Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Heti 2 óra láthatásom van a...

Heti 2 óra láthatásom van a gyermekjóléti szolgálatnál, de az exem el akar költözni a 16 hós kisfiammal 150 km-re tőlem új barátjához. Hogy lesz most a láthatás? Valóban kérheti, hogy az ottani településre tegyék át a helyszínt?

Figyelt kérdés

Fizetnie kell nekem az utiköltséget, és ha igen mennyit, mire, vonatra, autóra? Mit tudtok erről?Ha sikerülne hosszabb láthatást kérnem, az elvitel és visszajuttatás is beletartozik a láthatási időbe? Kérhetem esetleg, hogy ő hozza el hozzám a gyereket?

Köszi előre is a válaszokat!!


2010. márc. 23. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az utazás felét kell neki megoldani, tehát vagy félúton találkozni, vagy az útiköltséged felét téríteni. De nem tudom biztosan, csak így hallottam.
2010. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van!A kicsit 3 éves koráig NEM kell,hogy odaadja,SŐT,ha ő ragaszkodik ahhoz,hogy csak az ő otthonában lehetsz vele együtt,akkor nem tudsz mit tenni.A gyerek utaztatása pedig beletartozik a láthatási időbe.Ha nagyon messze laktok,akkor úgy is megegyezhettek,hogy ritkábban viszed el,de akkor hosszabb időre(mondjuk nem 2 hetente,hanem 3,de akkor nem 2 napra,hanem mondjuk 3).De ilyen kicsi gyerek esetében erre semmi esélyed nincs.Ha nem ismered jól a kicsit,vagy ő téged,nem ismered a szokásait,stb.akkor 4-5 éves kora előtt ne is nagyon reménykedj abban,hogy hosszabb ideig nálad lehet(a távolság miatt),mert biztos,hogy anyuka ezt nem fogja engedni(és a bíróság is meg fogja érteni,és igazat fog adni neki).
2010. márc. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még akkor se kell az egész utiköltséget fizetnie, ha úgy tűnik szándékosan költözött messzebbre?
2010. márc. 24. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!