Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kb mikor szokott megváltozni...

Kb mikor szokott megváltozni a baba szemének a színe?

Figyelt kérdés
sokan mondják,hogy mindenki kék szemmel születik és,hogy idővel megváltozik. ez kb mennyi idő?
2016. jan. 5. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
kb 6 hetes kor körül. és az már a végleges lesz, többször nem változik az életben.
2016. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Elso, jo nagy butasagot irtal.

Kb. 1,5 eves korig valtozhat, de van, hogy kesobb is.

2016. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lina63 ***** válasza:

Lányomé kb 1 éves koráig kék színű volt, majd szépen lassan váltott. Amúgy ő is kamleon szemű :) hol zöld hol barna.

Amúgy vannak babák akik barnával születnek nekik ált. nem változik.

2016. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Az én lánykám is kék szemű volt, nagyon szép sötétkék szemekkel született, majd kb 1,5 éves koráig maradt is ez a szín. Utána elkezdett zöldülni, egy ideig kékes-zöld szeme volt. Most 2,5 éves és zöldes-barna a szeme.
2016. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Én úgy tudom, hogy a legtöbb gyerek szeme fél éves koráig megváltozik. De van amelyiknek 2éves koráig változik meg.

Nekem meg váltja a szemem a színét a mai napig. Zöldes-barna és néha barnább, néha zöldebb, néha teljesen barna, néha meg teljesen zöld. Ha meg nagyon beteg vagyok (életemben 2szer vagy 3szor voltam annyira) akkor szürkés-kék, minél kékebb annál rosszabb állapotban vagyok. Nagyapámtól örököltem a szemem.

2016. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nagylányomnak három éves kora körül jelent meg az íriszén ugyanolyan barna gyűrű, mint nekem.

A kicsié még nem változott érdemben, ő egy éves.

2016. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lina63 ***** válasza:

Kicsit off.

5-ös, neked nem változik a szemed színe kedvtől függően? Férjem szokott kuncogni mikor felkelek zöld a szemem, majd a lányom tapos az idegeimen+ ha még más is rátesz egy két lapáttal rozsdavörös/ barna lesz a szemem színe.

2016. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Nekem most 6 honapos a babam, vilagos kek a szeme, remelem marad ilyen :)
2016. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a sötét szemmel születetteknek (pl feketés, vagy egészen sötétbarna) általában megmarad a szemük színe. Erre a családunkban is van példa, apukámnak meg az ő apukájának is sötétbarna szemük volt, úgy is születtek.

De a legtöbb gyereknek még akár 1-2 évesen is jelentősen alakulhat-változhat a szemszíne.


Én állítólag zöldeskék szemmel születtem, fél éves korom körül állítólag kifakult savózöldre, aztán két éves korom körül meg már zöld volt arany pettyekkel. Most is ilyen, de fényviszonyoktól függően néha barnászöldnek, vagy inkább barnának vagy totál zöldnek látszik.


A lányom sötétbarna szemmel született, pár hetesen kifakult világosbarnára, és megjelentek az arany pöttyök mint nekem. Így is maradt, most 7,5 éves. Fénytől függően hol sötétbarnának, hol egészen aranyszínűnek tűnik a szeme.


A fiam vakító tengerkék szemmel született, egy árnyalatnyit sem változott neki, most 6 éves. Néha fakóbbnak tűnik picit, néha meg egészen mélykéknek, fénytől függően.

2016. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!