Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a legkisebb korkülönbsé...

Mennyi a legkisebb korkülönbség, amit tervezetten bevállalnátok/bevállaltatok?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdezem nyilván, akik több gyermeket terveznek/terveztek. Érzitek bármiféle előnyét/hátrányát a döntéseteknek?

2015. dec. 16. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

2 év.


ahhoz a gyerek egy éves kora felett elég teherbe esni, szóval addig maximálisna helyt tudok állni a szeparációs szorongásában is és még nem jön a következő(3 éves) kori hulláma sem.

meg szóval ilyen egyéb indokok miatt tartom ideálisnak a 2 évet

2015. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Most már 12 hónap.

Az első és a második között 18 hónap van és tökéletes.

Mind a kettő nagyon jó alvó gyerek, melléjük belefér a 3. is kis korkülönbséggel, mert van annyi kapacitásom mellettük jelenleg.

Ahogy én tapasztaltam, kb. 1 éves koruktól durvul be a mozgásigény, a dackorszak és a többi. Addig le szeretném tudni a terhességem, ha még vállalunk harmadikat. Most kellene belevágnunk, csak a féléves rákszűrés előtte... Lehet 18 hónap lesz megint a különbség a 2. 3. között így.

2015. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
16,5 hónap lesz köztük tervezetten. Kicsit félek mert az első
2015. dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem jó alvó, számos területen feladta a leckét, s már most örökmozgó, akaratos személyiség. De mindent mérlegelve a mostani gyermekvállalás mellett döntöttünk. A harmadikat még nem tudom, h bemerném-e vállalni ilyen hamar.
2015. dec. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Elso ket kislanyom kozott 12 honap van majdnem,pontosabban 12 honap 4 nap.Nem terveztuk ilyen hamar de nagyon jo,a kisfiam most szuletett.3,5 es 2,5 ev van kozte es a tesoi kozott.Igazabol 1,5 evet terveztunk de a ket lany utan ilyen hamar nem akartuk bevallalni :)
2015. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2,5 év, én egy kicsit ki akarom pihenni a terhességet, szoptatást. Igazából 3 évet hagynék szívem szerint, de júliusi a kislányom, és nincs az az isten, hogy még egyszer nyáron érjen az utolsó 2 hónap. Az a terv, hogy igyekszünk úgy időzíteni, hogy március - áprilisban már megszülessen a kicsi.
2015. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

14,5 honap lett a ket nagyobb gyerek kozott, igy terveztuk.

De az eleo pici koratol problemamentes volt, ataludta az ejszakat ket hetes koratol, napkozben is teljesen nyugodt baba volt es az is maradt szerencsere, nagyobb gyerekkent is konnyu vele.


Nah, de a kisebbik teljesen mas. Ha o szuletett volna eloszor, akkor biztosan nem vallaltam volna ilyen kis korkulonbseggel meg egy gyermeket. Vert izzadtam vele mar az elejetol, ejjel szinte semmit sem aludt, napkozben sem sokat, egy pillanatra sem lehetett magara hagyni, vagy csak lerakni egy picit.

Imadjuk, szeretjuk, de extra figyelmet, turelmet igenyel meg most is (6 eves).

Most jutottunk el odaig a megszuletese ota, hogy mar beszelgetunk a 3. gyerekrol, 7 ev korkulonbseg lesz igy a 2. es 3. gyerek kozott, ha minden jol megy. Pedig nem igy terveztuk...

2015. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2 év minimum.
2015. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

3 évnél kisebb korkülönbség nem lesz nálunk, de inkább 4. nem akarok kikészülni idegileg, az senkinek nem jó, pláne a gyerekeknek.

Most visszamegyek majd dolgozni 1-2 évet és utána talán jöhet tesó.

2015. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Másfél év. Három gyereket szeretnénk, most van úton a második. Közte, és a nagy között 8 év lesz, ami szerintem egyébként tök jó, én örülök, hogy így jött ki a lépés. De a második és a harmadik között nem szeretnénk ilyen sokat várni, másfél-két év körkülönbséggel tervezünk jelenleg, de persze lesz, ahogy lesz, a második baba sem jött olyan egyszerűen össze (több, mint egy év próbálkozás kellett), szóval lehet, hogy legközelebb is tovább tart, mint ahogy tervezzük.
2015. dec. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!