Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok a babátoknak külföldie...

Adnátok a babátoknak külföldies, becézett hangzású nevet?

Figyelt kérdés

Például Polli, Holli, Molli, Dolli, Nelli, Szelli...

A férjemmel nem tudunk megegyezni, az én neveim nem tetszettek neki, összeírt pár amerikai sorozat-jellegű nevet amiket egyből szórtam és ilyeneket.

Ezek így aranyosak, de anyakönyvezve, felnőtt korában? Mondjuk akkor az Eperkék ás Málnák közül annyira nem fog kilógni...

Próbálom meggyőzni, hogy pl. legyen Kornélia és hívjuk Nellinek, mondjuk ezek meg már olyan kényszernevek lesznek amiket a becézése miatt választunk, bár némelyikkel megbarátkoztam.

A másik ami felmerült, hogy két neve legyen.

De ha az első ez akkor a 2. név nem is lenne használva (csak talán majd felnőttkorában átvált rá?), ha a második akkor meg sok helyen a "tölteléknéven" hívnák, mivel a többség az első nevét használja.



2015. dec. 18. 14:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9-es, nem az, hogy fura, de nekem se tetszik.

Én pl 3 éves Pankát ismerek, gyereknek aranyos, felnőttnek röhejes lesz.

Én azt a megoldást szeretem, h legyen egy teljes neve, nem egy becézőből kialakult, s becézzék azt.

2015. dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem adnák, mert amint írtad, felnőtt korban már furán hangzik.
2015. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nellinek hívják az orvosom, csak simán. Soha nem jutott az eszembe hogy de béna, sőt egyik betege sem cserélte le mert ez a neve, munkája is van. Van egy frissen végzett ügyvéd ismerősöm akit Rézinek hívnak, kapkodnak érte attól függetlenül hogy ez a neve. Szóval ez csak egy kitaláció hogy megnehezíti az ember a gyerekei életét ilyen nevekkel. A mai anyukák túlságosan sok szabadidővel rendelkeznek hogy ráérnek ilyeneken csámcsogni, bele nevelik a saját gyerekeikbe hogy aki más azt csúfolni kell, legyen szó a nevéről vagy akármi másról. Régen senki nem akadt fenn azon hogyha valakit pl Lenkénak vagy Jankának hívtak, sőt őszintén egyetlen idős hölgyet sem ismerek aki Gizella néni vagy Zsuzsanna néni lenne, ők is Gizi és Zsuzsi, nos akkor az nem gáz? Hogy is van ez?
2016. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Osztom az utolsó véleményét.


Mitől jobb, ha belegondolunk, a mai divatos nevek után a néni? Az én lányom pl.: Léna. Ha idős lesz, biztosan megtalálják majd a módját, hogyan szólítsák őt is. És ettől cifrább nevek is vannak, amik esetleg furcsák lehetnek a Marika nénik után.

2016. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nem adnám, de csak azért mert ezek csúnya nevek, a legtöbbjét egy sztriptíztáncosnőnek tudnám elképzelni.
2016. jan. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!