Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hívják a gyermekeid és...

Hogy hívják a gyermekeid és miért kapták azt a nevet?

Figyelt kérdés
2016. jan. 4. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Sámuel

mert a pár elfogadható közül, amik szóbajöhettek anno, ez volt kb. az egyetlen olyan név, ami a (nagyon gyakori) vezeték névvel együtt nem dobott rengeteg olyan nevű embert fel az interneten.

Egyébként azért is, mert az apja szerette volna és én is megszoktam mire megszületett.

A fiunk pedig nem is lehetne más nevű, annyira illik hozzá.

2016. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Alexander - a párommal összeírtuk a neveket, majd összevetettük a listáinkat, ez volt az egyetlen, ami mindkettőn rajta volt

Maja - 5 lánynév maradt a listák összevetése után. Páromnak a Luca tetszett, nekem a Johanna, így mindkettőt kizártuk és a Maja tetszett mindkettőnknek a legjobban azok után.

Fontos volt, hogy ne legyen már a családban a név, és hogy külföldön is tudja esetleg használni.

2016. jan. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Anna Míra


Mert ezek a nevek teteszettek

2016. jan. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Krisztián - Nincs igazából semmi sztorija, maximum annyi, hogy volt valaha nagyon régen egy kollégám, akit így hívtak, és már akkor megtetszett a név hangzása. Mondjuk szerintem amúgy is ez a név lett volna, mondom, a hangzás miatt.


Alex (ő még bő egy hónapig a pocakban van) - Ez az egy fiúnév maradt, ami mindkettőnknek tetszik, illetve a férjem majdnem ezt a nevet kapta, és sokszor mondja, hogy kár, hogy végül más lett, mert neki ez jobban tetszett volna :)

2016. jan. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Áron-mert egyszerű,de mégsem átlagos

Milán-egy kedves ismerősünket hívják így,nagyon jó ember

Tamara-terhes voltam,amikor egy reggel felébredtem,és azt mondtam a Férjemnek:azt álmodtam,hogy kislány lett,és Tamarának hívják.Annyira megtetszett a férjemnek,hogy esélye se volt másik névnek.

2016. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lányom azért lett Dorka, mert nekem a Dóra tetszett, a férjemnek meg a Dorottya. Így egyikőnknek sem lett igaza. A kisfiú azért lett Zsolt, mert az apukáját is így hívják. :) Amúgy én mindig olyan nevet szerettem volna amit nem kell becézni, mert hülyét kaptam gyerekkoromban, amikor mindenki mindenféleképpen becézgetett. A Dorkát már nagyon nem lehet fokozni, de a Zsoltot lehet, s teszik is a kedves ismerőseim. Pl. Zsozsó, na kaják is az ívet, mert ha nem tudja a gyereket a nevén szólítani, akkor nem kell sehogy. Ja a Dorkát egyszer szólították Dorkónak, akkor annyira eldurrant az agyam, hogy azóta sem szólok ahhoz az illetőhöz. Az ő kisfia Milán, akit Milcsinek hívnak, nahát az se jobb.
2016. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ádám:

- egyszerű

- ismert

- nemzetközi

- passzol a vezetéknévhez

- nem lehet egyértelműen csúfolni, legalábbis kell hozzá némi kreativitás

- mindkettőnknek tetszik

- senkit sem hívnak így a nagyszülők és a testvérek közül

- úgy érzem, hogy passzol a név a gyerekhez

2016. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ádám. Mert illik a vezetéknévhez és tényleg kell némi kreativitás a csúfolásához... 😄 Mert a férjemnek nagyon nem tetszett egyik se amiket választottam, neki meg nem volt ötlete. Ha kislány lett volna akkor egyértelműen Anna.
2016. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, nálunk is kb. így volt, más név nem tetszett, amit felhoztam:) Az Anna volt sokáig az egyetlen magyar lánynév, ami tetszett, de közeli rokon miatt az kiesett:)
2016. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Ilyenek ezek az apukák 😄 az Ádám elég gyakori pont mint az Anna, de mégis szép és szerintem mindig trendi marad.
2016. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!