Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pici korkülönbség (15-18...

Pici korkülönbség (15-18 hónap) esetén kisebb a testvérféltékenység esélye? Vagy pont, hogy jobb ilyen szempontból a 3-4 év korkülönbség?

Figyelt kérdés
Milyen esetben viseli meg kevésbé a nagyobbat a kisebb érkezése?

2015. dec. 3. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Erre így nem lehet válaszolni, ez nagyon gyerekfüggő! 3gyerekünk van, 9,6,4évesek. A nagy mindig is féltékeny volt pedig ő már megértette,hogy kistesó születik, sokat beszélgettünk vele. A kicsi 2éves 3hónapos volt mikor született a kicsi ő nagyon szerette mindig is,soha nem volt féltékeny.
2015. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon kicsi korkülönbségnél lehet hogy kevésbé viseli meg a gyereket mert még nagyon pici a nagy is, fel sem fogja mi történik körülötte, így teljesen összenőnek, míg egy nagyobb gyerek már tud emlékezni hogy milyen volt mikor még csak ő volt az egyedüli gyerek.

De a 12-15 hós korkülönbség nagyon nehéz lehet, én biztos nem tudnám végigcsinálni.

És persze nagyban gyerekfüggő is a dolog, van akit jobban megvisel, van akit kevésbé. Arra is kell figyelni hogy amikor jön a kistesó akkor lehetőleg ne legyen más nagy változás a nagy életében pl. ne akkor kezdje az ovit pont, ne akkor legyen költözés stb.

2015. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk nincs féltékenység. Olyan van, hogy ha engem bosszantani akar, elkezdi bántani az öccsét. Meg ha amúgyis nűgös és nem az van, amit akar (ő sem tudja már mit), akkor visít ha a tesót fogom, de normális helyzetben, ha nem fáradt, nem dacoskodik, teljesen semleges az öccse. AZt nem mondom, hogy szeretné, mosolyog rá, megsimogatja, ha mondom, de ezt a macskákkal is megteszi. Játszani nem akar vele még. 21 és 3 hónaposak. A nagyot én nem vettem észre, hogy bármiben is megviselte volna a testvér, mondjuk én hagytam sokat az apjával is kettesben, mega nagyszülőknél is volt többször is hétvégékre, mire a kicsi megérkezett. A dackorszaka pár hónappal a szülés előtt indult be, én vagyok a gonosz, ha rájön a dili és megmentem az életveszélyes helyzetekből, de ennek semmi köze a tesóhoz. Ha nyűgös, akkor viszont olyan van, hogy rohan konnektorokhoz, tv-t piszkálja, gépeket stb. és a végén az öccsét veri fejbe, mindegy, csak reagáljak valamire, sorra veszi, amiket nem szabad.
2015. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 16 hónap különbség van, 22 a "nagy" és 6 hónapos a kicsi. Nálunk nincs féltékenység, sőt a nagy nagyon szereti a kicsit, amikor csak lehet puszilgatja, ölelgeti, dajkálná, játékokat sorra hordja neki és mutogatja. Szándékosan még sosem bántotta és nem is akarta, 1x volt h a nagy játék dobálásba megdobta de nem direkt.
2015. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy nem annyira a korkülönbség hanem inkább az egyéniség számít. Nálunk pont 2 év a különbség, nagyon felkészítettük a gyerekünket a kistesó érkezésére. Ennek ellenére én még ilyen brutál testvérféltékenységet még nem láttam. Most már 6 hónapos a kistesó és még most is veri, üti, löki, rádobja...minden pillanatban résen kell lenni.


Tehát esetleg a nagyon pici (1 év alatti) korkülönbség tud számítani, vagy pedig mindegy.

2015. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősi körben a kus korkülönbség általábban kevéssé féltékenykedős, mint a nagyobb, pont a 3-4 éves különbségnél vannak extrém nehéz esetek, pl. ahol épp akkor kezdi a nagy az ovit, és már felfogja mi van.
2015. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!