Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtetek el kakaót...

Ti mikor kezdtetek el kakaót adni a babátoknak?

Figyelt kérdés
Milyen rendszeresen iszik? És mikor? (úgy értem reggelihez vagy alvás előtt?)
2015. dec. 31. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb másfél éves korában. Akkor még a tejitalba kevertem. Jól jött a tej bevezetésénél 2 éves korában. Könnyebb volt így átszoktatni.


Akkor már csak a reggeli mellé itta. Este a 2,5 dl ital az csak tejital (volt) vagy tej. Azt nem ízesítem.

2015. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha megissza tisztan a tejet teljesen felesleges a kakao. nagyon magas a koffein tartalma raadasul utana hajlamosak nem meginni a sima tejet. 1,5 eves a lanyom de én nem adok neki (nem vagyok egy szigor anya eszik edesseget) de ezt nem szeretnem elrontani....azta lehet h adsz neki es nem is izlik de minek adnal neki koffeinest? vagy akkor adj neki koffeinmentes gyerekeknek.valot de az nem kakaobol keszul hanem pl katanglevel vagy mi a fenebol ha szerencses van nincs benne hozzaadott cukor. de barmilyen kakaot adsz ami kakaobol keszul.abban van koffein is.
2015. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szüleimnél kap kakaót reggelire. Házfelújítás miatt változó, hogy mennyit vagyunk náluk, van hogy egy teljes hétig, van hogy egy-egy napot, van, hogy egy hétig nem. Ez a szüleim dilije, hogy ne igyon szegény gyerek sima tejet, mi is mindig kaptunk kakaót. Én meg nem vitatkozok, fontosabb kérdésekben igen, de ebben nem. Had igya. Ugyanúgy megissza után a sima tejet és tejitalt is, nincs vele gondja. 2 éves múlott, és kb. 4 hónapja kap kakaót is. Vacsorára tejitalt kap, az vaníliás ízesítésű, bár szerintem nem érezni rajta, de így nyugodtak a szüleim, hogy annak van íze.
2015. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb. egyéves korában, amikor a tejet is elkezdte inni. Reggel kakaó, este tej. Szerette mindkettőt, ugyanúgy megitta a tejet is. Amúgy érdekes, hogy most, már nagyobb korában (tényleg nem pici már, nyolc éves) egy jó ideje nem iszik kakaót. Nyáron mondta, hogy ő igazából nem szereti, csak a tejet :D Fura, amikor pici volt, szerette a kakaót is, most meg már nem.
2015. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Másfél évesen kapott először, mikor leszokott a ciciről és magában is inni kezdte a tejet, sokáig csak kakaóként itta meg reggel, most 2 évesen reggel kakaót, este tejet iszik.
2015. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég szigorú voltam a tej bevezetésében. 3 éves korig nem is akartam adni, de ebből 2 év lett.

Kakaót nem rakok bele neki, mert simán, tejként is megissza. Este kap csak 1 pohárral.

2015. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!