Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriában, Németországban...

Ausztriában, Németországban élők, havi 2200 euróból meg tud élni egy öttagú család kint?

Figyelt kérdés
Két felnőtt és három gyerek (két iskolás, egy még nem jár óvodába). Lakbérrel, rezsivel, kajával, mindennel együtt kérdem.
2015. aug. 10. 20:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Az összeg nettó.
2015. aug. 10. 20:49
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyan én csak kijárok dolgozni, itthon lakunk a határ mellett, így annyira nem látok bele, de szerintem igen. Bár attól is függ, hogy saját lakás vagy albi van-e, kocsi, hitel, stb.

Gondolkozunk, hogy kiköltöznénk Tirolba, ott később a párom is tudna kint dolgozni, én jelenleg bruttó 2200-at keresek, 2 gyerekkel simán el mernénk indulni :)

2015. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Autó van, tudom, kint sajnos horribilis rá a biztosítás. Lakás nincs, azt bérelni kell. Hitel nem lesz, mire kimennénk. Megkérdezhetem, mit dolgozol? Mi is gondolkoztunk, hogy a határ mellé mennénk, mert azért itthon mégis olcsóbb a megélhetés, de a férjem már bedolgozta magát, nagyon sok ismerőse van kint, kár lenne leépíteni a kapcsolatokat.
2015. aug. 10. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Diplomás ápolóként végeztem itthon, és ennek megfelelő kinti státuszban vagyok főnővér :)

Az albérletre szerintem olyan 6-700eurót számolj, nekem legalábbis ezt mondták :)

2015. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani. Attól függ, hol és mik az igények. Nagyvárosban sokkal drágább az albérlet, a közlekedés. Ne számolj azzal, amit otthon hajtogatnak, hogy minden ugyanannyiba kerül. A szolgáltatások drágábban, valamennyivel az élelmiszer is, a ruhák sem olcsók.

Normális méretű lakás, ahol elfértek, tényleg min. 7-800 Euró, nagyvárosban több. Aztán jön hozzá az óvoda idővel, államiban szinte semmi hely nincs, ott is számolnod kell költséggel. Az iskolaköltségeket még nem ismerem.

Autó jóval drágább.

2015. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!