Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha mindössze egy gyerekre...

Baj, ha mindössze egy gyerekre vágyom? Hallgassak azokra az emberekre, akik azt állítják: egy egyke gyerek nem fog tudni beilleszkedni a társadalomba?

Figyelt kérdés

Igazából régóta töröm ezen a fejem. Noha van egy kishúgom, egy gyereket szeretnék, ha majd gyermekvállalásra kerül sor. Manapság nem egyszerű felnevelni egy gyereket sem, nemhogy kettőt. És persze.. Abba is gondoljunk bele, hogyha egyszer a gyermek jogosítványt, diplomát vagy szakmát, esetleg saját lakást szeretne. A múltkor éppen erről beszélgettünk a fodrászommal. A fodrászom, akihez járok (egy 40-es éveiben járó nő) is egy gyereket vállalt, ez még a '90-es évek első felében történt. Noha a férje is dolgozik, és a nő sem keres rosszul fodrászként, azt mondták: örülnek, ha ezt az egy gyermeket ki tudják taníttatni (a lányuk utolsóéves egyetemista.) Debrecenben lakik, ahol csak az albérlet kerül 50 (!) forintba. És akkor még nem is evett semmit, még csak ruhát sem vett magának. Ráadásul azt veszem észre, hogy az egykék között is bőven akadnak önzetlen, nem félrenevelt/elkényeztetett gyerkőcök. Az előbb említett lány is végtelenül jószívű, hatalmas baráti körrel bír. Egyik gimis osztálytársnőm is egy szem gyereke a szüleinek, mégis rengetegen szerették. Remekül tudott alkalmazkodni, osztozkodni. Senki sem mondta volna meg róla, hogy egyke. Félreértés ne essék, nem az egy szem gyerekeket akarom piedesztálra emelni. Ezzel csak azt szerettem volna kifejezni, hogy minden a neveltetésen múlik. Nem biztos, hogy mindenki, aki egyke, nem lesz képes szocializálódni. A gimiben, ahova jártam, volt egy fiú az osztályunkban, aki kötekedett azokkal az emberekkel, akiken látta: nem elég belevalóak. (Megjegyzem, van egy öccse.)

A szülei igencsak elkényeztették őt. Nem is tudott beilleszkedni az osztályközösségünkbe, a többség egyáltalán nem szívlelte ezért a viselkedésért.


OFF. Most pedig ejtek pár szót magamról és a testvéremről is. A szüleink következetesen nevelnek bennünket, viszont a kishúgom meglehetősen nehéz eset. 12 éves lesz júliusban. Alapvetően nem is lenne vele semmi baj. Ámde! Ha valami nem a terv szerint alakul, rettentően hisztissé válik (egyébként is akaratos kis teremtés). A legjobb barátnője szintén ilyen habitusú.

A húgom le is szögezte pár nappal ezelőtt: "Nekem nem fog parancsolgatni senki! Ha majd nagy leszek, megyek, és keresni fogok magamnak egy papucsférjet." Én pedig meg is mondtam Neki, hogy bilibe lóg a keze, mivel az életben mindannyiunknak kell kompromisszumokat kötni.



Arra akartam kilyukadni, hogy az én húgom nehezen alkalmazkodik, habár lassan kezd rádöbbenni, hogy nem ő áll az események gyújtópontjában.



2015. dec. 29. 18:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is csak egy gyerekem lesz. Tudom, hogy nem a testvérek számán múlik a gyerek természete, mert nem egy lakatlan szigeten élek. Nap mint nap kapcsolatba kerülök emberekkel, látom, tapasztalom, hogy milyenek.
2016. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Mindig több gyereket szerettem volna (mivel én egyke vagyok, és utáltam, hogy nincs tesóm), de három terhességemből egy maradt meg, utána pedig megromlott a házasságom.

Lett új kapcsolatom, és a 9 éves lányomnak igencsak felcsillant a szeme, amikor tudatosult benne, hogy még lehet kistesója... (nem tudja, hogy már úton is van).

Nyilván a saját negatív élményeim miatt én nem vagyok egyke-párti.

2016. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%
Az én lányom valószínűleg egyke marad, pedig mindent megtettem, hogy ne így legyen (a második gyerekem halva született, azóta nem sikerül teherbe esni. Már 41 vagyok, lassan abbahagyjuk a próbálkozást). Az élet így hozta,nem tudok már mit tenni. Ha van lehetőséged és sikerül, szerintem legyen testvér.
2016. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)
2016. márc. 21. 10:47
 15/18 anonim ***** válasza:

Legyen annyi gyereked, amennyire vágysz, amennyivel teljesnek érzed az életedet, legyen az 1 vagy 6. Nekünk 3 gyerekünk van, mert ennyire vágytunk, így teljes a családunk, és nem azért, hogy majd be tudjanak illeszkedni a társadalomba. (Egyébként nagylányom eléggé nehezen tud beilleszkedni, pedig van két testvére).

De szerintem arra sem érdemes túl nagy hangsúlyt fektetni, hogy majd az egyetemet meg lakást meg nagy lagzit, stb ki tudjátok gazdálkodni. Az én szüleim nővéremnek is meg nekem is fizették az egyetemünket, mindenben támogattak, anyagilag is. Férjemék négyen vannak testvérek, ő már gimnazista korában is csak úgy tudott nyaralni menni, ha előtte megkereste rá a pénzt, az egyetemet pedig munka mellett végezte el (ahogy a testvérei is), már megszületett az első gyermekünk, mikor diplomázott. Kettőnk közül férjem sokkal talpraesettebb és életrevalóbb, a fizetése is az enyém többszöröse.

2016. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, egyáltalán nem baj, ha így gondolod. Ez is egy vélemény, egy gondolat, te így látod, így szeretnéd. Nincs ehhez senkinek semmi köze.

Nálunk is nagyon valószínű, hogy a 2,5 éves kislányunk egyke lesz. A páromnak van két nővére, nekem pedig több, mint 15 évvel idősebbek a tesóim, tehát technikailag egyke vagyok. Egyikünk sem szociálisabb a másiknál, és a párom a megmondója, nem a testvérei miatt volt boldogabb gyermekkora, hanem inkább az olyan emlékek miatt, amit mondjuk kettesben csinálhatott a szüleivel, nagyszüleivel. Van tesója kisebb és nagyobb korkülönbséggel, egyikkel sem jobb a kapcsolata, mint a másikkal, és ugyan szeretik egymást, de alapvetően más a baráti körük, más az érdeklődés. Tehát nem lehet még azt sem állítani, hogy a kis korkülönbséggel majd közös baráti körrel, nagy közös élményekkel gazdagít, mert vagy így lesz, vagy nem.

Nem a tesók száma határozza meg a boldogságot.

Nekem azt mondták, hogy önző vagyok, amiért 26 évesen nem akarok még szülni 1-2 gyereket, ellenben inkább vagyok kiegyensúlyozott, higgadt anyukája egy gyermeknek, mint idegroncs szülője 2-3-nak.

A társadalomba való beilleszkedés pedig főleg nem a tesók számán múlik, hanem azon, hogy nevelnek a szülők. Optimális esetben a családon belül is meg kell tanulni kompromisszumot kötni, a szülőkkel, nem csak a tesókkal. Így ez is elsajátítható otthon, tesók nélkül is.

2016. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen marhaságot rég hallottam, hogy egy egyke nem tud beilleszkedni a társadalomba.

Jelentem 3 diplomám van, vannak munkatársaim, szomszédaim, barátaim, gyerekeim. Egyke vagyok.

Ez nem ettől függ. Annyit vállalj, amennyit te szeretnél, ehhez senkinek nincs köze.

2016. márc. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
78%

A férjemnek egy húga van, nekem szintén. Két gyereket szeretnénk, egyelőre egy 8,5 hónapos kislányunk van, de valószínűleg nem lesz több. Kicsi a lakásunk, két szobás, ráadásul a gyerekszoba nagyon pici, egynek elég, mert praktikus, egyedileg csináltatott bútorral van berendezve, pont a helykihasználás miatt, de kettőnek sehogy se lenne jó. Cserélni se tudnánk, a mi bútoraink töredéke se fér oda. Bővíteni csak a tetőtér felé lehetne, annyi pénzünk záros határidőn belül nem lesz, kölcsönt nem veszünk fel rá, mert akkor meg a törlesztő miatt nem tudnánk a jelenlegi életszínvonal megtartásával eltartani még egy gyereket. Alacsonyabb színvonalon meg nyilván nem akarunk élni, annak semmi értelme, hogy de jó, van még egy gyerek, de hónap végén már erősen be kell osztani, hogy mit mire költünk, nyaralás necces stb... Akkor inkább egy gyerekkel, kényelmesen, nem fillérezgetve.

Na, ne tudd meg, mit kapunk ezért a környezetünktől, amikor kérdezgetik, mikor jön a tesó, és közöljük, hogy nem lesz... A kicsi a lakás problémára jön az, hogy "mások 6-an vannak egy szobában" (ja, mintha az normális állapot lenne), simán odamondják a rokonok, hogy vegyetek fel hitelt, és amikor elmondjuk, amit leírtam, hogy ezért nem fogunk, mindig az a válasz h nem kell olyan nagylábon élni, de testvér KELL. Erre mindig azt mondom, hogy oké, akkor a te gyerekednek legyen. Volt már persze sértődés emiatt, de nem hiszem, hogy ebben a kérdésben bárkinek is lenne szavazati joga a szülőkön kívül. De őszintén bevallom, attól a helyzettől félek, ha egyszer netán a lányom hozza fel, hogy szeretne kistestvért... nehéz lesz neki elmagyarázni, hogy nem lehet sajnos.

2016. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!