkán, azt a gyerekekkel töltöm. Este fél 7 mire hazaesek, levezénylem a fürdést, közben vacsit csinálok, utána fektetés időben, hisz holnap iskola... így is túl kevés időt tölthettek velük és a szombatok is kiesnek.

Úgyhogy én szigorúan akkor tanulok amikor ők alszanak. Amíg volt délutáni alvás (mikor elsőéves voltam, első félévben még aludtak), olyankor vasárnap du 1-1,5 órát tudtam tanulni (hétközben ugye nem, hisz dolgoztam).

2015. dec. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!