Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mi a foglalkozásotok...

Anyukák mi a foglalkozásotok és mennyi a nettó bevételetek? Hány gyerkőc van? Tanultatok, dolgoztatok gyed alatt is?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit személyes kérdés, de egyszer volt itt egy olyan kérdés, hogy férj nélkül lennének-e anyagi gondjaitok és számomra meglepően, szinte mindenki el tudja tartani egyedül a gyermekeit.(ez szerintem szuper) Mivel újra tanulni szeretnék így érdekel, hogy melyik ággal mennyit lehet keresni. Köszönöm a segítséget .)

2015. dec. 30. 06:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek előtt vendéglátásban dolgoztam. Pultosként 160-180ezer körül kerestem.

Amíg otthon voltam a fiammal, elvégeztem egy TB és bérügyintéző tanfolyamot.

Most 2,5 éves a fiunk, bölcsis, én már dolgozok az új szakmámban 150 nettót kapok, plusz 15ezer költségtérítést a bejárásra (családi kedvezmény nélkül).


Igen, egyedül is képes lennék eltartani a fiunkat, hisz a ház az enyém maradna, így a rezsi és költségek kijönnek a fizumból.

2015. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

én eddig azt gondoltam, hogy egész jó a fizum, de olvasva a válaszokat be kell látnom, hogy pocsék :)


netto 150 a fizum, de ehhez ugye hozzájön az adókedvezmény és a csap, 200 körül kapok kézhez.

magán óvodában dolgozom

2015. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én autóbuszvezető vagyok.Gyerkőc előtt is ezt csináltam,most is.

Gyed alatt pénzügy-számvitelt tanultam,de közben mennem kellett dolgozni (egyébként is dolgozni akartam a fiunk 2 éves korától).Így nem kerestem a másik területen munkahelyet.

Viszont én nem tudnám megoldani egyedül: a munkaidőm hajnal 5től este 10ig tart,hétvégén meg hajnal 4 előtt kezdek és ugyanígy végzek.Másnapom szabad.Aztán újra így.Szabad hétvégém max havi 1x,de az sem biztos.

Hát,a pénz... az meg olyan 120 ezer maximum (+cafateria,de az se százezrek...)

Szóval én mondjuk,hogy anyagilag kijönnénk szűken,de biztosan,viszont nem tudnám bölcsibe-oviba hordani,jönni-menni érte,reggel se vagyok otthon és éjszaka sem én fektetem le.

2015. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

Jelenleg írnokként dolgozom bíróságon. Ide már akkor helyezkedtem el, amikor már óvodás volt a kisfiam, tehát előtte máshol dolgoztam. És végig itthon voltam 3 évig a kisfiammal, 2 éves korában végeztem el egy OKJ-s képzést,így szereztem egy plusz szakmát a meglévők mellé amolyan több lábon álljak az életben alapon.

Családi adókedvezménnyel, családi pótlékkal és minden egyéb juttatással olyan 120.000 Ft körül kapok. Szóval nem túl sok, de nagyon szeretem a munkámat és jó a munkakör is, ami meg nem egy utolsó dolog. A párom is hasonlóképpen keres.

Egy gyerekünk van.

Viszont azért túlzás lenne, hogy minden gond nélkül egyedül is el tudnám tartani a gyerekünket, ha úgy adódna. Jó, persze, nyilván az ember átcsoportosítaná a dolgokat, de azért 120.000 Ft-ból nem kell megváltani a világot.:)

2015. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

Vidéken, egy városhoz közeli faluban élünk és beszerzési területen dolgoztam egy másik, távolabbi városban, mielőtt eljöttem szülni. Havi nettó 260 ezer volt a fizum + cafeteria (éves szinten nettó 190 ezer körül) + jó esetben 13. havi fizetés + utazási ktgtérítés. Jelenleg GYED-en vagyok, így a csp-vel és adókedvezménnyel együtt nettó 130 ezer jön be az én oldalamról, emellett van egy kis lakásom a közelebbi városban, amit kiadok. Ha bármi történne a párommal, akkor átmenetileg albérletbe költöznék abba a városba, ahol a munkahelyem van, hogy ne kelljen ingázni és jusson idő a gyerkőcre is (jövőre egyébként is visszamegyek dolgozni, mert bár a 2. gyerek is tervben van, de egészségügyi okok miatt csak 2-3 év múlva vágunk bele).

Tanulás nem foglalkoztatott az itthonlét alatt, mivel van diplomám, beszélek nyelvet is, szóval leginkább élvezni szerettem volna a gyerkőccel töltött időt.

Fentiek alapján nem okozna gondot eltartani magunkat.

2015. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ :)

Kedves első milyen vállalkozásotok van?

Második és harmadik válaszolótól kérdezném, hogy mikor tanultok? Alvásidőben csak vagy napközben van aki segít? Én is a jogban gondolkodom még egy diplomának jó lenne.

Nekünk két gyerkőc van, a nagyobbik már ovis, de nem államiba jár, így ez plusz költség. Nekünk alaphangon simán elmegy 300 ezer, bár tény hogy ebben sok a benzin költség a férjem munkája miatt.

2015. dec. 30. 14:49
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Az én fiam már 3,5 éves, csanába jár 2 éves kora óta. Sajnos az első évben annyit volt beteg, hogy folyamatosan halasztanom kellett a vizsgáimat.
2015. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Web/print grafikusként dolgozom nagyrlszt otthonról, a magyar grafikus átlagbér bruttó 280 000ft. Ha kiesne a férjem fizetése, akkor továbbképezném magam UI/UX-es irányba, mert az én fizumból ugyan ki lehetne jönni, de épphogycsak.
2015. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos most csak takarítok, havi 45-50 ezret keresek, pedig van rendes szakmám is amit szeretek, de nem találok állást a városunkban.

Nem, nem tudnám egyedül eltartani a gyerekem, ezért is vagyok még az apjával, pedig már nem olyan a kapcsolatunk, mint a legelején, de egyedül képtelen lennék fizetni az albérletet, rezsit, élelmiszert.

GYES alatt nyelvet tanultam, de azzal se megyek itt semmire. Rossz helyre születtem (Borsod). :((

2015. dec. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
2es vagyok: éjjel tanulok. 2 gyerek mellett nincs máskor idő. Ma 10től 2ig aludtam és 2től 6ig tanultam éjjel. Vizsgaidőszak miatt most kicsit keményebb időszak van.
2015. dec. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!