Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves anyukák pár kérdést...

Kedves anyukák pár kérdést feltehetek?

Figyelt kérdés

Idei évbe amit igy az év elején megterveztetek sikerült elérni?

Mik a fogadalmak Vagy projekt amit szeretnél véghez vinni jövö évbe? mint magadra mint gyermekre értve?


Jomagam szerettem volna uj szakmát sikerült is elérnem, álmom teljesült amikor ovodába voltam gyakorlaton. Következö évi projektem Egyetem óvónő képző ha nem sikerülne a felvétel akkor azon leszek hogy sikerrel felvételizhessek, levelezőre.

Minden erömel azon vagyok hogy melett dolgozhassak


Harmadik gyermeket 2 éven belül


Uj lakásba költözni.



32 éves vagyok igy már nagy lépésekkben gondolkozo jelen pillanatába 3 dolog szerepel az életünkbe amit meg szeretnék valositani.


2015. dec. 18. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a kérdés :)

Hú, hát én 2015-re ugyanazt terveztem, mint 2014-re is, hogy végre összejön a kistesó. És ez idén sikerült is! :) Februárban érkezik :)

Illetve az esküvőnk is idén volt. Téma volt ez már egy ideje, de mindig úgy voltunk vele, hogy majd majd majd, meg akkor már azt akartuk, hogy majd a tesó megszületése után, mert nem akartam terhesen lagzizni. Hát erre tessék, amikor végre azt mondtuk, hogy jó, elég a várakozásból, nagyon nem akar összejönni a baba, házasodjunk végre össze, mert miért is várnánk tovább, hát na akkor sikerült pozitívat tesztelnem :D

Ami furcsa, hogy az idei év úgy telt el, hogy nem tanultam semmit. Tavaly kaptam kézhez a diplomámat, azóta nem tanultam, és idén ez nagyon hiányzott.


A jövő évre nézve, először úgy terveztem, hogy szeretnék még egy diplomát szerezni, és szeptemberben el is kezdem, de aztán úgy döntöttem/döntöttünk, hogy átadom a férjemnek a stafétát, most tanuljon ő, én egyelőre ráérek, már csak azért is, mert a második baba után szeretnénk harmadikat is, úgyhogy én még jó ideig itthon leszek, lesz időm tanulni később is, ő viszont rögtön tudná is hasznosítani azt, amit megtanult.


Ami viszont lesz: kistesó érkezése februárban, vele kapcsolatban tele vagyok (valószínűleg túlzottan optimista) tervekkel, hogy majd mennyivel jobban csinálok mindent :D


Aztán, most, hogy itthon vagyok, és nem dolgozom, sokkal több figyelmet akarok szentelni a családomnak, szeretném, ha többet mozdulnánk ki, erre főleg a nagy fiamnak látom, hogy szüksége is lenne, ő most kisiskolás, és rettentően érdeklődő gyerek, úgyhogy bőven lenne mit megmutatni neki a világból :)


Továbbá, szeretnék még egy nyelvet megtanulni, csak még nem döntöttem el, hogy melyik legyen. Még azt sem tudom, hogy olyat válasszak-e, amit viszonylag sokan beszélnek, így esélyesebb lesz, hogy használom (pl. német, spanyol, olasz, francia), vagy inkább olyat, ami ritkább, ezért különlegesebb, illetve olyan országban beszélik, ami amúgy is érdekel (izlandi, svéd, héber, tahiti).


Jövőre szeretnék sokkal többet varrni, ha már egyszer kaptam egy varrógépet még tavaly, mert most még nagyon kezdő szinten vagyok, egyelőre ott tartok, hogy gumis derekú gyereknacit tudok csinálni, de ennél komolyabbat, összetettebbet még nem készítettem, pedig nagyon sok baromi jó szabásmintám van, gyerekre is, felnőttre is. Januárban az első projektem mégis egy babahálózsák lesz, mert az viszont kelleni fog, és szeretném saját kezűleg megcsinálni, azt talán csak nem rontom el :D


Olvasni is többet szeretnék jövőre. Idén belekezdtem a nagy, 2015-ös könyvkihívásba, de sajnos nem sikerült 52 könyvet elolvasnom, még távolról sem. Nem is sikerült minden kategóriához könyvet választanom, de azokat sem olvastam el mind, amiket szerettem volna, úgyhogy az idei évet kb. 20 elolvasott könyvvel zárom. Igaz, ezeknek is örülök, nagyon jó könyvek kerültek a kezembe, amiket lehet, hogy magamtól nem is olvastam volna. Jövőre szeretném a 2016-os kihívást tényleg végigcsinálni, de azért tartok tőle, hogy most sem lesz meg az összes. De nem baj, én már azzal is megelégszem, ha több összejön, mint idén.


Ja, és még egy, ezt a nagyfiammal közösen fogadtuk meg: jövőre hetente kétszer legalább (!) eljárunk úszni! Persze nem év elejétől, baba mellől necces is lesz, de ha már mód van rá, talán májustól tudunk menni.


Hű, ez jó hosszú lett, bocsi :)

2015. dec. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, amilyen hosszú lett, ahhoz képest simán kihagytam azt, ami remélhetőleg már az új év elején megvalósul: nagyobb lakásba költözünk, ha minden jól megy. Hű, pedig mostanában csak ez jár a fejemben, aztán mégis kifelejtettem :D
2015. dec. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én minden évben egy dolgot fogadok meg, aminek hiánya nálam minden problémának a gyökere: optimista leszek. Ez eddig nem jött össze, hátha most.... (30N)

:)

2015. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld pacsi várom még hogy mit irtok :)
2015. dec. 18. 09:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az idei évem rosszul sikerült, derült égből villámcsapásként egy válás, négy gyerekkel költözés, újra felépíteni egy életet egyedül...kemény év volt.


2016-tól azt várom, hogy a gyerekeim teljesen beilleszkedjenek az új helyzetbe, illetve szeretnék szakmailag kicsit előrébb lépni. Tanulni is szeretnék, pszichológiát levelezőn, de nem vagyok biztos benne, hogy be merem majd vállalni. Remélem, belefér!

2015. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Remélem mindenkinek sikerül az álmait megvalósítani,.és akinek nem hitében megerősödve uj életet kezdeni.
2015. dec. 18. 09:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem egész jól zárjuk az évet :)

Visszamentem dolgozni, sikerült belerázódni hamar. Az ovival, bölcsivel se volt különösebben problémánk. A gyerekek, ha kicsit is, de kevesebbet voltak betegek. Ez nekem nagyon nagy parám. Anyagilag is sikerült kicsit összeszedni magunkat. Tanulok én is újra, három diploma mellett ez most "csak" okj, de elég nehéz a gyerkőcök mellett.

Jövő évben ugyanúgy, mint mindig megfogadom, hogy takarékosabb, precízebb, előrelátóbb leszek, meg türelmesebb :)

2015. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, semmit nem értem el. A párom elhagyott, anyagilag a csőd szélén állunk, nincs pénzem tüzelőre..... Rengeteg dologra lenne szükségünk, de nincs miből. Úgy érzem, megbuktam, és a karácsony közeledtével még rosszabb, mert nincs ajándék a fa alatt. 4 gyerek van, apuka nem fizet, nem látogat. Ugyan kaját tudtam venni, de ennyi. Márciustól dolgozom, havi 80ért, onnantól jobb lesz. És ha nem lenne elég, beáztunk, tiszta penész minden, elromlott a mosógépem, tegnap elszakadt a lányom csizmája, nem tudok újat venni.
2015. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én meg akarom tanulni jobban beosztani az időmet. Nyáron született a most 5,5 hónapos lányom, szinte az első perctől dolgozom is mellette itthonról, általában estem miután lefeküdt. A férjem segít a házimunkában természetesen, ennek ellenére a lakás sokszor szalad, ami azért van, mert ha nappal alszik a gyerek, vagy épp eljátszik magában (most már szerencsére 20-30 perceket elvan), sokszor ahelyett, hogy erőt vennék magamon, és csinálnám a dolgom (házimunkára gondolok elsősorban), bambulok ki a fejemből. Fáradt vagyok, mert sokszor éjfélig dolgozom, miután a babát 7 körül letettem aludni. A lányom 2-3x kel éjjel szopizni, és nagyon jó esetben 8-ig tudunk aludni, általában viszont csak fél7-7ig, ugye több megszakítással, 2 óránál több nem nagyon van egyben. Ettől függetlenül muszáj lenne kicsit megerőltetni magam, gáz, hogy mindig ilyen kupi van. Hát, én ezt fogadtam meg, hogy nem döglök meg bambulok napközben, hanem összekapom a lakást, amikor kell.
2015. dec. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

2015-ös eredmények. Februárban végre beköltözhettünk az általunk felújított, várva várt kertes házba. Igaz még év közben is rengeteg munka volt vele. Aztán végre sikerült megírni a szakdogámat és leállamvizsgázni (másoddiploma, levelező). Közben év eleje óta rajta voltunk a kistesó ügyön, ami hál Istennek sikerült, január végére várjuk.

Szóval elég zsúfolt volt az év.

2016-ra tervek. Kistesó nevelgetése, közben a 2 éves nagylányt sem elhanyagolni. Ő szeptemberben oviba megy, arra oda felkészíteni (magamat is). Nyelvizsga szóbeli részét megcsinálni.

2015. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!