Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te a CSOK miatt vállalnál babát?

Te a CSOK miatt vállalnál babát?

Figyelt kérdés

Most mindenhol azt lehet hallani,olvasni,hogy 3 gyerek után kapnak a szűlök 10.000.000 ft-ot.

Szóval,ha még nem lenne gyereked,de már 5 éve együtt vagy a pároddal,de eddig a saját ház hiánya miatt nem válaltál volna be babát és most elméletileg,itt a lehetőség,így már bevállalnád?

A másik kérdés: szerinted valóban igaz,hogy megkapják a szűlök a csok-ot vagy tényleg ez is csak egy párt fogás és az egészből nem lesz semmi?


2016. jan. 6. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Nincs még gyereked... honnan veszed, hogy összejön a 3? Vagy akár egy is? Persze sikerüljön, nem arról van szó, de csak emiatt biztos nem vállalnék...Esetleg ha lenne már kettő és egyébként is terveztük a harmadikat. Akkor jól jöhet. Más esetben meg sem fordulna a fejemben.
2016. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Én nem, de sokan igen. A bankban strigulázzuk a hirtelen gyerekeket akaró párokat, pár érdekesség: egy gyerek, pár 35 és 38 évesek, vállalnának még kettőt, férfi grimaszol, kolléganő megkérdezi, hogy mi a gond, mire a férfi kifakad, hogy ő nem akar több gyereket, csak a felesége... Másik párnál van már két gyerek, férfi 39, nő 53, ők bevállalnak még egyet. Harmadik pár 36, 38 évesek, bevállalnának HÁROM gyereket. De van, aki hirtelen örökbe szeretne fogadni és így tovább. Döbbenetes.

Én nem mernék egy gyereket sem vállalni, mert ha van két gyerek és egy nem.sikerül, és nem csinálok végig öt reprodukciós eljárást, akkor 7,4 milliót kell visszafizetnem ötszörös kamattal, ami brutális összeg lesz. Nyáron a fiunk mellé mi vállaltunk kettőt, de ott jóval alacsonyabb volt az összes és csak sima jegybanki alapkamattal kell fizetni. Úgy kalkuláltunk, hogy ne legyen baj, ha esetleg nem születik meg a két gyerek valami miatt. De 10 milliónál nem tud az ember kalkulálni, főleg ilyen kamattal. Ami egyébként jogos, és érthető, de az emberek nem fogják fel, hogy ez orosz rulett. Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a szerződés aláírása után két nappal egy rejtélyes betegség kezdődött nálam. Nem tudják, hogy mi a bajom, tucatnyi gyógyszert kaptam, rengeteg orvosnál jártam, műtöttek és semmi. Nem tudják kijelenteni, hogy nem vehetek részt reprodukciós eljárásban, de a leleteim alapján nem javasolják, de erről igazolást nem adnának. Így jelen felállás szerint büntetőkamattal növelten kellene visszafizetnem a támogatást. Mindezt úgy, hogy kb 10 éve nem volt még egy megfázásos betegségem sem, a táppénzt mint jelenséget nem is ismertem, erre tessék itt vagyok betegen, fél év alatt több mint egy hónapnyi táppénzzel és várok, hogy végre kiderüljön, hogy mi a baj. Nah ilyen helyzetre nem gondolnak azok, akik aláírnak három gyereket úgy, hogy fogalmuk sincs, hogy egy gyerek mivel jár, hát még három 10 év alatt.

2016. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Meg fogjátok kapni a pénzt, ha teljesítitek a feltételeket, ne félj!

Mi is megkaptuk 2002-ben a 4 gyerekre, meg akkor is volt kedvezményes lakáshitel is, szóval ezek nem teljesen új találmányok. Nekem 5 gyerekem van, de gyerektelenként nem biztos, hogy be mertem volna vállalni 3 gyereket, mert ki tudja. Ott látom inkább realitását a dolognak, ahol van már 2 gyerek (de legalább 1), és eddig a szűkös lakás miatt nem merték a 3.-at vállalni.

De ha biztos vagy magadban, a párodban, akkor hajrá!

2016. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem lenne gyerekem biztos nem venném fel háromra. Nem tudnék nyugodtan aludni. Hallottad a hírekben, hogy mennyit kell visszafizetni a szerződés lejárta után 60 napon belül, ha nem jön össze a három gyerek? Elárulom: A jegybanki alapkamat ötszörösét. Na, tudod mikor vállalnám ezt be...Amúgy 0 gyerekkel csak házasok igényelhetik meg a támogatást és a hitelt is.
2016. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem. E nélkül is szeretnénk, tehát ha gyereket vállalunk azt nem a pénz reményében tesszük. Előre felvenni a pénzt meg esztelenség.
2016. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Nekünk kettő van, nem vállalnék be még egyet, mert nem csak ház kell a gyereknek, hanem egy csomó más dolog is. Ebbe nagyon sokan nem gondolnak bele. Ha szépen egymás után szülöd őket, akkor is egy csomó időre kiesel a munkából. Utána mi lesz? 2 gyerekkel sem kapkodnak a munkáltatók az emberért, nemhogy hárommal. Meg az sem biztos, hogy összejön. Nem kell orvosi ok, elég a lelki teher, hogy gyorsan szülni kell, mert ott a nagy "hitel" a fejed felett. Unokatesómék felvették a szocpolt 2 gyerekre, nem jött össze nekik a második, pedig lombik is volt. Vissza kellett fizetniük a második gyerekre járó összeget kamatostól. Rá fél évre spontán megfogant a második babójuk.
2016. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem.

Én mindigis 2 gyereket akartam.

Miután Megszületett a fiam, rájöttem, én csak egyre vagyok "kalibrálva". Férjem amúgyis csak egyet akart.


Szóval akinek még nincs gyereke, és bevállal 3-at, az nagyon bátor. Mert fogalma sincs, mivel jár egy gyerek.

És lehet, nem fog akarni 3-at. És muszájból megszülni, mert kaptunk érte 10milliót... Hát nem.


Ja, és minimum 90 nm-es ÚJ építésű családi házat, vagy 60 nm-es lakást kell venni. Szóval kell még oda önerő is!

2016. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Szia, nekem már most van 3. És nem a Csok miatt. Hanem mert így akartuk.... Nekünk most ez jól fog jönni, de nem e miatt vállaltuk, tehát a válaszom nem, a Csok miatt nem vállalnék babát, csak saját meggyőződésből, és az anyagiak mellett sokkkal fontosabb az, hogy lelkileg is ott tudok-e lenni a 3 gyerek mellett, mert higgyétek el nehéz, nagyon nehéz, hogy minden gyerekedre ELEGENDŐ FIGYELEM JUSSON, és ez a fontos, nem a CSOK...
2016. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Most 2 van, 3-at akartunk, de már nem. Jó így. Ha fiatalabbak lennénk 5 évvel, talán, de akkor sem befolyásolna a promóció. Ezt nem is értem.
2016. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

Én simán bevállalnám.

Ha nem lehet gyereketek, lehet örökbefogadni.

Ha nem akartok örökbefogadni, akkor ott lesz a ház fedezetként, és ott lesztek, ahonnan indultatok.

De a legvalószínűbb forgatókönyv: 3 szép gyerek + egy szép ház. :)

2016. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!