Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED után helyben dolgozzak...

GYED után helyben dolgozzak minimálbérért, vagy ingázzak?

Figyelt kérdés

A korábbi munkahelyemre visszavárnak, alkalmaznának 6 órában is, de minimálbérért széthajtanak, semmi előrelépési lehetőség nincs, úgy érzem elhülyülök. Kisváros, sok lehetőség nincs, nem tudom ennél találnék-e jobbat.

A szakmámban leginkább csak Pesten tudnék elhelyezkedni, amíg itthon voltam továbbképeztem magam, talán fel is vennének valahová, de 1 óra mire a Nyugatiba érek, onnan még ki tudja mennyi lenne, kisgyerek mellett induljak el 5-kor és érjek haza 7-re?



2016. jan. 6. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj otthon a 6 órás munkánál. Gyerek mellett a második lehetőség kivitelezhetetlen. Csináltam hasonlót (nem ingáztam, csak rengeteget túlóráztam). A vége felé a gyerkőcöm két kézzel csimpaszkodott a lábamba, mikor hazaértem, szó szerint lépni nem tudtam tőle. Szegényre nem volt se időm, se energiám. Az lett a vége, hogy felmondtam.
2016. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Maradnék addig, míg nagyobb nem lesz a kicsi, mert ha bármi van, pestről nem három csettintés hazaérni. Én tudom, mert oda jártam én is. Lehet, hogy jobban fizet, de minőségi idő sem fér majd bele, mert hulla leszel, fáradt, minden bajod lesz. Nekem nem érte még. Most helyben vagyok, biztos a helyem, nem az álom meló, de időben ott vagyok az oviban.
2016. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bocsi: nem érte meg.
2016. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon sok mindentől függ.

Mennyire van szükséged a pénzre?

Találsz-e Pesten részmunkaidős állást?

Férjed beszáll-e a gyerek bölcsibe hurcolásába?

Vannak-e segítőkész nagyszülők a közelben?


Költözésre nem gondoltatok? Hosszú távon se az ingázás se az elbutulás nem megoldás szerintem.

2016. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Igy nem. Ha ferjed is Pesten talalna valamit, ugy mar meg lehetne probalni, de csak akkor ha van valaki a kozelben (nagyszulo, bebiszitter, stb) akit lehet riasztani ha baj van.

Mi van ha pl ovodabol/bolcsodebol hivnak hogy beteg a gyerek, belazasodott, menj erte most azonnal? Pestrol ket ora mig hazaersz ha epp van napkozben olyankor vonat, addig nem fognak varni.

Masik lehetoseg meg, ha az a pesti allas annyira jo volna, hogy a ferjed marad otthon gyesen, de ahhoz tenyleg nagyon jo allas kene.

2016. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2,5 éves, bölcsis.

Agglomerációból járok be Pestre, napi 30 km oda, ugyanennyi vissza. Most már kocsival járok.

Férjem szakács, amikor dolgozik, én viszem hozom a kicsit, amikor szabadnapos, előbb elhozza.

Reggel 7-re viszem, én 5-re érek vissza érte. Férjem 3-kor elhozza (egyik héten 2 másik héten 3 napon).


Helyben nem is találtam volna munkát, nem volt kérdés, hogy elvállalom ezt. Jó munkahely, jó fizetéssel. Én is gyed alatt tanultam.

A kicsi mennyi időt lenne intézményben? Mert ez a 10 óra is sok, amit a fiam ott tölt.

2016. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A férjem jelenleg tud érte menni, reggel korán indul de rugalmas munkaideje van, ha úgy lenne mehetne másképp is. Anyósékra lehet számítani, viszont mindennap mégse szeretném őket piszkálni ezzel, betegség esetén tudnak érte menni.

Nyilván a minimálbértől jó lenne ha többet keresnék, így eléggé számolgatni kell mindent.

Azt ki tudja mit találnék Pesten, az se biztos hogy kisgyerekkel felvennének. Egyetem után dolgoztam ott egy ideig, majd ideköltöztem a férjemhez és az első itteni munkahelyemen ott ragadtam, nehezen jött össze a baba, sokáig próbálkoztunk, nem mertem új helyet keresni - amilyen szerencsém van, biztos a próbaidő alatt lettem volna babás.

Amikor terhes voltam talált meg egy fejvadász cég, duplaannyit fizettek volna mint itt. Ha most találok is ilyet megéri, hogy a hétköznapjaim gyakorlatilag eltűnnek? :S

A férjem Pestre nem akar menni, azt mondja, ha költözünk akkor már külföld. Meg neki itt vannak a szülei akik sokat segítenek, Pesten nem lenne senki - bár külföldön sem.

2016. jan. 6. 13:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ingázok. Szintén aglo-ban lakunk, Bp van a munkahelyem, ahová gyes után szó nélkül visszavártak. Ha helyben dolgoznék, akkor kb a felét kapnám mint most. És szakmailag is sokat jelent, hogy egy nagy cégnél dolgozom, nagy projekteken. Sokat gondolkoztam én is, egyelőre 8 órában nyomom. A férjem is Bp-en dolgozik, mindketten autóval járunk, töm.közzel reménytelen. És igen, 5-ig vagyok, majdnem 6 mire hazaérek. Szerencsére a férjem munkája rugalmasabb. Ha meg gond van a gyerekekkel, tudják, hogy ledobok mindent és jövök haza.

Azzal, h elkezdesz keresgélni állást Bp-en még nem ártasz sme magadnak, sem a gyereknek. Ha találsz valamit (az se megy könnyen), utána még mindig elkezdhetsz gondolkozni azon, hogy mi éri meg neked és mi nem. Tessék összeírni, hogy mi szól a munkahely váltás mellett és mi szól ellene. Amíg keresed az ideális munkát, addig meg visszamehetsz a mostani munkahelyedre.

2016. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!