Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van köztetek olyan...

Anyukák! Van köztetek olyan aki Németországban vagy Ausztriában lakik?

Figyelt kérdés

Mennyiből jöttök ki? Kb mennyi az állandó kiadásotok?



Netto 2000 euro szted elég 2 felnőtt és 2 kicsi gyereknek?


2015. aug. 24. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi még csak várjuk az első babánkat, de a nettó 2000 euró nagyon nagyon relatív, ennél több infóra lenne szükség.


Milyenek otthon az igényeitek, körülményeitek, ezeken szeretnétek-e javítani, illetve hajlandóak vagytok-e alábbadni belőle?


Melyik tartománynak melyik részéről van szó? Nagyon nem mindegy, München és Berlin között pl. nagy különbségek vannak. Ausztriában is pl. Bécs drágább lakásbérlés szempontjából, kisebb városban olcsóbb.


Mekkorák a gyerekek?


A nagyobb költségeket az albérlet+biztosítás+étel+gyerekcuccok teszi ki. Tegyük fel, hogy egy szobában lenne a két gyerek, akkoris minimum 3 szobás lakást kell bérelni (meg van határozva, hogy hány fő esetén hány különálló helyiségnek kell lennie a lakásban). Az kezdődik olyan 700 eurótól, erre még rájön a rezsi, ami akár +200 euró is könnyedén lehet. 900 már el is ment. Az autót olyan 350 euró/hóból ki lehet hozni, ha ügyesek vagytok (ebben benne van hóra leosztva a vételár a későbbi eladási árral csökkentve, a biztosítás díja, és a benzinpénz, amennyiben nem autóval történik az ingázás). Ételre magatokra számolhatsz legalább 300 euróval, és akkor a gyerekeknek még nem vettetek semmit. Ha ovis korúak, akkor Németországban olyan 75 euróval lehet számolni havonta fejenként, főleg, ha te még nem dolgoznál.


Ez így összeadva minimum 1550+150 euró. Azt mondom, ebből ki lehet jönni, de sok nem fog maradni a végére. Azért, ha ügyesek vagytok, valamennyit félre tudtok tenni ebből is, de ha első körben a megélhetés a cél, akkor teljesíthető.


Mi nagyon örülünk, hogy kijöttünk, és akinek lehetősége van rá, és olyan élethelyzetben van, annak nagyon jó lehet.

2015. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

18 hónapos a nagy, 2 hónapos a kicsi.



Igazából több hely közül lehet válogatni Nemetországon belül ezértnem is írtam h helyileg hol, meg igazából nem gondoltam h ennyire óriási különbség van. Most nézegetk sorba utána a dolgoknak, de egy ott eő tapasztalata a legjobb.


Páromnak ez lenne a kezdő fizetése és ha tetszik a vezetőségnek a munka akkor 1 hónap után is már emelik akár.

2015. aug. 24. 13:11
 3/5 A kérdező kommentje:

Igényeink nem nagyok. Most egy 43 nm-es kis lakásban lakunk...3 félszoba van. Most sem élünk rosszul, de a gyerekeknek jobbat szeretnénk és sztünk ha már kinn kezdenék az ovit stb.. az jobb lenne nekik. Én is dolgozni szeretnék ha a gyerekek ovis korúak lesznek, nem szeretnék otthon ülni.



Kiindulásnak szted mennyi pénz kéne?

2015. aug. 24. 13:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja és az utazást a munkahelyre fizetnék neki vagyis a kocsival max hazautaznánk, nem nagyon használnánk kint.


Ha kell alább adunk ha hosszútávon ezzel járnánk jobban :) tényleg a gyerekeknek szeretnénk minél jobbat.

2015. aug. 24. 13:35
 5/5 anonim ***** válasza:

A lakásra kelleni fog 2-3 hónap kaució, arra számoljatok minimum 1400 eurót. A céget mindenképpen kérjétek meg, hogy segítsen a lakáskeresésben. Ausztriában van Provision, ami az ingatlanoson keresztül talált lakásoknál az ingatlanos díja, ami sok esetben 2 havi bérleti díjnak megfelelő összeg, tehát újabb 1400 euró, amit vissza sem kapsz! Németországban idén nyártól módosították az erre vonatkozó törvényt, így már a megbízónak kell fizetni, tehát ha te nem bízol meg külön ingatlanost, csak találsz rajta keresztül egy hirdetést, akkor a főbérlő fizeti ki a Provisiont nem te. A gyakorlatban nem tudom, hogy mennyire működik ez már, mert elég friss.


Németországban az autó nem a benzintől drága, hanem a biztosítás miatt, ami 3-600 euró között van félévente, az otthoni kockázati besorolást nem mindenhol fogadják el, illetve diesel autónál évente az adó akár 300 euró is lehet.


A gyerekek akkor még kicsik, tehát otthon ennének gondolom veled (a bölcsi drága, 300 euró körül van Németországban).


Ha az igányeitek nem nagyok, szerintem meg tudjátok csinálni ennyi pénzből, autóval együtt:)


Mik a választható városok/régiók? Érdemes majd úgy nézni, hogy a te szakmád is keresett legyen az adott területen. Bayern és Baden-Württemberg a legdrágábbak, de nagyon rendezettek, és itt a legalacsonyabb a munkanélküliség is, illetve a drágasághoz mérten a fizetések is jobbak.


Szerintem kezdőtőkének kell legalább 4 havi lakbér, amiből ugye 2-3 havi lesz a kaució, illetve valamennyi pénz a lakás berendezésére is, ha Németországot választjátok. Ausztriában nem tudom, milyen a helyzet, de itt sok lakásban még a konyhabútor sincs benne! Vannak persze bútorozott lakások is, de azok ritkábbak és drágábbak. Ha ki tudjátok vinni a dolgaitok, az persze már sokat segít, és ha nem is bútorozott a lakás, azért vannak módok, hogy olcsón ki lehessen jönni az elején.


Szerintem olyan 2500-3000 euró kellene indulásnak, de ez eléggé a minimum. Nem mondom, hogy szerencsével nem lehet ennél kevesebből is kijönni, vagy meg lehet úgy oldani, hogy a férjed kimegy előre, kivesz egy egyszobás lakást, vagy szobát rövid távra (bár fél évnél rövidebb időre nehezebb találni), és összegyűjti a kaucióhoz, és egyebekhez szükséges összeget.

2015. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!