Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mindig használtok gyerekülé...

Ti mindig használtok gyerekülést autóban?

Figyelt kérdés

Többször látom, hogy középen a két ülés között figyelnek a gyerekek a kocsiban.

Ma a bölcsinél láttam, hogy egy piciért a nagyszülei jöttek, régebbi kocsival voltak, gyerekülés nélkül, a mama ült hátra a gyerekkel.


Olyan hihetetlen, hogy van, akinek ennyire nem fontos a gyereke (unokája) élete? Még a szomszéd utcáig is érhet baleset, szóval az nem mentség, hogy helyben közlekednek csak.


15ezres Pest melletti városról van szó, szóval nem egy pici falu.


2015. dec. 16. 20:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mindig. És be is kötöm, akármilyen rövid útra megyünk.

De pl. van olyan ismerősöm, aki csak beülteti a gyereket a gyerekülésbe, de nem köti be, mert az kényelmetlen a gyereknek. 2,5 és 5 éves gyerekei vannak. Konkrétan ugrálnak menet közben a hátsó ülésen. Amikor megkérdeztem, hogy nem aggódik-e, azt mondta, úgysem bünteti meg ezért a rendőr, mert van ott ismerősük. Oké...na de egy erősebb fékezés, és meg is van a baj.

2015. dec. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy nem a rendőr büntetése miatt kellene bekötni, hanem hogy esélye legyen túlélni a gyereknek egy balesetet.

Ezért tartom felelőtlennek őket.


Az ismerősi körömben olyan fordult elő, hogy a hordozóba bekötötték a picit, de a hordozót nem, hanem beszorították a hátsó ülésre az első támlájával.

Ezt sem értettem, mert a hordozót még egyszerűbb övvel bekötni, mint a gyerekülést.

2015. dec. 17. 09:14
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi igen, de a mostohaöcsém nem volt bekötve, mikor balesetet szenvedtek, és neki pl. épp ez mentette meg az életét.

Kirepült a kocsiból, így nem égett benn, mint az anyja. :(

2015. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Budapesten lakunk, és ha az 5 percre lévő lidl-be megyünk akkor is bekötöm. Eleve egy izgága másfél évesről van szó el sem tudnám képzelni mit művelne, ha nem kötném be :-D

De nyilván nem ezért kötöm be, hanem mert az élete múlhat rajta.


Múlt héten itt szemben az üllőin volt halálos autó baleset, a toyotában szerencsére be volt kötve a 3 éves kislány, túlélte, a forgonból kirepült a fickó aki nem volt bekötve, ő azonnal meg is halt... Bár nem gyerek, de szerintem a bizonsági öv és a gyereknél a gyerekülés elengedhetetlen MINDENKINEK.

2015. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Lina63 ***** válasza:
0%
Egy esetben nem kötöm be, ha 10 háznyira megyünk, akkor a kezembe fogom. Nincs kereszteződés és minimális a forgalom.
2015. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!