Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült nevet találni...

Hogyan sikerült nevet találni a babátoknak?

Figyelt kérdés

Könnyen ment, vagy nehezen? Esetleg mindig volt kedvenc neved és a párodnak is tetszett?

Átrágtad az anyakönyvezhető neveket, mire rátaláltál?

Milyen szempontok szerint választottatok, legyen modern, hagyományos, külföldön is ismert, vagy egy családtagról kapta nevét?

Elsőre megtetszett a név, vagy kellett egy kis idő, mire letisztult, ez az igazi?


3.babánknak keresünk nevet, nagyon nehezen megy. Másnál is így volt? Néha úgy érzem nem fogok olyat találni, ami annyira tetszett volna, mint az első kettő neve.



2015. okt. 4. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Összeírtunk 10 fiú és 10 lány nevet fejenként. Ami egyezett a listán, vagy tetszett a másiknak, maradt. Így lett végül asszem 5 lánynév és 3 fiúnév. Mikor kiderült, h fiunk lesz, akkor a háromból választottunk. Az egyik azért esett ki, mert túl közel lett volna a születés- és névnapja. A másik (Miklós), a Mikulás nap miatt lett bukó. Így maradt a harmadik. Nem bántam meg :)
2015. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem volt olyan könnyű, de nehéznek sem mondanám.


Szempontok:

- külföldön ismerjék, ne térjen nagyon el írásban, kiejtésben

- ne legyen túl ritka, túl különleges, túl régies sem

- ne legyen túl gyakori

- passzoljona vezetéknévhez

- tetszen mindkettőnknek

- nagyon közeli családtag (szülő, testvér) nevét ne kapja


Ezek közül engednünk kellett végül, gyakori nevet választottunk. Én mondogattam neki kb. a pozitív teszttől a neveket, ő meg szinte sorban zárta ki majdnem mindet:D Aztán később felhozott két nevet ő is, amiből az egyik nekem nem tetszett, a másikkal kapcsolatban meg ő gondolta meg magát. Végül 3-ra szűkült a lista, amiből egy tartalék, egy a már általa felhozott, de később már nem tetsző, illetve a befutó név volt rajta.


Nekem kellett idő, hogy a neveket emésztgessem, és megtetszenek, mert korábban egyetlen magyar név volt, ami tetszett, az is lánynév, és mivel közeli családtagé, azonnal kiesett a szórásból. Sokat nézegettem az utónévkönyvet, de nekem az aktuálisan népszerű babanevek 100-as listája, a külföldi 100-as listák, illetve az éves naptár többet segített, mert össze-vissza lehetett benne olvasni a neveket, nem pedig betűrendben. Ezen kívűl, főleg az ismertebb, nem pedig az "elborultabb" nevek voltak benne:)


Nálatok mik a szempontok?

2015. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A szempontok nálunk:

- hagyományos, de mégsem ódivatú nevet keresünk

- dallamos, min.3 szótagos nevet szeretnénk, mert a vezetéknév Nagy

- nem szeretnénk divatnevet, vagy olyat ami eleve becéző forma


Amik tetszenek, de mégsem az igazik: Viktória, Olívia, Veronika, Marianna, Rebeka


Fiú nevünk talán van, legalábbis barátkozunk vele. :)

2015. okt. 4. 14:34
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es és 2-es, már ezzel is sokat segítettetek! :)

Köszönöm!


Szívesen olvasok még sztorika kinél hogyan volt! :)

2015. okt. 4. 14:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk, ha lány lett volna akkor a Viktória nevet kapja, ez volt az egyetlen név, amiben egyetértettünk. Vártuk is, hogy kiderüljön, mert fiú nevekből nem volt egy ilyen nagyon egyezményes, pedig én mondtam, hogy kelleni fog:) De végül már az ultrahang előtt 3 nappal megegyeztünk a névben, úgyhogy mire kiderült, hogy kisfiú, a név is megvolt.


Mi amúgy megkérdeztük a családot is, bár feltett szándékunk volt saját szempontok alapján választani, viszont hátha ők gondolonak olyanra, amire mi nem-alapon kérdezgettük, hogy kinek mi tetszene, de nem volt olyan, ami megfogott volna. Abban viszont segítettek, hogy a megmaradó 3 névből mi legyen, elég egyöntetűen mondták azt, amit végül választottunk. Van, akit zavar, ha a család elmondja a véleményét, nekünk nagy segítség volt. Mondjuk senki sem az a beleszólós típus, inkább csak az a javaslattevő:)

2-es voltam

2015. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem amú a lánynév-listám így nézett ki, hátha megfog valamelyik:


Nóra, Barbara, Alexandra, Izabella, Eliza, Viktória, Daniella, Lívia, Kornélia, Georgina, Brigitta, Johanna, Olívia, Amélia, Alícia, Antónia, Karolina, Éda

2015. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a Barbara felkerül az esélyesek közé. :) (A második kislányom Izabella, aki majdnem Nóra lett. :) )
2015. okt. 4. 15:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Már a házasságkötés óta tudtuk, ha lányunk lesz, Veronika lesz. Mindkettőnknek nagyon tetszett, illik a vezetéknévhez, nem is gondolkodtunk másban.


Aztán teltek az évek, végre kopogtatott a gólya. Hamar kiderült, hogy fiunk lesz, mi is összeírtuk a neveket, de nagyon nehezen jutottunk dűlőre.

Végül ezek a nevek maradtak:

Boldizsár

Bertalan

Szabolcs

Szilárd


Első fiunk Boldizsár lett, a második Szilárd.

2015. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

átnéztem az anyakönyvezhető neveket egyesével,

mert addig sem a légből kapott ötetek, vagy naptár nem segített

fontos volt, hogy külföldön is elfogadható legyen, így ki lettek zárva az ékezetesek és cs, zs, sz, gy, ny, stb betűsek

a vezetéknévvel szerettem volna ha alliterál, de mivel O-ra végződik, így nem találtam egy értelmeset sem.


nagy nehezen kb 10 név lett kiválasztva és mellé írva a jelentés, így az alapján is redukálódott megint a lista.



a 2. gyereknél extra nehéz lesz nekünk is.

2015. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam Kevin lett az biztos volt, kedvenc nev:) A kislanyom neve Lucy a ferjem anyukaja utan kapta a nevet A harmadik gyerköcöm szintes kislany. Myla lett a neve. Vele nagy bajban voltunk mert ami nekem tetszett az a ferjemnek nem es forditva is. Es szüles elött par nappal egy cikket olvastam a netem ahol sportolok voltak a gyerekükkel es az egyik teniszezönek a kislanyat hivjak igy. Egyböl beleszerettünk ebbe a nevbe. Ciki vagy nem de igy volt :)
2015. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!